خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«نباید توقع داشته باشیم ترامپ در فشار حداکثری تغییری ایجاد کند»

محمد مرندی، کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: نباید توقع داشته باشیم که ترامپ در سیاست اعمال فشار حداکثری بر ایران تغییری ایجاد کند.

مرندی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه آمریکا نه تنها در سیاست خود مبنی بر اعمال فشار حداکثری علیه ایران تغییری ایجاد نکرده، بلکه تحریم های جدیدی نیز علیه تهران اعمال کرده است، افزود : حتی سیاستمدارن آمریکایی منتقد دولت ترامپ و رسانه‌های مهمی که مخالف سیاست های رئیس جمهور کنونی این کشور هستند به این تحریم های جدید واکنش نشان نداده و آن را محکوم نکرده اند.

وی با بیان اینکه نباید توقع داشته باشیم که ترامپ در سیاست اعمال فشار حداکثری بر ایران تغییری ایجاد کند، تصریح کرد: تلاش‌های وزارت خارجه برای آگاه سازی مقامات و افکار عمومی کشورهای مختلف در ارتباط با اثرات منفی تحریم ها در مبارزه ایران با شیوع ویروس کرونا بسیار مهم است و این فشارها به دولت‌های مستقل انگیزه بیشتری می‌دهد که در برابر سیاست های آمریکا ایستادگی بیشتری کنند.

این کارشناس مسائل آمریکا، با بیان اینکه اقدامات آمریکا در اعمال تحریم علیه ایران که مانع ارسال اقلام غذایی و دارویی به کشورمان شده است ،جنایت علیه بشریت و اقدامی در راستای نسل‌کشی است، گفت: تلاش آمریکایی‌ها برای افزایش فشار حداکثری به ایران در چنین وضعیتی نشان دهنده بی اخلاقی و رفتار غیر انسانی آنها است.

مرندی با بیان اینکه وزیر امورخارجه قطعاً بر اساس نگاه واقع بینانه خود، این تلاش‌ها و اقدامات را آغاز کرده است، اظهار کرد: در واقع ایران می‌خواهد برای افکار عمومی جهان ، نسبت به جنایتی که آمریکایی‌ها در حال انجام آن هستند، روشنگری کند و فشارهای جامعه جهانی بر آمریکا را افزایش دهد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا