خرید تور تابستان

«برای سازمان برنامه و بودجه با طیب‌نیا صحبت شده»

یک نماینده‌ی مجلس گفت: برای سازمان برنامه و بودجه با آقای طیب‌نیا صحبت شده است اما گویا ایشان شرط و شروطی داشته‌اند که باعث شده هنوز جمع‌بندی در این زمینه صورت نگیرد.

قاسم میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با ایلنا، در پاسخ به این سوال که آیا برای ترمیم کابینه گزینه‌ای از بین نمایندگان مجلس مطرح شده است یا خیر، گفت:‌ فکر می‌کنم با سیاست‌هایی که آقای روحانی پیش گرفته‌اند بحث ترمیم کابینه به صورت کلی فقط در حد گمانه‌زنی باشد.

وی ادامه داد: رییس‌جمهور می‌خواهد با تفکیک وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دو وزیر را در کابینه جابجا یا تبدیل کند، بنابراین بعید می‌دانم عزم جدی برای تغییرات محتوایی در این زمینه وجود داشته باشد. البته برای سازمان برنامه و بودجه با آقای طیب‌نیا صحبت شده است اما گویا ایشان شرط و شروطی داشته‌اند که باعث شده هنوز جمع‌بندی در این زمینه صورت نگیرد.

این نماینده مجلس در خصوص حضور نمایندگان در کابینه گفت: نفس اینکه یک نماینده وارد یک وزارت‌خانه شود اشکالی ندارد اما باید ببینیم وی می‌تواند نتیجه‌ای که در شرایط کلی کشور نیاز است را برآورده کند که این جای بحث دارد و باید دید کسی که در تنقیح کار می‌کند و نماینده موفقی است، می‌تواند در یک وزارت‌خانه هم موفق باشد یا خیر. اینها جای بررسی و تجزیه و تحلیل عمیق‌تر دارد.

میرزایی‌نیکو همچنین در پاسخ به این سوال که آیا نماینده‌ها به دو فوریت لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رای خواهند داد یا خیر، گفت:‌ با شناختی که من دارم فکر نمی‌کنم دو فوریت این لایحه رای نمایندگان را کسب کند.

وی افزود: فکر می‌کنم دولت به دنبال این است که مسئولیت اتخاذ برخی تصمیماتش را به دوش نمایندگان بگذارد اما نمایندگان هم متوجه شده‌اند که بعید است تفکیک و جابجایی در این شرایط جواب دهد.

عضو کمیته پیگیری حصر در خصوص خبر موافقت شورای عالی امنیت ملی با رفع حصر هم گفت: بنده هم خبرهایی را شنیده‌ام که در فضای رسانه مطرح شده و اطلاعات تکمیلی در این خصوص ندارم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا