خرید تور تابستان ایران بوم گردی

فردی که می‌خواست از بابک زنجانی کلاهبرداری کند

“ظاهرا درمنی آن قدر در کار خود خبره بوده است ، که نه تنها دست دوست خود یعنی بابک زنجانی را در پوست گردو گذاشته بلکه حتی در صدد فریب و کلاهبرداری اقتصادی از او نیز برآمده است”

آفتاب یزد نوشت: عده ای می‌گویند شاید اعدام راهش نیست و با این حکم‌ها چیزی درست نمی‌شود. در این بین اما بسیاری اعتقاد دارند بهترین راه اعدام و اجرای قانون است تا عبرتی باشد برای دیگر مفسدین. با این که چندی پیش سلطان سکه به واسطه اجرای حکم او در پای چوبه دار جان باخت، اما همچنان پرونده زندگی بابک زنجانی – بدهکار نفتی – و حمید باقری درمنی – سلطان قیر- باز است . بابک زنجانی مدت‌هاست به اعدام محکوم شده و باقری در منی هم همین چند روز پیش تایید حکم اعدامش رسانه‌ای شد اما همچنان منتظر سرنوشت خود هستند.

کلاهبرداری بزرگ‌تر

در طول همه این مدت که داستان‌های متفاوتی از بابک زنجانی شنیده می‌شد و عده زیادی از نبوغ او در بحث اقتصاد و عده ای از فریب‌ها و حیله‌هایش در راستای رسیدن به پول بیشتر سخن می‌گفتند، اکنون روایتی از زیرکی درمنی نقل شده است که در آن بنا بوده او به بابک زنجانی هم رودست بزند . ظاهرا در زمان رسیدگی به پرونده بابک زنجانی چندین بار نام حمید باقری درمنی نیز در جلسات دادگاه مطرح شد که از رابطه صمیمی‌این دو فرد با یکدیگر خبر می‌داد.

اما راز این رابطه صمیمی‌دو متهم محکوم به اعدام چیست ؟ این دو از چه روی هم را می‌شناختند و ماجرای این که نام درمنی در جلسه بابک زنجانی چند بار روایت می‌شود از چه روی است ؟ کار به جایی رسید که می‌گفتند بابک به حمید بدهکار است. آن هم چند میلیارد!

آن طور که یک خبرگزاری دراین‌باره روایت می‌کند ، قصه عجیبی دردیدار باقری درمنی و بابک زنجانی پیش از دستگیری این دو در یک زمین بیسبال رخ می‌داده است.

این دو که از قبل رابطه خوبی با هم داشتند و شاید هم دلیلش نوع فعالیت‌های اقتصادی‌شان بوده، در زمین بیسبال به صورت فوری و فوتی قرار می‌گذارند. ظاهرا حمید باقری درمنی با او تماس می‌گیرد و از وی می‌خواهد هرچه سریع‌تر همدیگر را ملاقات کنند و خود را فوراً به محلی که بابک زنجانی حضور داشت، می‌رساند. درمنی به‌ سرعت خود را نزد زنجانی می‌رساند و به او می‌گوید: «همین حالا باید با من به ملاقات یک نفر بیایی که سرنوشت و آینده تو در دستان اوست.» درمنی حتی به زنجانی اجازه نمی‌دهد لباس‌های ورزشی‌اش را عوض کند و با همان لباس بیسبال به‌ همراه وی به جایی که درمنی مد نظر داشته است می‌رود.

حمید باقری درمنی پس از گذر از چند کوچه و خیابان جلو خانه‌ای در یکی از محله‌های خوش‌آب‌وهوای تهران توقف می‌کند که بعدها مشخص می‌شود این خانه متعلق به یکی از دوستان درمنی بوده است.

جلسه سه‌نفره آغاز می‌شود؛ باقری درمنی ریاست جلسه سه‌نفره را به‌عهده می‌گیرد و خطاب به بابک زنجانی و از قول نفر سوم حاضر در جلسه می‌گوید: «به‌زودی بازداشت خواهی شد اما من برای دور کردن تو از این مخمصه آمدم، باید برای این‌کار حق‌الزحمه دوستمان را با یک چک ۱۰میلیاردی پرداخت کنی.»

بابک زنجانی که از این موضوع حیرت‌زده می‌شود بحث بازداشت خود را کلاً انکار می‌کند و می‌گوید: « بازداشت نخواهم شد، بنابراین پولی هم پرداخت نمی‌کنم چه نقد چه چکی.»

گفته می‌شود که در این‌باره باقری درمنی بدون توجه به حرف‌های زنجانی چکی از سوی خود به‌مبلغ ۱۰ میلیارد کشیده و به فرد سوم می‌دهد. بابک زنجانی تا مدت‌ها بعد از آن ملاقات آزاد بوده است و این موضوع نشان می‌دهد این قرار صرفاً صحنه‌آرایی نمایشی از سوی باقری درمنی برای آغاز کلید خوردن سناریوی یک کلاهبرداری بزرگ بوده است.

چرا که حالا با برگزاری جلسات بازپرسی و جلسات دادگاه درمنی مدعی شده است بابک زنجانی ۱۰ میلیارد پول به او بدهکار است، هرچند دراین جا نامی‌از نفرشخص سوم دیده نمی‌شود اما ، خبرگزاری تسنیم مدعی است که بررسی‌های آن‌ها نشان می‌دهد فرد مورد اشاره (نفر سوم) به هیچ عنوان صاحب چنین پولی نه در حساب خود و نه در حساب افراد وابسته به خودش نشده است، یعنی اصلاً چک وصول نشده است و سلطان قیر و بدهکار بزرگ بانکی یعنی باقری درمنی نقشه‌ای کشیده بوده تا بدین طریق مقدمه یک کلاهبرداری از بابک زنجانی را فراهم کند که گویا به نتیجه نرسیده است. بر اساس اطلاعات رسیده، همچنین بعد از بازداشت بابک زنجانی، باقری درمنی به‌منظور آزادی زنجانی به مرجع قضایی مراجعه و اعلام می‌کند هر چه قدر لازم باشد حاضر است وثیقه بگذارد تا بابک زنجانی آزاد شود اما مقام قضایی با توجه به وضعیت پرونده بابک زنجانی پذیرفتن هرگونه وثیقه را رد می‌کند.

باری که اضافه شد

ظاهرا درمنی آن قدر در کار خود خبره بوده است ، که نه تنها دست دوست خود یعنی بابک زنجانی را در پوست گردو گذاشته بلکه حتی در صدد فریب و کلاهبرداری اقتصادی از او نیز برآمده است، تاجایی که اکنون پای یک چک ۱۰ میلیاردی که هیچ گاه محلی از اعراب نداشته است و به واسطه یک صحنه‌سازی هماهنگ شده بحثش مطرح بوده است، به مجموعه بدهی‌های بابک زنجانی اضافه کند. اما با افشای پشت پرده این ماجرا حالا معلوم می‌شود که بدهکار نفتی علی رغم نام و آوازه‌هایی که از او آورده می‌شد از سلطان قیر رو دست خورده است. حال باید دید با روشدن این تقلب و کلاهبرداری از زنجانی آیا باری از دوش زنجانی در روزهای زندان برداشته می‌شود و یا این موضوع صرفا باری به دوش حمید درمنی در این روزهای او، اضافه می‌کند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا