خرید تور تابستان ایران بوم گردی

احمد الحسن کیست و «احمد الحسنی‌ها» در ایران چه می‌کنند؟

وبسایت مشرق در مطلبی به «احمد الحسن» و حامیان او پرداخته است که در ادامه می‌خوانید: تاریخ گواه آن است که انگلیسی‌ها همواره با دستاویز قرار دادن مسائل مذهبی سعی در نشر تفرقه در میان مسلمانان داشته اند. دامن زدن به اختلافات بین شیعه و سنی و ایجاد گروه‌هایی برای گمراه کردن مسلمانان بخشی از سناریوی آن‌ها برای تفکیک و تجزیه امت اسلامی بوده است.

اما این مهم محدود به تفرقه افکنی بین شیعیان و اهل تسنن نمی‌شود، به نحوی که در یکی دو دهه اخیر شاهد آن بودیم که جریانی که امروز به عنوان شیعه انگلیسی شناخته می‌شود دست پرورده دستگاه‌های جاسوسی همین کشور است.

این مسئله آنجا ابعاد مهم تری به خود می‌گیرد که در سال‌های اخیر دشمنان جمهوری اسلامی تلاش کرده اند از هر جریان و گروه رادیکال، برای ضربه زدن به ایران استفاده کنند. تعبیر کشاندن جنگ به داخل ایران که از سوی بن سلمان مطرح شد به طور واضح ذیل چشم‌اندازی آمریکایی ـ صهیونستی و انگلیسی برای ایران ارائه شده است.

ماجرای شهادت امام جمعه کازرون

در همین راستا چندی پیش خبری عجیب رسانه‌های داخلی و فضای مجازی را به خود مشغول کرد. حجت الاسلام خرسند امام جمعه شهرستان کازرون در حین بازگشت از مراسم احیا از سوی فردی با ضربات متعدد چاقو مورد اصابت قرار می‌گیرد و پس از انتقال به بیمارستان به شهادت می‌رسد.

قاتل او فردی به نام حمیدرضا درخشنده بود که از همان ابتدا به قتل اعتراف کرده بود، اما درباره انگیزه‌های قتل اطلاعات ضد و نقیض بسیاری مطرح شد که در ادامه با واکاوی‌های صورت گرفته ماجرا شکل روشن تری به خود گرفت.

گفته می‌شود درخشنده که در زمان ارتکاب قتل و به شهادت رساندن حجت الاسلام خرسند لباس تعزیه به تن داشته است، تحت تاثیر یکی از جریان‌های مدعی مهدویت قرار گرفته واین اقدام را انجام داده است.

** احمد الحسن کیست؟

جریان منتسب به فردی که خود را احمد الحسن الیمانی می‌خواند و پا را فراتر از ادعای یمانی بودن گذاشته و کار را به جایی رسانده است که خود را فرزند امام زمان و حتی مدعی امامت معرفی می‌کند.

احمد الحسن که در مورد ادعای سیادت او شک و شبهه‌های جدی مطرح است با حمایت بازماندگان حزب بعث و برخی عناصر جاسوسی غربی در دوره پس از سرنگونی صدام خود را مطرح کرد و به ترویج افکار گمراه کننده خود پرداخت.

نام اصلی او احمد اسماعیل گاطع در سال ۱۹۶۸ در روستای همبوشی در منطقه هویر از توابع شهرستان زبیر از استان بصره متولد شد و توانست فارغ‌التحصیل دانشکده مهندسی نجف در سال ۱۳۷۸ شود، بعد از ارتباط با دستگاه جاسوسی عراق وارد حوزه علمیه شده که البته پس از دو سال تحصیل در حوزه علمیه شهید سید محمد صدر از این مدرسه اخراج شد. در این خصوص گفته می‌شود که «شیخ کاظم العقیلی» مسئولیت شاخه نظامی و فردی به نام «عبدالرحیم ابومعاذ» مرشد معنوی این فرقه است.

معاون اسبق گاطع «شیخ حیدر المنشداوی» ملقب به «ابن ابو فعل» بود، المنشداوی در زمان زمامداری صدام برای تبلیغ به ایران سفر کرد که بعد از ورود به ایران دستگیرشده و به مدت ۶ ماه زندانی شد.

پیروان این فرد خود را «انصار امام مهدی» می‌نامند و فعالیتشان را با استفاده از فضای مجازی و اینترنت، ساخت برنامه‌های تبلیغاتی مانند مستند «ظهور کرده»، چاپ کتاب و جزوات توسط انتشارات وابسته به جریان احمدحسن با نام «اصدارات الامام المهدی»، تبلیغ چهره به چهره در محافل عمومی اعم از مدارس، خیابان و دانشگاه‌ها، شرکت در نمایشگاه‌های کتاب فرانکفورت و بغداد در سال ۲۰۱۲، تأسیس رادیو، چاپ ماهنامه صراط مستقیم و هفته‌نامه منجی (به صورت الکترونیکی) انجام می‌دهند.

** سیر رشد و دگرگونی ادعا‌های احمد الحسن

احمد الحسن، اما ادعا دارد که همان سید یمانی است که در باور شیعه به عنوان یکی از علائم قطعی و زمینه‌ساز اصلی ظهور امام زمان (عج) پیش از ظهور قیام می‌کند. از سوی دیگر او خود را با چهار واسطه از اولاد امام زمان (عج) می‌داند. همچنین این شخص مدعی است که بعد از حکومت امام عصر (عج) اولین مهدیین از نسل اوست که پس از شهادت حضرت مهدی (عج) حکومت را به دست خواهد گرفت.

علاوه بر این، او در بیانیه‌ای خود را داناترین مردم به قرآن و تورات و انجیل معرفی می‌کند و علمای ادیان را به مناظره و مباهله دعوت می‌کند.

احمد الحسن از رؤیت امام در خواب به رؤیت امام در بیداری و از آن به بابیت امام که نوعی دیگر از یمانی بودن است، رسیده و به تازگی مبلغان این جریان چهره‌ای از احمد الحسن معرفی می‌کنند که کاملا مطابق با امام زمان (عج) است. یعنی به مرور زمان، شبیه جریان بهائیت در حال انتقال کارکرد‌های امام زمان (عج) به احمد الحسن هستند.

او مانند سایر مدعیان به طرح تدریجی ادعا‌های خود پرداخت تا نوعی به واسطه مخاطبنش پس زده نشود.

اسماعیل گاطع سلسله ادعا‌های کذب زیادی داشته، اما یکی از جالب‌ترین آن‌ها ادعای ظهورش و سپس به دوران غیبت رفتنش است؛ شروع دورانی که دیگرکسی او را نمی‌بیند و همه می‌بایست از طریق نزدیکانش با وی ارتباط داشته باشند.

تصویری که برخی رسانه‌ها از جوانی احمد الحسن منتشر کردند

گفته می‌شود در حال حاضر اسماعیل گاطع به شکل مداوم در کشور‌های جنوبی خلیج‌فارس در سفر بوده و بیشتر در امارات و قطر حضور دارد.

** نکاتی در باب دروغین بودن ادعا‌های احمد الحسن

یک) همانگونه که پیشتر ذکر شد این شخصا ابدا از بنی هاشم نیست که بخواهد ادعای سیادت داشته باشد و استفاده عمامه سیاه و سید خواندن خود از باب دروغ‌گویی و فریب دیگران، از نظر شرعی فعلی حرام است.

دو) در فیلمی که سال‌ها پیش از او منتشر شده او به کرات دچار اشتباهات نحوی و صرفی می‌شود که نشانگر عدم سنخیت سواد او با ادعاهایش است.

سه) احمد اسماعیل گاطع از یک سو ادّعای فرزندی امام زمان (عج) را مطرح می‌کند و از سوی دیگر، ادّعا دارد که برای اولین بار امام زمان (عج) را در عالم خواب و سپس در ماه شعبان ۱۴۲۰ ق (۱۳۷۸ ش) امام زمان را برای دومین بار در بیداری دیده است، یعنی در آن زمان که بیش از ۲۵ سال از عمر او گذشته است. درحالی که منطقا امکان ندارد فرزند امام زمان (عج) تا آن سن ایشان را رویت نکرده باشد.

چهار) وی با وجود ادّعای فرزندی امام زمان (عج) خود را احمد بن الحسن می‌نامد؛ در حالی که می‌بایست خود را «احمد بن محمد» می‌نامید؛ چون نام امام زمان، حسن نیست؛ بلکه حسن، نام پدر امام زمان است.

پنچ) احمد الحسن خود را یمانی می‌داند و روایاتی را که درباره خروج یمانی صادر شده است، بر خود منطبق می‌داند؛ در حالی که در روایات آمده است: یمانی، خراسانی و سفیانی در یک سال و یک ماه و یک روز خروج می‌کنند و پس از چند ماه، در همان سال، امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هم قیام می‌کند.

شش) وی در عین این که خود را فرزند امام زمان و سید هاشمی می‌داند، خود را یمانی نامیده است؛ در حالی که دو عنوان «یمانی» و «هاشمی» آن هم برای کسی که اهل عراق است، قابل جمع نیست.

هفت) این شخص به خواب‌های خودش و خواب‌های دیگران استناد می‌کند؛ در حالی که خواب در مسائل شرعی و عقیدتی برای دیگران هیچ گونه حجیّت و اعتباری ندارد.

هشت) استناد دیگر او به پیش‌بینی وقوع حوادث آینده، مثل سقوط صدام هم مضحک است؛ زیرا این پیش‌گویی توسط هر آدم آگاه به مسایل سیاسی امکان پذیر بود.

نه) آمادگی برای مناظره و مباهله با علمای شیعه، سنی، یهودی و نصرانی هم صرف ادّعا است و هیچ چیزی را ثابت نمی‌کند. بله؛ اگر مناظره و مباهله صورت گرفت و طرف مقابل که دارای صلاحیت علمی باشد، محکوم شد یا عذاب الهی بر او نازل گردید، قابل استناد است؛ در حالی که این اتفاق برای مخالفان جریان یمانی پیش نیامده است.

ده) درباره استناد جریان یمانی به احادیث که قبل از این مفصّلاً توضیح داده شد که احادیث مورد ادّعا، به مدّعای او ربطی ندارد. چون احادیث می‌گوید: «مهدیین بعد از ظهور و وفات امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می‌آیند، نه قبل از او»؛ در حالی که مدعی جریان یمانی می‌گوید: «من الآن وصیّ امام زمان هستم». معلوم است که وصی باید بعد از مرگ مُوصی وارد عمل شود، نه در حال حیات مُوصی و قبل از مرگ او.

** ستیز با حوزه در دستور کار احمد الحسنی‌ها

از جمله مسائلی که او مطرح می‌کند لزوم مقابله با حوزه علمیه است که به زعم وی و به نقل آنچه سخنان امام زمان می‌خواند به انحرافات عملی و مالی دچار شده است.

پس از این‌که این فرد ادعای خود را در عراق علنی کرد و با کمک گروهی از پیروانش جزوات و کتاب‌هایی منتشر نمود، برای گرفتن بیعت از مراجع تقلید و علمای عراق اقدام کرد. علما و بزرگان حوزه پس از بررسی ادعا‌های این فرد، مخالفت خود را با این جریان اعلام نموده و کتاب‌های متعددی در بیان انحرافات و رد ادعای او منتشر کردند.

از این‌رو، احمدالحسن به تخریب چهره آنان همت گماشت و حتی عالمی بزرگ مانند آیت‌الله سیستانی که زعامت شیعیان را به عهده دارد و با تدبیر و در نظر گرفتن مصالح امت اسلام و تشیع، به اداره اوضاع آشفته و پر از آشوب شیعیان عراق مشغول است را عالم آمریکایی معرفی کرد!

او همچنین در جمادی الثانی ۱۴۲۴ قمری در پیامی مدعی می‌شود که من انتظار یاری علمای دین را ندارم. زیرا بسیاری از آنان با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف با لسان و سنان خواهند جنگید؛ چون با ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بساط مرجعیت آنان درهم پیچیده می‌شود. به گفتة او مقصود از اوثان و اصنام (بت‌ها) همان علما هستند.

این جا دقیقا همان نقطه‌ای است که می‌توان آن را از جمله انحرافاتی دانست که برخی افراد از جمله قاتل امام جمعه کازرون را به ارتکاب چنین جنایتی ترغیب می‌کند.

** فعالیت‌ها و اقدامات مسلحانه الحسنی‌ها در عراق

واقعیت آن است که جریان‌های از این دست با سوء استفاده از احساسات پرشور مذهبی جوان‌ها و میان سالان آن‌ها را به عنوان مخاطب هدف خود در نظر می‌گیرند و به ترویج افکاری می‌پردازند که هیچ سنخیتی با فکر و اندیشه مهدویت ندارد.

البته اقدامات جریان احمد الحسن به نشر و ترویج افکار خود محدود نمی‌شود و ما مشاهده می‌کنیم که آن‌ها در سال ۱۴۲۸ حمله‌ای مسلحانه را در نجف اشرف ترتیب می‌دهند که البته با مداخله نیرو‌های امنیتی از وقوع یک فاجعه جلوگیری می‌شود، اما در آن حادثه ۱۴۳ نفر از نیرو‌های نظامی عراق شهید شده و ۲۰۰ نفر از پیروان احمد الحسن کشته می‌شوند. شمار بسیاری نیز در پی این واقعه دستگیر می‌شوند.

یاران احمد الحسن در سال ۲۰۰۸ در نواحی بصره و ناصریه نیز با پلیس عراق درگیر شدند که این درگیری‌ها صد‌ها کشته و مجروح به جا گذاشت. پس از این اتفاقات احمد الحسن ناپدید و حامیانش ضمن ادامه دادن تبلیغ برای وی هم‌زمان سعی کردند با نوشتن کتبی در تأیید او مبارزه را به عرصه کلامی بکشانند و ادعا‌های وی را زنده نگه دارند.

احمدالحسن در تظاهرات سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ که با ادعای مقابله با فساد انجام می‌شد طرفداران خود را برانگیخت تا دولت مشروع عراق را با چالش مواجه کند. تا جاییکه برخی رسانه‌ها او را یکی از اصلی‌ترین رهبران تظاهرات بصره در سال ۲۰۱۸ برشمردند. در همین حال برخی رسانه‌های ایرانی، جریان یمانی را مسئول به آتش کشیدن کنسولگری ایران در بصره معرفی کردند که طبیعتا از سودی دفتر احمدالحسن تکذیب شد.

آتش سوزی کنسولگری ایران در بصره

** فعالیت جریان احمد الحسن در ایران

از حدود ده سال پیش این جریان وارد ایران شد و به صورت زیرزمینی تلاش به نفوذ کرد. استان‌هایی از قبیل خوزستان، خراسان و قم به عنوان اهداف تبلیغی این گروه ضاله معرفی شده است.

جریان احمد الحسن علاوه برایجاد تنش‌هایی در قم، مشهد و اصفهان درگیری‌هایی را در تربت حیدریه ایجاد کردند که منجر به دستگیری حدود پنجاه نفر از آنان شد.

آن‌ها در ادامه با تجمع در برابر دادگاه انقلاب ترتب حیدریه به اغتشاشاتی دامن زدند که مشکلاتی را برای شهروندان این شهر ایجاد کرد.

** سهم فرقه‌های نوظهور در ایجاد تنش در ایران

پیشتر تاکید شد که دستگاه‌های جاسوسی غرب به ویژه انگلیس در پرونده‌های مذهبی تلاش ویژه‌ای را صورت می‌دهند تا کشورمان را عرصه گاه فعالیت گروه‌های ضاله کنند. آن‌ها همچنین تلاش دارند با تقویت این گروه‌ها علاوه بر تاثیرگذاری در جنگ نرم، ایران اسلامی را گریبانگیر مشکلات داخلی کنند.

حوادث خیابان پاسداران و درگیریی‌هایی که برخی از دراویش گنابادی با نیرو‌های پلیس داشتند نمونه‌ای دیگر از این فعالیت انگلیسی‌ها است. درگیری‌هایی که به شهادت سه مامور ناجا و دو بسیجی منجر و به حادثه‌ای برای بهره برداری رسانه‌های بیگانه تبدیل شد.

** اهمیت حوزه‌های قم و نجف در مقابله با جریان‌های نوظهور

هوشیاری دستگاه‌های اجرایی کشور و همچنین مراکز فرهنگی از قبیل حوزه‌های علمیه برای مقابله نرم با این چالش باید در اولویت قرار گیرد. در صورتی که به صورت اصولی به ادعا‌های جریان‌هایی از قبیل احمد الحسنی پاسخ داده شود و دروغ‌های آنان را برای جامعه برملا کرد کمتر کسی پیدا می‌شود که به سمت آن‌ها گرایش پیدا کند.

انگلیسی‌ها همانطور که همه ظرفیت‌های خود را معطوف تاسیس بابیت و بهائیت در ایران و وهابیت در عربستان سعودی کردند اینک به دنبال آن هستند تا عراق را به عنوان کشوری که توانسته فتنه داعش را شکست دهد درگیر مسائل اینچنینی کند.

تضعیف حوزه‌های علمیه نجف اشرف و قم مقدسه برنامه اصلی دشمنان تشییع است چرا که به خوبی از تاثیر گذاری آن‌ها به ویژه در بحران‌های اخیر در سوریه و عراق پی برده اند و اینک تلاش می‌شود که حمایت مضاعفی از جریان احمد الحسن صورت بپذیرد در این میان این دو حوزه علمیه که همواره مدافع تشیع بوده اند می‌توانند نقش بسزایی را ایفا کنند.

انتهای پیام

بانک صادرات

پیام

 1. دیروز یه جوونی تو بی آر تی تهران شروع کرد برای من تبلیغ احمد الحسن رو میکرد و میگفت اگه میخوای مطمئن شی از حرفای من از خدا بخواه از طریق رویای صادقه بهت نشون بده!

  41
  32
  1. یمانی حالا یا با تسخیر جن و یا علوم غریبه توان اومدن به خواب دیگران رو داره . خواب هیچ حجیتی نداره

   26
   25
   1. دقیقااا و من دخترایه زیادیو میشناسم که توی خواب بهشون تجاوز میشع و هیچکی هم حرفشونو و باور نمیکه و به اسم زن امام شدن با روح و جسمشون بازی شده دخترای کوچیک ۱۲ تا ۱۸ ساله

    9
    18
  2. من خودم زیاد رویای صادقه می بینم

   تو یکی از خواب هام دیدم شیطانی سر بزرگ با تنی درشت پشت کانال های تلگرامی احمد الحسن نشسته است و دارد مردم را گمراه می کند

   29
   19
  3. سلام دقیقا دیشب یه آقایی با یه ظاهر موجه و گول زننده در اینستاگرام به من پیام دادند و بعد از اینکه کلی توضیح دادنو ویس فرستادن من دست رد به سینشون زدم. بعدش با یه حالت عاقل اندر سفیه به من گفتن از خدا بخواه کمکت کنه راهو بهت نشون میده… نمیدونم اصن داستان چیبود ولی حس خوبی به حرفاش نداشتم.

   5
   3
  4. دقیقا منم یکی بم گفت اینو!کرمانشاهم!یعنی ب این سرعت پخش شده تو کل ایران؟؟؟خدا ب خیر بگذرونه این دیگه چ فیلمیه ، همون داعشه بنظرم ازاین طریق اومده تیم بسازه خدا لعنتشون کنه

   3
   3
 2. چند وقت پیش یکی از همکاران قدیمی من رو دید و کلی تبلیغ کرد و کلی فایل pdf برام فرستاد .
  دقیقا میگفت از خدا بخواه و توسل کن تا تو رویای صادقیه حقیقت رو بتو نشان بدهند.

  19
  14
 3. مسأله ای که در بین تمامی مسلمانان با هر مذهبی روشن است مسأله خلیفه و ولی امر مسلمین می باشد که در تاریخ اسلام حک شده که زمان بعد رحلت پیامبر در بین حضرت علی وعمروابوبکروعثمان حرف شد که خلیفه چه کسی باشد و همه آنهاآن زمان اعلام کردندکه پیامبرگفته ولی امرمسلمین کسی است که اگردرقفس شیرگرسنه رودشیراورانمی خوردکه همگی آنهابجزحضرت علی درقفس نرفتندالآنم همینگونه است هر کس ادعا دارد بفرستنش در قفس شیر معلوم می شود.

  70
  21
 4. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام به همه عزیزان
  شما با چند سؤال از پیروان و مروّجان یمانی دروغین او را رسوا نمایید:
  1- آیا سیادت با خواب ثابت می شود؟ چون خود أحمد الحسن کذّاب گفته است، من سیّد نبوده ام و عمویم در خواب دیده است که تو سیّدی! وقتی سیّد بودن او رد شود، سیّد یمانی بودن او هم رد می شود.
  2- آیا حقّ بودن شخص یا مرام و مسلکی با استخاره ثابت می شود؟ قطعاً هیچ آیه و روایت و یا دلیل دیگری نداریم که حق بودن شخص یا مسلکی با استخاره ثابت می شود. مروّجان نادان یمانی دروغین می گویند: اگر دربارۀ احمد الحسن استخاره کردید و خوب آمد، یعنی او راست می گوید و سیّد یمانی است و اگر استخاره بد آمد معنایش، دروغگو بودن احمد الحسن نیست و باز هم حقّ مخالفت ندارید. مروّجان یمانی دروغین می گویند اگر کسی با احمد الحسن مخالفت کند دچار بلا و مصیبت و مریضی و گرفتاری می شود. در جواب بگویید: در نهج البلاغه دربارۀ دنیا حضرت امیر المؤمنین علیّ بن ابی طالب- علیه الصلاة و السلام- گفته اند: دَارٌ بِالْبَلَاءِ مَحْفُوفَة (دنیا خانه ای است با بلا و عجین شده با بلا). پس دلیل مریضی و گرفتاری هیچ کس، مخالفت با احمد الحسن کذّاب و شیّاد و ملعون نیست.
  3- آیا در زمان غیبت حضرت ولی عصر- عجّل الله تعالی فرجه الشریف- وظیفۀ شیعیان، تقلید از فقیهان جامع الشرائط نیست؟ و حال آنکه احمد الحسن کذّاب گفته است، نباید از فقها تقلید نمایید. او دشمن تمام مراجع تقلید است. به این یمانی دروغگو و شیّاد- که معلوم نیست مرده یا زنده است- باید گفت: تو که قرآن را پر غلط می خوانی و شناخت ناقصی از دین داری نمی توانی حلال و حرام الهی را برای مردم بیان کنی، پس تکلیف شیعیان در زمان غیبت چه می شود؟ و السلام علی من اتّبع الهدی

  76
  19
  1. بسیار عالی بود
   ممنون بنده با مطلب این سایت، یک گروه تلگرامی که ادعا میکردن این کذاب سید یمانی هست بحث کردم و وقتی مطالب رو در گروه ارسال کردم من رو حذف کردن
   مدعی بودن که سید یمانی ظهور کرده و همان أحمد الحسن هست ولی نتونستن جواب این مطالب رو بدن

   42
   10
   1. خیلی واضح وروشن حق مطلب رو ادا کردید چن روزی هست به منم ازطریق تلگرام پیام میدادن که من توهمون پیام اول بهشون گفتم سگ انگلیسی ها هستید وبلاخره رفتم توگروهشون کاملا مشخصه یه جریان ساختگی مث بهائيت وگرنه سید یمانی که نمیادسراغ امثال من بیعت بگیرهه

    35
    10
   2. سلام
    خیلی هارو شنیدم ک ازین طریق گول خوردن و در راه تبلیغ این فرقه هستند
    و در عمود ۵۱۳ نجف به کربلا موکب هم دارند ، سؤال بنده اینست وقتی همه با این موضوع مخالف هستند چجور برقراری این موکب را هنوز اجازه دادند؟؟؟
    و مورد دیگر اینک یک شال سبز رنگ جنس خوبی ب یکی از دوستان بنام محمدمهدی احمدیان دادند ، چون به ایشان هم اعلام کردند بدلیل اسمی ک دارید جزو حامیان امام زمان هستین ، و این بنده خدام أصلا تا آنجایی ک میدانم جزو این فرقه نمیباشد…
    ایشالا خیر باشد….
    یادآور شوم بنده خودم جزو این فرقه نه هستم و نه خوشم میاد باشم…
    قطع سؤالم پاسخ داده شود ممنون میشم…
    برای ظهور امام زمان(عج تعالی الشریف) صلوااااات…
    اللهم صلی علی محمد و آله محمد و عجل فرجهم

    4
    2
  2. سلام ببخشید من تو واتساپ یه گروهی پیدا کردم که اینا تبلیغ سید حسن میکنن. میخواستم بدونم میشه اطلاعات پیگیری کنه بیاد جمعشون کنه؟

   24
   16
 5. متاسفانه در تلگرام فعالیت بسیار زیادی دارند. گاهی حتی در پوشش فعالیت های اقتصادی.
  لعنت الله علی القوم الظالمین

  34
  6
 6. چند روز,قبل هم کسی امد پی وی من در تلگرام
  و تبلیغ احمد الحسن کرد و گفت یمانی است
  اما جواب حرفه ای منو هنوز نداده
  و حرفا ش تضاد داره باهم

  26
  9
  1. منتظران واقعی حضرت حجت برحق !!!!!! چکاردارید که روحانیون خوبن یا بد هستن و یا اینکه احمد الحسن برحق است یا نیست. فقط سیره رسول لله رو پیشه کنید. از حرام بپرهیزید و واجبات رو بجا بیاوریدو در دل انتظار بکشید. خواهد آمد قطع به یقین

   40
   7
 7. خیلی واضح وروشن حق مطلب رو ادا کردید چن روزی هست به منم ازطریق تلگرام پیام میدادن که من توهمون پیام اول بهشون گفتم سگ انگلیسی ها هستید وبلاخره رفتم توگروهشون کاملا مشخصه یه جریان ساختگی مث بهائيت وگرنه سید یمانی که نمیادسراغ امثال من بیعت بگیرهه

  15
  4
  1. سلام میشه لطفا لینک گروه یا ای دی ادمین رو بهم بگید ببخشید منظورت رو میگی؟میخام ببینم فحش بدم بهت یانه

   3
   1
  1. عزیزا همتون سر کارین،خدا شناسی و خوب بودن یه چیز ذاتی هستش و هممون درکش میکنیم،هروقت بد باشیم یا خوب باشیم خودمون میفهمیم،نیاز به امام زمان نداریم،خودمون میتونیم امام زمان خودمون باشیم و از زمانی که واسمون داده شده برای زندگی درست استفاده کنیم،والا راه یکیه و نیاز به تبلیغ نداره،فقط با سواد و انسانیت میشه دنیا رو گلستون کرد،معجزه از درون آدم ها شروع میشه،معجزه ی خودتونو داشته باشین راه یکی هستش و راه گمراهی هزارتو… با درست زندگی کردن به امام زمان،مسیح و یا انسان کامل میرسینو اینا همش یه چیز شخصیه و بنا نیست همه شمارو قبول داشته باشن و بالعکس..در کل لطف کنین به شعور هم احترام بزارین

   13
   45
   1. در ارتباط با اینکه گفتید خودمون می فهمیم و نیاز به امام زمان نداریم 1- آیا فهم یک جنایت کار و سارق و کلاهبردار که امام زمان خودش باشد تداخلی با امام زمان شما ندارد؟ 2- آیا در اینصورتی که شما گفتید ما نیازی به معلم و دبیر و استاد داریم؟ چون ما می فهمیم و امام زمان خود هستیم؟؟ 3- آیا نباید یک نفر که فهم و شعور و انسانیت او بالاتر از کلیه انسانهای جهان (یعنی برترین و کاملترین انسان روی زمین) و منتخب خالق یکتا با بالاترین حمایت فوق بشری باشد و بیاید کل جهان را با برنامه و خط کشی که خدا برای انسان ترسیم کرده مقایسه و اصلاح و راهنمایی کند؟ 4- ساده لوحانه است که ببینیم برای هر نرم افزاری که تولید میشود برنامه آموزشی تهیه می شود ولی برای انسان چنین برنامه آموزشی وجود نداشته باشد و به ذات یک جنایکاری مثل چنگیز و هیتلر و صدام و … را با ذات خودمان قیاس کنیم و نتیجه گیری عقلانی بگیریم. 6- شما فرض بفرمایید که دین مانند یک نرم افزار در طول زمان با ورژن های مختلف بر انسان وارد شده و لذا فرقی بین حضرات پیغمبران نبوده و با توسعه عقلی و اجتماعی دین متناسب سازی و مبتنی بر تکامل بشر توسط رسولان فرستاده شده پس فرقی بین موسی و عیسی و حضرت محمد ص به لحاظ دینی نبوده است. البته می تونید فکر کنید و بپذیرید و یا نپذیرید . در ضمن مطالب با قصد توهین نمی باشد. موفق باشید

    35
    4
    1. احتراما،
     فقط یک جمله در مقابل تمام تفکرات شما؛

     اگر واقعیت امر این است که شماها میفرمایید، لطفا جواب بدید که کدام نرم افزار رو میشناسید که اول ارائه داده شود سپس آموزش؟

     اگر نرم افزار حسابداری رو قبل از آموزش و یا با چندین ایراد ارائه دهند چه مشکلات انبوهی بوجود میاد؟

     پس نمیشه گفت کار صحیح اینبوده ک ابتدا انسان بوجود بیاد سپس بعد از اشکار شدن ایراداتش حل‌المسائلی بنام پیامبر و امام و ویدیو آموزشی منتصب شود.

     اون قدرت فوق بشری ک فرمودید، از ابتدا باید میومده و بقول شما ب اصلاح و راهنمایی میپرداخته عزیز دل ، نه در انتهای زمان . پس اگر اون قدرت فرضی فوق بشری ک شما میگی وجود داشته باید هزاران هزار سال زودتر ظهور میکرد ک اینهمه ملت ها و تک تک مردم بجون هم نیفتاده باشن.
     فکر شده حرف بزنیم بهتره عزیز دل.

     (( درجواب شما و قیاس با نرم افزار فرضی ؛ من اگر سازنده ی منصف و دل‌پاک باشم همزمان با ساخت نرم افزار یا محصول ، برنامه آموزشی و بقول شما راهنمایی‌ش رو ارائه میدم تا کسی ب مشکل برنخوره‌.پس لطفا خودتونو گول نزدید))

     3
     9
   2. سلام عزیزم همونطور ک یک ماشین لباسشویی ساده ک به دست انسان ساخته شده نیاز به دفتر چه راهنما دارد و شما بدون اطلاعات نمی‌تونید ازش استفاده کامل رو ببرید حالا مخلوقی ک پیچیده ترین عالم هست چطوری بدون راهنما میتونه سیر زندگی رو طی کنه و بدونه چی درسته و چی غلط این طرز فکری ک وجود داره فقط داره از ۱ درصد از مغز میاد پس نمیشه بهش اعتماد کرد خدا انسان هایی رو به عنوان راهنما برای ما آورده ک قدرت استفاده از ۱۰۰ در ۱۰۰ مغزشون رو دارن و ما نیاز شدید به راهنمایی اونها داریم ممنون

    9
    1
 8. سلام. من هم درگیر جریان احمدالحسن شدم. کمک میخوام برای مناظره تلگرامی باهاشون. یا راهنمایی. دروغین بودن ادعاشون و برنامه ریزی صهیونیستی پشت این قضیه برام یقینه. فقط نمسدونم مناظره رو ادامه بدم یا نه. اگه ادامه مناظره صحیح و به مصلحت باشه کمک لازم دارم. هر ادعایی بر علیه این فرقه داشته باشم نیاز سند نیاز داره

  7
  7
 9. خب خیلی سادس ببینند پدر و مادر این مجنون یا عمله ی بیگانه یا شیاد کیه خب!؟خانواده کیه عراق که فرهنگش نسبتا قبیله آیه و همه همو می شناسند!یه چرت و پرت مجازبه برای گمراهی آدمهای ساده.

  4
  2
  1. ای هواداران احمد الحسن
   اگر او حق باشد و مابعدا (آنزمانی که خود حضرت تشریف میاورند) ایمان بیاوریم باز هم رستگاریم. مهم تایید و تصدیق خود امام ع است.اما چنانچه حق نباشد و ما الان به او ایمان بیاوریم. بدا به حالمان. مگر فکر میکنید این جریان تمام میشود. این دیگه در تاریخ میماند و مثل بهائیت یک مذهب کفر آمیز جدیدی از شیعه منشعب میشه. شما میدانید که ریشه بهائیت در بابیت است و ترویج بابیت علاوه بر خود سید محمد علی باب یک زن مجتهده فاضله به نام طاهره قره العین صورت گرفته که در واقع بردار زاده شهید ثالث است. غرض اینکه هیچ گناهی بدتر از بدعت در دین نیست. ایا به این فکر کردهاید. به عذاب ابدی فکر کردهاید. در ضمن این احتمال هست که شما به جنگ امام زمان ع بروید طبق حدیث ذیل. حاصل آنکه در پذیرش دعوت احمد الحسن مفسده های عظیمی وجود داره که حتی صرف احتمال آن هم شخص عاقل را از این دعوت باز میدارد.
   امیرمؤمنان (علیه السّلام) در کوفه خطبه‌ای ایراد کرده و فرمود: «ای مردم پس از من آرام باشید و از گروه کوچکی از آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) بر حذر باشید که از آنان کسانی خروج می‌کنند، ولی به علت مخالفت با امر من و پشت پا زدن به عهد من، به مقصود خود نخواهند رسید و برخی از اولاد حسین (علیه السّلام) برای کمک به امیّه ظهور می‌کنند و بلاء، مردم را فرا خواهد گرفت و خدا بهترین خلق را مبتلا خواهد کرد، تا آن‌که خوبان از بدان ممتاز شوند؛ مردم از یکدیگر بیزاری جویند؛ این بلاء، طولانی خواهد شد تا آن‌که خدا به‌وسیله‌ی مردی از آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) برای آن‌ها فرجی مرحمت کند و هر کس از فرزندان من پیش از ظهور مهدی خروج کند، به غیر عمل من و به غیر رفتار من عمل و رفتار کرده و کشته خواهد شد. از دو دجّال از فرزندان حضرت فاطمه (علیها السّلام) بر حذر باشید؛ چرا که از اولاد او دو دجّال به‌وجود می‌آید و دجّالی هم از بصره خروج می‌کند، که از نسل من نیست و او مقدمه‌ی همه دجّال‌هاست.» حاص

   6
   11
 10. با سلام متاسفانه این گروه در ایران در حال تبلیغ وسیع در بین جوانان پاک و معصوم هست و خدایی نکرده دامنه عضو گیری آنها احتمالا رشد خواهد کرد . اگر هم رشد نکنه و تعداد قلیلی هم جذب بشن مطمئنا زیاده
  در اینجا وظیفه حوزه . صدا و سیما و … هست که مطابق تبلیغات دشمن برای اون فرقه، با ادله روشن و واضح نسبت به خنثی کردن توطئه انها بشند و یا حتی کانالهایی در فضای مجازی برای پاسخ به سوالات جوونها در نظر بگیرند اونم فوری

  13
  2
 11. خدایا خودت آخر و عاقبتمان رو بخیر کن.
  به نظر من این که انسان از روی کنجکاوی بره دنبال این جور چیزها و شبهاتشون رو بشنوه کار غلطیه مگر این که فرد باسواد و آموزش دیده ای باشه با ایمان قوی.
  امام علی فرموده که الشبهه تیمت القلب.گوش کردن به شبهه هم خطرناکه. بالاخره شیطان بر انسان مسلطه و چون اسلام و تشیع و امامیه راه درسته بنابراین تمام سعی شیطان اینه که انسان رو از این راه بدر کنه.

  6
  1
 12. باید تا وقتی در نتفه است خفه بشه تا جوانان بیشتری در گیر نشدن مقام معظم رهبري روشنگری کند چون در این زمینه فکر کنم بیشتر مردم ایشان راقبول داشته باشند

  7
  5
  1. طبق بسیاری از ایات و خطبه امام حسین علیه‌السلام در عاشورا بعد از حضرت مهدی ، امام حسین جانشین ایشان میشود که این یعنی احمد حسن جانشین نیست و دروغی بیش نیست

   2
   3
 13. .میگویند در وصیت نامه ای از پیامبر گفته شده ما ۲۴ مهدی(امام) داریم که در این وصیت نام دوازده امام و احمد حسن امده است ،
  اگر رسول الله وصیت کردند و اسم جانشینان را گفته اند چرا از ۲۴ نفر ادعایی شما ۱۳ نفر را نام برده ،

  (توجیه حکمت خدا و ترس از قتل نکنید که اگر بود ۱۳ تا را هم نمیگفتند و توجیه اینکه حضرت مهدی بقیه را نام میبرند را هم نکنید که اگر به این بود احمد حسن هم در وصیت نبود)

  2
  3
 14. .اگر احمد حسن فرزند مهدی است پس نمیتونه یمانی باشه چون یمانی از نسل زید است ( توجیه دو یمانی را هم نکنید که یمانی در همه جا اهل یمن و قیامش از یمن است )
  و اگر یمانی هست پس چرا بهش میگید امام و فرزند مهدی چون از نسل زید است نه مهدی

  ‏‎امام صادق(ع) هنگام شمارش نشانه هاي ظهور فرمود:
  وَ خُرُوجُ رَجُلٍ مِنْ وُلْدِ عَمّي زَيْدٍ بِالْيَمَنِ وَ انْتِهابِ سِتارَةِ الْبَيتِ.
  خروج مردي از فرزندان عمويم، زيد از يمن و به يغما رفتن پرده كعبه.
  .سيد بن طاووس، فلاح السائل، ص 171.

  2
  2
 15. اگر ایشون یمانی است ، پس سفیانی کیست و خراسانی کیست (توجیه اینکه به کسی نمیگند را نکنید چون زمان خروج این ها همه باخبر میشند )

  ‏قال امام صادق علیه‌السلام :
  وَ خُرُوجُ السُّفيانِي مِنَ الشّامِ وَ الْيَمانِي مِنَ الْيَمَنِ.
  ميرلوحي، كفاية المهتدي، ص 280؛ خاتون آبادي، كشف الحق، ص 182

  2
  2
 16. بعد از نفس زکیه امام مهدی ظهور میکنند پس امامی که ظهور نکرده چه نیازی به معرفی جانشین دارد که می گویید احمد حسن جانشین است

  4
  2
  1. سلام ، از نوشته هاتون به این نتیجه رسیدم که علم نسبت به این موضوعات دارید ، من به گروه تلگرام این فرقه دعوت شدم توسط یکی از آشناها خیلی خواستم با ایشون بحث کنم ولی دلایل و اطلاعات کافی در برابر ایشون نداشتم ،گروه جوونی هم با من بودند که خیلی مشتاق شنیدن صحبتهای آنها شدند واسه همین دنبال دلیل هستم میتونید کمکم کنید

 17. در زمانی باور میکنیم که بره تو قفس شیر مگه نمیگه وصی امام زمان (ع) هستش؟! گوشت امامان و معصومین بر حیوانات وحشی حرامه بره تو قفس تا مشخص بشه 🙂

  3
  4
 18. واقعا بی انصاف هستید
  فقط دروغ و تهمت پخش میکنید
  حتی زحمت نکشیدید بفهمید این تصویر مرحوم سید حسن حمامی است.
  خدا هدایتتان کند.

  3
  3
 19. خیلی راحت میشه دروغ گفت و مردمم ترسوند خدا کمکمان کند با این همه شیاد مثل ابوالحسن دروغین

 20. شکی به دل راه ندید امام زمان اگه ظهور کنن قدرتی فوق العاده خواهند داشت نه مثل این یارو احمد حسن که هیچ چیزی در چنته نداشته باشه.ما معجزه نمیخواهیم ولی قطعا انتظار قدرت خواهیم داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا