خرید تور تابستان ایران بوم گردی

سخنگوی ارتش یمن: مانع یک حمله بزرگ علیه صنعا شدیم

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تأکید کرد که این نیروها طی عملیات “البنیان المرصوص” بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر را آزاد کردند و مانع یک حمله بزرگ علیه صنعا شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المسیره سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای ما به پیشروی خود به سمت غرب مأرب ادامه می‌دهند و مناطقی را در مأرب و الجوف آزاد کردند. نیروهایمان ضد حمله‌ای را انجام دادند که به آزادی مناطق نهم و نابودی نیروهای دشمن منجر شد. طی عملیات البنیان المرصوص هزاران تن از نیروهای دشمن کشته، زخمی و اسیر شدند. نیروهای ما طبق دستورات فرماندهی به صدها تن نیز اجازه دادند فرار کنند. ما از نقش مسئولانه ساکنان نهم و استان‌های مأرب و الجوف را که با اشغالگران مخالفت کردند قدردانی می‌کنیم.

در این بیانیه آمده است: نیروی موشکی و نیروی پهپادی عملیات چشمگیری را در واکنش به حملات هوایی متجاوزان انجام دادند. طی این عملیات شرکت آرامکو در جیزان و فرودگاه‌های أبها، جیزان و پایگاه خمیس مشیط و اهداف حساسی را در عمق عربستان با  تعداد زیادی از موشک‌ها و پهپادها هدف قرار دادیم.

یحیی سریع تأکید کرد: نیروهای ما با فرزندان و هموطنان شریف در جنگ نیستند بلکه از کشور خود در مقابله با تجاوز خارجی و نیروهای اشغالگر و خائنان دفاع می‌کنند. ما برای آزادی تمامی خاک کشور تا زمان تحقق استقلال تلاش خواهیم کرد.

وی افزود: ما در کنار مردم فلسطین در مقابله با توطئه آمریکا و اسرائیل هستیم.

در این بیانیه آمده است: طی روزهای آینده جزئیات عملیات گسترده البنیان المرصوص اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا