خرید تور تابستان ایران بوم گردی

پایان اطفای حریق ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو

آغاز بررسی علل حادثه تا ساعاتی دیگر

اوضاع کوچه ملایی آرام شده است و نیروهای انتظامی با نصب داربست و کشیدن گونی‌های آبی مانع از ورود افراد متفرقه به درون کوچه می‌شوند؛ این درحالیست که آتش‌نشان با ایجاد حلقه ایمنی مانع از نزدیک شدن افراد غیر و سایر امدادگران به نزدیکی ساختمان برق حرارتی وزارت کشور شده‌اند.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از ایسنا، آتش‌نشانان همچنان مشغول‌ هستند و در قالب گروه‌های کوچک ۴ یا ۵ نفره به داخل ساختمان رفته و نسبت به لکه‌گیری و اطفای حریق‌های کوچک که ممکن است در دل طبقه منفی ۴ همچنان وجود داشته باشد، اقدام می‌کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به پایان مرحله اطفای حریق ساختمان وزارت نیرو و آغاز مرحله لکه‌گیری و ایمن سازی ساختمان، از تحویل این ساختمان یه مسوولان و کارشناسان تا ساعاتی دیگر برای بررسی علل حادثه خبر داد.

جلال ملکی با اشاره به پشت سر گذاشتن شبی سخت برای نیروهای سازمان آتش‌نشانی جهت اطفای حریق ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو گفت: نیروهای سازمان آتش‌نشانی در ساعات میانی شب گذشته موفق شدند به طبقه‌ی منفی چهار که کانون اصلی آتش‌سوزی بود، نفوذ کنند.

وی با اشاره به حرارت بسیار بالای ساختمان در زمان آتش‌سوزی اظهار کرد: حرارت بالا باعث می‌شد آتش نشانان بیشتر از دو الی سه دقیقه امکان حضور در محل اصلی آتش سوزی حتی با تجهیزات کامل را نداشته باشند. با این وجود با ادامه عملیات و پایین آمدن درجه حرارت، مدت زمانی که آتش نشانان می توانستند در محل حضور داشته باشند افزایش یافت و آنها در حال حاضر در قالب تیم های 3 الی 4 نفره به طبقه منفی 4  اعزام می شوند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان این که در حال حاضر عملیات اطفای حریق پایان یافته است، تصریح کرد: خوشبختانه دقایقی قبل عملیات خاموش کردن آتش که حساس ترین مرحله عملیات است با موفقیت به پایان رسید. در حال حاضر نیروها وارد مرحله لکه‌گیری و در ادامه ایمن سازی ساختمان شده‌اند تا اگر  در حین جست‌وجو آتش پنهانی وجود داشته باشد، آن را خاموش کنند. در حال حاضر آتش هویدا و آشکاری در محل حادثه وجود ندارد.

ملکی با اشاره به این که مرحله لکه گیری و ایمن سازی به شکل همزمان انجام خواهد شد، گفت: با توجه به بالا بودن ریسک خطر، مدت زمان طولانی آتش‌سوزی و حرارت بالا،  مأموران آتش‌نشانی بعد از تحویل ساختمان تا چند ساعت آینده هم در محل مستقر خواهند بود. سپس ساختمان وزارت نیرو تحویل مسوولان، متخصصان و مهندسان خواهد شد تا آنها محل را بررسی کنند. همچنین در حال حاضر با توجه به نوع فعالیت باقی مانده تعداد نیروهای آتش‌نشانی در محل کاهش یافته است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا