خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«خودکفایی در بنزین خبری مسرت‌بخش است»

محمد فیضی زنگیر، نماینده اردبیل در مجلس دهم در خصوص افتتاح فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس و خودکفایی در بنزین گفت: همه مردم آرزوی رشد و بالندگی کشور را دارند و در این شرایط که سختی‌های زیادی بر آن‌هاتحمیل‌شده،می‌خواهند اخباری خوبی را دریافت کنند. افتتاح فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس هم یکی از خبرهای خوبی بود که توسط مسئولین به گوش همگان رسید. اینکه این پالایشگاه توان تولید 55 درصد بنزین داخل را دارد و تا حد زیادی توانسته ایران را در بنزین خودکفا کند خبری مسرت‌بخش است.

وی افزود: علیرغم فشارهای اقتصادی که توسط برخی کشورهای معارض با ایران به ماواردشده اما مهندسان و متخصصان میهنمان توانستند بر تمام مشکلات فائق آیند و از این پروژه ملی رونمایی کنند. امروز توانمندی و ظرفیت‌های کشور بر هیچ‌کس پوشیده نیست و امیدوارم این مسیر تا خودکفایی کامل در کالاهای اساسی و ضروری ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: وقتیاراده‌ای صورت بگیرد کههمه مردم و مسئولان دست‌به‌دست هم دهند و با کمک یکدیگر به آبادانی کشور کمک کنند آنگاه خواهیم دید که اعتمادی که در این سال‌ها تا حدودی خدشه‌دار شده بود، بازسازی خواهد شد. اعتماد مردم به کارگزاران نظام یک سرمایه بزرگ برای کشور است زیرا در چنین فضایی می‌توان به توسعه و اقتدار ایران اندیشید.

فیضی در پایان با اشاره به نقش برجام در راه‌اندازی این پروژه، خاطرنشان کرد:بی‌تردید برجام نقش کلیدی در افتتاح این پروژه داشته و اگر همکاری و سرمایه‌گذاری دیگر کشورها به کمک متخصصان ما نمی‌آمد مشخص نبود که این پروژه چه زمانی و با چه قیمتی به اتمام می‌رسید؟

انتهای پیام

بانک صادرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا