خرید تور تابستان ایران بوم گردی

آخرین خبرها از زلزله مشهد

دقایقی قبل زلزله‌ی نسبتاً شدیدی مشهد را لرزاند.

به گزارش انصاف نیوز، آخرین خبرها از این زلزله‌ی ۴‌.۶ ریشتری و خسارات آن را به نقل از رسانه‌ها در این خبر بخوانید:

به نوشته‌ی فارس، زلزله نسبتا شدیدی ساعت ۰۲:۰۹:۰۱  بامداد جمعه در عمق ۸ کیلومتری زمین، قدمگاه شهرستان زبرخان نیشابور را لرزاند. مردم مشهد هم این زمین لرزه را احساس کردند.

بنا بر اعلام وبسایت زلزله‌نگاری، شدت این زلزله ۴.۶ ریشتر و مرکز آن نیشابور بوده است.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده‌باش امدادگران این سازمان در مناطقی از استان خراسان رضوی خبر داد.

صادق محمودی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: در ساعت ۲:۰۹ بامداد امروز زلزله‌ای در عمق هشت کیلومتری از سطح زمین قدمگاه در استان خراسان رضوی را لرزاند.

وی با بیان اینکه این زلزله در مناطقی از شهر مشهد نیز احساس شده است، گفت: درپی این زلزله تیم‌های ارزیاب به مناطق متاثر از زلزله اعزام شده‌اند که تاکنون گزارشی ناشی از خسارات به ما مخابره نشده است.

سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: همچنین امدادگران جمعیت هلال احمر نیز به حالت آماده‌باش درآمدند. لازم است مردم نیز هوشیار بوده و از توجه به شایعات خودداری کرده واخبار را فقط از منابع رسمی پیگیری کنند.

تسنیم در خبری در این ارتباط نوشت: «با وجود اینکه کانون این زلزله (قدمگاه) خارج از شهر مشهد بوده است اما برخی از ساکنان شهر مشهد بعد از وقوع زلزله، از خانه‌ خارج شده و در سطح شهر حضور یافته‌اند.

تعدادی از مجاوران و زائران امام رضا علیه السلام نیز خود را به صحن‌های حرم رضوی رسانده‌اند تا ساعات پس از زلزله را در آنجا سپری کنند»

محسن داوری فرماندار مشهد با بیان اینکه بسیاری از مردم شهر وقوع زلزله را احساس کرده‌اند گفت: تیم‌های ارزیاب هلال احمر برای بررسی خسارات احتمالی در حاشیه شهر مشهد به ویژه روستاها مستقر شده‌اند اما خوشبختانه تا این لحظه گزارش خاصی وقوع خسارت ارسال نشده است.

جواد نجات مدیرکل مدیریت بحران خراسان رضوی نیز از آماده‌باش نیروهای امدادی در سطح شهرستان مشهد خبر داد»

صداوسیما به نقل از فرمانده نیشابور نوشت: «در پی زلزله ساعتی پیش، بسیاری از مردم از خانه های خود خارج شده اند. هنوز گزارشی از خسارت های این زلزله دریافت نشده است»

بنا بر اعلام باشگاه خبرنگاران جوان، «مرکز این زلزله قدمگاه نیشابور، خراسان رضوی ثبت شده است و هم اینک شهروندان مشهدی و زائران به خیابان‌ها آمده اند»

محسن نجات، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون سه تیم ارزیاب هلال احمر به منطقه “دررود” کانون وقوع زلزله اعزام شده اند و دستگاه های عضو مدیریت بحران در شهرستان های زبرخان و نیشابور به حالت آماده باش درآمده اند.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان مشهدی نسبت به زمین لرزه نگرانی نداشته باشند و آرامش خود را حفظ کنند، گفت: براساس اعلام مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله با نقطه کانونی شهر قدمگاه، مرکز شهرستان زبرخان در شرق شهرستان نیشابور رخ داده است.

جزییات بیشتری از شدت و محل جغرافیایی وقوع زلزله به نقل از ایرنا:

زلزله نسبتا شدیدی ساعت ۲ و ۹ دقیقه و یک ثانیه بامداد جمعه، مشهد را لرزاند و باعث وحشت شهروندان شد.

بر طبق مرکز لزره نگاری موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران، این زلزله به بزرگی ۴.۶ ریشتر در عمق هشت کیلومتری زمین  در قدمگاه شهرستان زبرخان نیشابور رخ داده است.

این زلزله در عرض جغرافیایی ۳۵.۸۶۶ و طول جغرفیایی ۵۹.۲۴۸ در ۴۱ کیلومتری جنوب غرب مشهد ثبت شده است.

فرماندار شهرستان زبرخان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: تاکنون خسارتی از این زمین لزره اعلام نشده است.

محمد عین القضات افزود: تیم های ارزیاب در حال بررسی مووضع هستند و نتایج ارزیابی اطلاع رسانی خواهد شد.

خبرگزاری مهر به نقل از فرماندار مشهد نوشت: «تا این لحظه خسارتی ناشی از زلزله اخیر در مشهد گزارش نشده است. بخش زیادی از زائران و مجاوران، زلزله بامداد مشهد را به دلیل شدت آن حس کردند. بر اساس بررسی‌های انجام شده تا این لحظه گزارشی مبنی بر وقوع خسارت بر اثر زلزله ۴.۶ ریشتری در مشهد و روستاهای اطراف این شهر اعلام نشده است. تیم‌های کارشناسی در حال رصد گزارش‌های واصله هستند و از مردم می‌خواهیم آرامش خود را حفظ کنند»

به نوشته‌ی تسنیم، جواد نجات مدیرکل مدیریت بحران خراسان رضوی از آماده‌باش نیروهای امدادی در سطح شهرستان مشهد خبر داد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی گفت: زلزله مشهد خللی در روند پروازی فرودگاه هاشمی نژاد این شهر ایجاد نکرد و اکنون فرودگاه عملیاتی است.

محمود امانی بنی بامداد جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: زلزله ای که ساعتی پیش در مشهد و در نزدیکی فرودگاه به وقوع پیوست، خوشبختانه خسارتی به تاسیسات زیر بنایی و سطوح پروازی فرودگاه وارد نکرد.

وی اضافه کرد: پروازها طبق برنامه در حال انجام است.

تسنیم در متنی با عنوان «صبح جمعه آرام مشهد پس از یک شب دلهره آور/ زلزله خسارتی نداشت» نوشت:

«زمین لرزه در کلانشهر مشهد کاملا احساس شد که موجب وحشت شهروندان و خروج شمار زیادی از آنها از خانه ها و آمدن به خیابان ها و پارک‌ها شد بطوریکه هنوز هم بسیاری از مردم باوجود گذشت چند ساعت از وقوع زمین لرزه در پارکهای شهر به سر می‌برند و زائران زیادی نیز به حرم مطهر رضوی پناه برده اند.

خوشبختانه کانون زلزله منطقه غیرمسکونی بوده است و تا کنون گزارشی از خسارات احتمالی مالی و جانی در مناطق نزدیک آن گزارش نشده است»

بنا بر اعلام صداوسیما، «مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی صبح امروز پس از وقوع زلزله در شهرستان زبرخان مرکز وقوع زلزله حضور یافت. زلزله بامداد امروز در شهرستان زبرخان بدون خسارت مالی و جانی محسن ذاکریان افزود: زلزله صبح امروز هیچگونه خسارات جانی و مالی در شهرستان زبرخان در پی نداشته است.

کانون زلزله بامداد امروز در شهرستان زبرخان منطقه غیرمسکونی است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی گفت: به همین سبب تا کانون زلزله ۴.۶ دهم ریشتری در شهرستان زبرخان ، یک منطقه غیرمسکونیکنون گزارشی از خسارات احتمالی مالی و جانی در مناطق نزدیک کانون زلزله گزارش نشده است.

ابوالفضل رفیعی افزود: تیم‌های ارزیاب این جمعیت به شهر قدمگاه شهرستان زبرخان در شرق نیشابور که دقایقی پیش شاهد وقوع زلزله ۴.۶ ریشتری بود، اعزام شدند.

وی افزود:‌ شدت زلزله به حدی بود که در مشهد نیز احساس شد بنابر این علاوه بر اعزام ۲ تیم ارزیاب هلال احمر به منطقه کانونی زلزله، استعلام وضعیت از روستا‌های نزدیک مشهد و نواحی پیرامونی منطقه زلزله نیز در حال انجام است.

فرماندار زبرخان گفت: این زلزله در شهرستان هیچگونه خسارت مالی و جانی نداشته است.

محمد عین القضات گفت: پس از اعلام و ثبت گزارش زلزله در شهر قدمگاه همه مدیران امدادی، بخشداران بخش مرکزی و اسحاق آباد، زلزله شهرستان زبرخان بدون خسارت مالی و جانیانتظامی، نظامی و خدمات رسان به حالت آماده باش درآمدند.

وی افزود: مدیریت بحران شهرستان و همچنین اعضای شورای تامین شهرستان هماهنگی و اقدامات لازم را برای دریافت گزارش و آماده باش شهرداران و دهیاران و بازدید‌های میدانی از بافت‌های فرسوده انجام دادند که مشخص شد این زلزله هیچ تلفات جانی و مالی در شهرستان زبرخان برجای نگذاشته است»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. سلام ما هم متوجه شدیم فقط اینو بگم حتما تحت هرشرایطی زلزله میاد تو شهرتون هرکی میخونه این متن نماز آیات واجبه

  46
  30
 2. با وجود اینکه قدرت بالایی داشت اما خوشبختانه بخاطر اینکه تایمش خیلی کوتاه بود خسارتی نداشته ،
  و باز خوشبختانه تر اینکه اکثر پس لرزه ها ضعیفتر و کوتاه تر از زلزله اصلی هستند پس جای نگرانی نیس

  24
  6
 3. زلزله یا هر کوفت زهر ماری بیاد..همه خدا خدا….فردا…انگار نه انگار..حق ناس ادامه داره. تا لحضه مرگ..وهمه هم انتظار بهشت.. همه چی دروغی بیش نیس

  3
  3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا