خرید تور تابستان ایران بوم گردی

تشکر انتخاباتی مولوی عبدالحمید: در گذشته شکایت‌ها بررسی نمی‌شد

«انسجام» و «سعه‌صدر» دلیل موفقیت در انتخابات دوره‌های قبلی مجلس در زاهدان بود

مولوی عبدالحمید در مراسم امروز نماز جمعه زاهدان (16 اسفند 1398)، با اشاره به بازشماری تعدادی از صندوق‌های یازدهمین دورۀ انتخابات مجلس در زاهدان و نبود تغییر قابل توجه در نتیجۀ نهایی انتخابات، «انسجام» و «سعه‌صدر» را دلیل موفقیت در انتخاب دوره‌های قبلی مجلس در زاهدان دانست.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولوی عبدالحمید گفت: بنده در مراسم نماز جمعه هفتۀ گذشته پیرامون شفاف‌سازی انتخابات مجلس در زاهدان صحبت کردم و درخواست کردم که بعضی از صندوق‌های رأی بازشماری شوند. تعدادی از صندوق‌ها در حضور کاندیداهای معترض بازشماری شده‌اند که تغییرات در نتیجۀ آراء جزئی بوده و در حدی نبوده‌اند که در نتیجۀ انتخابات تغییری بیاورند.

وی در ادامه گفت: ما به همین اندازه قانع هستیم و معلوم می‌شود که عدم پیروزی کاندیداهای این‌طرف دلایل دیگری داشته است، ازجمله اینکه انسجام لازم در رأی‌های اینطرف وجود نداشته و آرا متفرق بوده است. ضمن اینکه عدم تایید صلاحیت افراد نخبه و توانمند از این‌طرف نیز به انگیزه و روحیه و اتحاد مردم در شرکت در این دوره از انتخابات ضربه زد و علل دیگری هم شاید در این‌خصوص وجود داشته باشد.

امام‌جمعه زاهدان افزود: علت موفقیت در دوره‌های انتخاباتی گذشتۀ مجلس در زاهدان اتحاد و انسجام و سعه‌صدر بود. داشتن دید وسیع در این زمینه بسیار مهم است؛ اینکه ما هر دو فریق (شیعه و سنی) را که برادروار کنار هم زندگی می‌کنند، کنار هم قرار دهیم خیلی مهم است؛ این بر مسیر اعتدال است که باید همواره بر همین مسیر حرکت کنیم.

مولوی عبدالحمید ادامه داد: هرگاه انتخابات‌ها براساس قوم‌گرایی و تنگ‌نظری باشند و نتوانیم تمام شهروندان زاهدانی را درنظر بگیریم صد درصد با چالش مواجه می‌شویم که البته این چالش‌ها می‌توانند برای ما آموزنده باشند. لذا زیاد نگران نباشید، زیرا نمایندۀ مجلس کار چندانی نمی‌تواند انجام دهد، بلکه قانون‌گذار است و بر اجرای قوانین نظارت می‌کند. اگرچه امروز اجرای قانون هم مختل است و با مشکلاتی مواجه است و هرکسی که زور دارد قانون را هم رعایت نمی‌کند، اما ما باید قانون را رعایت کنیم.

وی تاکید کرد: ما باید مسیرهای اصلی خودمان را بپیماییم و در هیچ شرایطی از دیانت و صداقت و امانتداری و مسیر اعتدال عدول نکنیم و همواره منافع عموم را مدنظر قرار دهیم که موفقیت و پیروزی در رعایت همین موارد است. چه بسا شکست‌هایی که سبب موفقیت انسان می‌شوند و انسان از این شکست‌ها تجربه حاصل می‌کند.

مولوی عبدالحمید در پایان گفت: جا دارد بنده از وزارت کشور به‌خاطر برگزاری انتخابات و به‌ویژه به‌خاطر بازشماری آرای بعضی از صندوق‌های انتخاباتی زاهدان تشکر کنم، زیرا در دوره‌های قبلی علی‌رغم شکایات، رسیدگی نشده بود، اما در این دوره به این شکایات رسیدگی شد و این اقدام ضمن اینکه سبب اطمینان بیشتر می‌شود، باعث می‌شود که در آینده مانع تقلب شود زیرا افراد می‌دانند که ممکن است صندوق‌ها بازشماری شوند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا