خرید تور تابستان ایران بوم گردی

آیت الله شبیری: عقاید شیعه تحمیلی نیست

آیت الله شبیری زنجانی دوشنبه شب در دیدار جمعی از اساتید و فعالان فرهنگی غیر ایرانی مقیم کانادا، آمریکا و بعضی از کشورهای آفریقایی و آسیایی گفت: عقاید شیعه تحمیلی نیست، بلکه مطابق با فطرت انسان‌هاست و اگر درست بیان شود جوامع آن را می‌پذیرند.

به گزارش دریافتی انصاف نیوز، این مرجع عالی قدر تقلید، حضور در دانشگاه‌ را برای این اساتید «نعمتی الهی» خواند و افزود: از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله روایت شده که خداوند در ایام زندگی اشخاص، نسیم رحمتی را برای آنها قرار می‌دهد و مومن باید از این نسیم استفاده کند. امروز نعمتی نصیب شما اساتید -که به زیور دانش و اخلاق مزین هستید- شده که می توانید از آن برای یاری رساندن به مذهب و دین استفاده کنید؛ این نعمتی که امروز روزی شما شده، روزی بسیاری از ما نشده است.

آیت الله شبیری زنجانی خاطرنشان کرد: جوامع مختلف در حال تغییر و تحول هستند و کسانی در این تغییر و تحولات نقش ایفاء می‌کنند و تأثیرگذاری بیشتری دارند که برای برقراری رابطه با مردم تلاش بیشتری می‌کنند. و در این رابطه اگر از روی اعتقاد، مطالبی که از طریق اهل بیت علیهم‌السلام به ما رسیده با ابزار و شیوه مناسب بیان شود، جامعه می پذیرد؛ چون عقائد شیعه مطابق با فطرت انسان است و در آن تحمیل نیست.

این مرجع تقلید افزود: مرحوم حاج «شیخ جعفر شوشتری» در زمان «ناصرالدین شاه» به تهران می‌آید و مردم را موعظه می‌کند. نقل است این چند وقتی که ایشان در تهران بودند، معاصی زیادی ترک شد. تهرانِ قبل از او و تهرانِ بعد از او متفاوت بود.

در ادامه‌ی این دیدار، آیت الله شبیری زنجانی به سؤالات چند تن از اساتید مقیم آمریکا و کانادا درباره احکام فقهی و مسائل شرعی مورد ابتلای مسلمانان مقیم کشورهای غربی، پاسخ داد.

در این دیدار اساتید و فعالان فرهنگی از کشورهای مختلف از آیت الله شبیری دعوت کردند برای ملاقات با شیعیانی که مشتاق دیدار با این مرجع تقلید هستند به این کشورها سفر کند. آیت الله شبیری با اشاره به شرایط جسمی خود گفت اگر چه ما از آنها دوریم اما دعا برای همه این عزیزان را وظیفه خودمان می‌دانیم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا