خرید تور تابستان ایران بوم گردی

در حاشیه‌ی واقعه تروریستی شاهچراغ

حجت‌الاسلام احمد حیدری در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت:

سردار “یدالله بوعلی” فرمانده سپاه فجر فارس به مانند فردی که به تمام زوایای حادثه تروریستی واقع در شاه‌ چراغ تسلط و اشراف کامل دااشته و دارد! می‌گوید: «فرد تروریست ساعت ١٩ بعدازظهر روز ٢٢ مردادماه از ضلع جنوبی حرم و از درب فرعی(باب المهدی) ورود کرد. این فرد تروریست در قالب یک شبکه که در چند کشور فعالیت می‌کنند و بدون تردید به صهیونیست وصل هستند، از یکماه پیش با پوشش در شیراز، در نزدیکی حرم، مستقر و اقدامات لازم را انجام داده بود. این تروریست در روز حادثه همزمان با نزدیک شدن به درب فرعی حرم، اسلحه خود را بیرون می‌آورد و به حالت هجومی ورود می‌کند، اولین نفر مسلح ما شروع به شلیک می‌کند … و نفر دوم مسلح ما هم شروع به شلیک می‌کند … نفر سوم مسلح ما نیز در زمان زمین خورن فرد مسلح در اثر اقدام شجاعانه یک نیروی خدماتی، می‌رسد و تروریست بعد از چند [40] ثانیه سالم دستگیر می‌شود. این فرد تروریست ٨ خشاب و 240 تیر جنگی و یکی از بهترین اسلحه‌ها را در دست داشته است. این حادثه یکی از اولین حوادثی است که در فارس رخ داد و واقعیات از رسانه‌های فارس به مردم دنیا منعکس شد.».

همانطور که در سخنان سردار بیان شده؛ این فرد یک ماه پیش وارد شیراز [و خدا می‌اند کی وارد کشور] شده و در نزدیکی حرم که باید غالبا مسافرخانه و هتل و زیر نظر نیروهای امنیتی باشند، ساکن شده و در این مدت، نقشه کار خود را ریخته و شناسایی‌های لازم را کرده و قطعا بارها این عملیات را در ذهن خود و با حضور در حرم تمرین کرده و … و همانطور که همگان در فیلم‌های منتشره دیده‌اند و سردار هم گفته است، با اسلحه کلاشینکوف که اسلحه نسبتا بزرگی است نه با کلت کمری یا نارنجک، و با کوله‌ای که 8 خشاب و 240 تیر جنگی و یک و نیم لیتر بنزین و … داخل آن بوده، از همه حلقه‌های حفاظتی مرئی و نامرئی اطراف حرم عبور کرده و در حرم شروع به تیراندازی نموده و چند نفر را مجروح کرده و نهایتا هم نه به وسیله نیروهای حفاظتی، بلکه به وسیله یک خادم از جان گذشته خلع سلاح و دستگیر شده است!

حالا باید از سردار محترم و دیگر سرداران مسئول در نیروهای امنیتی و نظامی که حفاظت امنیت کشور را به عهده دارند، پرسید چگونه این فرد که حتما تنها نبوده و شبکه‎‌ای او را پشتیبانی می‌کنند و چه بسا همراهانی هم داشته، حداقل یک ماه پیش وارد کشور شده و در شهر شیراز و نزدیک حرم ساکن گشته و …؛ ولی هیچ نهاد امنیتی قبل از اقدام او، متوجه نشده است؟ مهمترین حلقه حفاظتی هر کشور، مرزهای زمینی و هوایی آن کشور است و غالبا تروریست‌ها هنگام ورود به کشور در مرز یا فرودگاه دستگیر می‌شوند و چه بسا قبل از ورود به کشور، هنگام حرکت از کشور مبدأ، تحت نظر هستند و اگر هم وارد کشور می‌شوند، در تور حفاظتی هستند تا اهداف و همکاران داخلی آنان شناسایی شوند و …؛ ولی این فرد حداقل یک ماه پیش وارد کشور شده و در این مدت قطعا به شبکه‌هایی وصل بوده و چه بسا اسلحه و فشنگ‌ها و …. را آن شبکه‌ها از داخل کشور تهیه کرده‌اند.

در این مدت طولانی او شناسایی و دستگیر نشده و روز حادثه هم او با یک اسلحه نسبتا بزرگ و با کوله پشتی‌ای سنگین که امکان مانور را از او می‌گیرد، از تمام حلقه‌های حفاظتی اطراف حرم رد شده و وارد صحن گردیده و چندین نفر را زخمی کرده است. هنگامی که او می‌تواند با اسلحه‌ای به این بزرگی و با محموله‌ای به این سنگینی و دست‌وپاگیری، وارد حرم شود و با خیال راحت افراد را مورد اصابت قرار دهد اگر جانبازی آن فرد شجاع خدماتی نبود، معلوم نبود ابعاد این فاجعه چه گستردگی‌ای می‌‌یافت!

امیدواریم مسئولان کشور به رسیدگی دقیق به این حادثه پرداخته و با مسئولانی که در این راستا احتمالا قصور و یا تقصیر داشته‌اند، شناسایی و برخورد کرده و اقدامات خود در این راستا را به اطلاع عموم برسانند تا دوباره شاهد نباشیم در قلب کشور و در حرم شاهچراغ، یا در تهران و در حرم امام، بلکه بالاتر و در مجلس شورای اسلامی، در روز روشن تروریست‌ها جولان دهند! و مردم را به رگبار ببندند و بعد از وقوع جنایت و دستگیر شدن، برخی به شرح اقدامات خود بپردازند.

اگر در موارد قبلی به قصور و تقصیرهای احتمالی بدون اغماض و با قاطعیت رسیدگی می‌شد، قطعا امروز شاهد وقوع دوباره چنین جنایتی در حرم شاهچراغ نبودیم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. حرفهایی که میزنید از نظر امنیتی بی معنی هست کار امنیتیشون‌خوب بوده اینکه دیگه هر‌چی‌میشه انگشتتون مثل معترضین به داخل‌هم حال به هم زنه هم اجازه نمیده راجع مسائل مهمتر که نیاز به اصلاح دارند صحبت کرد

  3
  14
 2. قضیه اینه که اگه سایت هایی مثل انصاف نیوز لجن پراکنی و همسو شدن با دشمن را کنار بگذارند و اقتدار نیروهای امنیتی را زیر سوال نبرده بودن و‌نبرند الان نیروهای امنیتی تمرکز بیشتری داشتن

  3
  15
 3. اقتدار یعنی اینکه مرزها را ببندید
  اقتدار یعنی اینکه جلوی هجوم بی وریه اتباع علی الخصوص اتباع افغان گرفته شود
  اقتدار یعنی اینکه جلوی زاد و لود اتباع افغان گرفته شود
  بازم بگم -خطاب به کاربر ف
  انصاف نیوز لطفا پیگیر خواسته مردم در مورد اتباع باشید دیگه خسته شدیم از در و دیوار کشور افغانی و تو.. می بارد

  4
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا