خرید تور تابستان

تفکیک جنسیتی کتابخانه‌ دانشگاه علم و صنعت به کجا رسید؟

/ گفت‌وگو با یکی از اعضای کمیته دانشجویی /

در پی اعتراضی که طی چند ماه گذشته نسبت به طرح تفکیک جنسیتی کتابخانه‌ی مرکزی دانشگاه علم و صنعت اتفاق افتاد برای پیگیری و جلسه با اساتید،  کمیته‌ای چند نفره از دانشجویان تشکیل شد. اکنون پس از چند ماه که از این اتفاق می‌گذرد آرش چایچی یکی از اعضای این کمیته‌ی دانشجویی می‌گوید «جلسه‌ها با مسوولین دانشگاه علم و صنعت نتیجه‌ای نداشته است، به همین دلیل شورای پیگیری دیگر در جلسه‌ای شرکت نخواهد کرد و دانشجوها به صورت خودجوش باید برای حل این مساله تصمیم بگیرند.»

آرش چایچی با بیان اینکه کمیته مسوولیت چند روزه‌ای داشت و قصد داشت مطالباتی را پیگیری کند، به انصاف نیوز گفت: پس از مدتی دیدیم جلسات بیشتر با مسوولان دانشگاه وقت تلف کردن است؛ زیرا تاکنون تقریبا اتفاق جدیدی پیش نیامده است.

وی افزود: کمیته پیگیری قرار شد که اگر حسن نیتی از سوی مسوولان دانشگاه دید جلسات را با آنها ادامه دهد. یک جلسه‌ای با معاون پژوهشی و فرهنگی و پیمانکار کتابخانه دانشگاه برگزار کردیم. شورای پیگیری پیشنهادی به دانشگاه داد مبنی بر اینکه در یکی از کتابخانه‌ی بزرگ دانشگاه تفکیک جنسیتی اتفاق نیفتد. اما دانشگاه این درخواست ما را قبول نکرد؛ کلا طی جلسه‌ای که شورای تجمع با نمایندگان داشت، قرار شد دانشگاه یک سری از خواسته‌های ما را اجرایی کند و ادامه‌ی جلسه‌ها به بعد از آن موکول شود. شورا دو روز هم مهلت داد. دانشگاه کاری نکرد و شورا هم دیگر جلسه‌ها را ادامه نداد.

او در پایان تاکید کرد: بهترین کار این است که ادامه‌ی پیگیری‌ها به خود دانشجوها سپرده شود، یعنی به صورت خودجوش باشد. زیرا دانشگاه ما را درگیر بوروکراسی می‌کند؛ نصب پارتیشن در کتابخانه یک هفته به پایان ترم  اتفاق افتاد چون می‎خواستند دانشگاه تمام شود و  اتفاقی پیش نیاید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. تفکیک جنسیتی کار خیلی خوبیه . باید تمام دانشگاهها هم دخترانه و پسرانه شود . چرا در دبستان و دبیرستان که شعله شهوت جنسی پایین تر است تفکیک جنسی باشیم بعدا در اوج غلیان شهوت جنسی در دانشگاه اختلاط جنسی داشته باشیم ؟!؟!؟! من خودم به شخصه از اختلاط جنسی خیلی ضربه روحی و روانی خوردم . وقتی دختری را می بینی و عاشق او می شوی اما در سن 21 و 22 سالگی که امکان ازدواج نیست چه کار باید بکنی ؟ یا باید رابطه نامشروع برقرار کنی و یا مجنون شوی که من مجنون شدم و خیلی اثرات بد بر من گذاشت . لطفا واقع نگر باشید با شرایط فعلی جامعه ما تفکیک جنسی دانشگاه یا دخترانه و پسرانه کردن آنها موجب کاهش بحران روابط نامشروع از یک سو و یا بحران معضلات روحی و روانی از سوی دیگر می شود . ( امیدوارم نظرم را که بر خلاف نظر شماست منشر کنید ).

    1
    7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا