خرید تور تابستان ایران بوم گردی

مشروب فروشی می‌خواهند؟ چندنفر؟ الان نمی‌خورند؟

مدیر مسوول اصولگرای روزنامه‌ی «جوان» درباره‌ی سخنان اخیر رییس جمهور سوال‌هایی پرسیده از جمله: «مشروب فروشی می‌خواهند؟ چندنفرند؟ و مگر اکنون نمی‌خورند؟»

به گزارش انصاف نیوز، متن یادداشت تلگرامی «عبدالله گنجی» در پی می‌آید:

آقای روحانی باور بفرمایید دارید جا خالی می‌دهید.

از اغتشاشات اخیر تا کنون رییس جمهور محترم سه بار فرموده‌اند مشکل مردم فقط اقتصادی نیست و خواسته‌های دیگری هم دارند. یک بار هم گفتند اگر بگوییم خواسته‌ی مردم اقتصادی است توهین به آنان است.

چه چیزی می‌تواند مبنای راست آزمایی نظر ایشان باشد؟

وقتی می‌گوییم مطالبه‌ی ملت، یا از جایگاه حکومت می‌گوییم خواسته‌ی ملت، منظور اکثریت ملت است وگرنه هزاران خواسته و سلیقه‌ی ریز و درشت در جامعه وجود دارد.

اما همانگونه که دولت‌ها برآمده از رأی اکثریت ملت هستند با نگاه اکثریت هم خود را باید تنظیم کنند.

حالا باید شاخصی پیدا کرد که روحانی درست می‌گوید یا جاخالی می‌دهد.

طبق نظر سنجی دانشگاه مریلند ۶۴ درصد ایرانیان مشکل اول کشور را اقتصادی می‌دادند. طبق نظر دستگیرشدگان اخیر ۷۹ درصد مشکل خود را اقتصادی دانسته‌اند. با سنجش مشاور رئیس جمهور بیش از ۸۰ درصد مردم مساله‌شان اقتصادی است. در بیست سال گذشته هیچ سنجش اجتماعی در ایران وجود ندارد که خواسته‌ی اول مردم اقتصادی – معیشتی نباشد پس باید با قاعده اکثریت به مطالبه رسید.

جدای از منطق سنجش مطالبه‌ی اکثریت، بقیه‌ی مطالبات غیر اقتصادی مدنظر رییس جمهور چه می‌تواند باشد؟

بی حجابی می‌خواهند؟ چند درصد هستند؟ اگر چنین است یک روحانی با آن محاسن و لباس پیامبر که خود نماد دین است در چنین پستی چه می‌کند؟

مشروب فروشی می‌خواهند؟ چندنفرند؟ و مگر اکنون نمی‌خورند؟

دنبال رابطه با آمریکا هستند؟ دانشکاه مریلند این دسته را یک درصد ملت ایران اعلام کرده است؟

کنسرت می‌خواهند؟ مگر در سال بیش از هزار مورد آن طبق اعلام وزیر کشور برگزار نمی‌شود؟

مبارزه با فساد می‌خواهند؟ خب مانع سران سه قوه در این مبارزه چیست؟ به ملت اعلام کنید.

براندازی می‌خواهند؟ خب حتماً جز اولین کسانی که براندازان نمی‌خواهند رییس جمهور است. پس تکلیف خود را روشن بفرمایید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. چرا نمی فهمیم خوب هم می فهیم جناب ایشان نوپ را به زمین ریئس محترم جمهور حواله می دهد چطور در این خصوص نظریه مو سسه مریلند مورد سنجش قرار می گیرد ولی خود ملت ایران که ذر صحنه حاضر هست مورد پرسش قرار نمی گیرد وانگهی مگه مردم ایران در خواست هایی که ایشان مطرح می سازد کدام یک در الویت هستند یکی از در خواستها اقتصادی هست بقیه چی ؟
  عزیز من تحلیل باید بنحوی باشد که درد جامعه از آن شنیده شود و الا با پاک کردن صورت مسئله ملت قانع نمیشود

  8
  1
 2. جایزه برتر سفسطه و مغلطه را من به ایشان میدهم.
  اینکه مردم ایران جزو غمگینترین مردم دنیا هستند هم که همین موسسات اعلام کرده اند. این فقط بخاطر مسائل اقتصادیست؟!!
  نه چون مملکت ما تک حزبیه

 3. آقای گنجی درست می گویند مشکل مهم اقتصادی است.و راحت درست میشود کافی است بودجه را به موسسات و اشخاص بی بازده ندهندو از همه مالیات بگیرند حتی از…. اگر لیست بودجه بگیران را ببینید اکثرشان مضر مملکت هستند .فلان جا xکارکن دارد اما به 2x نفر حقوق می دهد. به کسانی بورسیه داده اند که نا لایق و غیر قانونی اند (سه هزار نفر معروف) پولها در جاهایی خرج میشود که سودی برای ملت ندارد.بله آقای گنجی مشکل اقتصاد است اما راه حل آن سیاسی است.مفت خورها اجازه نمی دهند حق مردم به دستشان برسد.ملت غاصبان ثروت و اهمال کاران را می شناسند.

 4. سلام-وقتی اشرافیگری اوج می گیرد رفاه طللبی غیر متعارف به وضوح دیده می شود خود روهای لوکس خریدار زیادی پیدا می کند آرایشهای آنچنانی و لوازم آرایش خریداران زیادی پیدا می نماید و….این نشان طغیان انسان است هی بگویند نه خبری نیست آری به وضوح باید گفت تعدادی زیادی از همو طنان ما متاسفانه دنبال لهو ولعب هستند همه مشکلشان اقتصادی نیست

 5. آقای گنجی داخلی!
  این همه توضیح نمی خواهد. همان قانون اساسی را به قول میر دربندمان بدون تنازل اجرا کنید. این اصل را بدون فروکاهیدن به شراب و حجاب و.. خیلی چیزهای دیگر بگذارید اجرا شود.
  صداو سیمایی که صدای اقلیت پرشعاراست، مردمی که نمی توانند فیلم بدون توقیف سلیقه یی مشاهده کنند، دولت با رای اکثریت را با انواع فشارها وادار می کنند وزیر بیست و پنجم یا هفتم را به مجلس معرفی کند! بدون نظر شورای انقلاب فرهنگی رییس دانشگاه را نمی تواند عوض کند، مسوولین نظامی مدام در مورد مسائل عالم و آدم نظر بدهند، در همین شهرستان تفتِِ یزد، کنسرت ناظمی ها را که برای شهید خوانده بود با هزار مشکل و تحت فشار افکار عمومی برگزار کردند با شور و شعور بالا، در همین شهرستان یک امام جمعه را نمی توانی فلان صحبت یا تصمیمش را نقد کنی، فوری میان دو نماز شعار مرگ بر منافق می دهند!!فلان فرماندار را نمی توان که هیچ مشکل پرونده یی ندارد، انتخاب کنی چون نهاد های غیر مسوول دخالت می کنند!
  یکی از وعده های انتخاباتی که مردم رای دادند، رفع حصربود و برکناری مدیران نالایق که یک توییت روشنگرانه جرأت نمی کنند،
  …بسم الله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا