خرید تور تابستان ایران بوم گردی

علی نصیریان: ممکن است کرونا به فاجعه دردناک ختم شود

«علی نصیریان»، بازیگر مطرح تئاتر، سینما و تلویزیون از مردم درخواست کرد کرونا را جدی بگیرد و در خانه بماند و هشدار داد که اگر این کار نشود و این بیماری شیوع پیدا کند، ممکن است به یک فاجعه دردناک ختم شود.

به گزارش ایسنا، برنامه «به خانه برمی‌گردیم» شبکه تهران که در روزهای اخیر دقایقی از آنتن خود را به پویش مشاهنر و گفت‌وگو با هنرمندانی که با ماندن در خانه و همراهی با مردم، به این پویش پیوسته‌اند، اختصاص داده است، عصر سه‌شنبه (۲۰ فروردین ماه) و در نوبت دوم، با حضور فاضل جمشیدی (هنرمند خواننده و دبیر گردآورنده امضای ۵۰۰ هنرمند برای پویش مشاهنر) به گفت‌وگو با پرویز پورحسینی و مجید مظفری ـ دو تن از بازیگران تلویزیون ـ می‌پردازد.

در نوبت نخست از این برنامه هم با علی نصیریان، ایرج راد و داوود گنجه‌ای (سه تن از هنرمندان قدیمی عرصه نمایش و موسیقی) گفت‌وگو شد و این هنرمندان مطالبی را درباره لزوم مبارزه با کرونا و ماندن در خانه خطاب به مردم بیان کردند.

پویش مشاهنر همزمان با افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور آغاز شد و جمعی از هنرمندان رشته‌های مختلف اعلام کردند که برای مردمی که شرایط قرنطینه خانگی و سختی احتیاط در برابر شیوع ویروس کرونا را تحمل می‌کنند، به تولید و انتشار عام آثار هنری‌ می‌پردازند.

علی نصیریان که از جمله اعضای این پویش است، روز یکشنبه ( ۱۷ فروردین ماه) در تماسی تلفنی با برنامه «به خانه برمی‌گردیم»، از حال و هوای این روزهای خود سخن گفت و یادآور شد: این روزها در خانه هستم و قرنطینه را رعایت می‌کنم. از مردم نیز درخواست می‌کنم رعایت کنند که اگر این کار نشود و این بیماری شیوع پیدا کند، ممکن است به یک فاجعه دردناک ختم شود.

او ادامه داد: بنابراین مردم همان‌گونه که تا به‌ حال همکاری کرده‌اند باید توصیه‌های وزارت بهداشت را رعایت کنند. بیرون آمدن و حضور در مجامع عمومی جز شیوع بیشتر این ویروس، هیچ عایدی دیگری نخواهد داشت. الان تمام کارهای ما نیز خوابیده است، کسی کار نمی‌کند، همه در منازل هستند و سعی می‌کنند با کتاب و کارهای دیگر خودشان را مشغول کنند.

این هنرمند پیشکسوت همچنین خاطرنشان کرد: البته برخی از مردم هستتد که نان شبشان به مزد روز آنها بستگی دارد. این افراد باید به هر طریق ممکن از نظر بهداشتی و مالی حمایت شوند. از مردم خواهش می‌کنم که کرونا را جدی بگیرند، پیش از آنکه به یک فاجعه بزرگ مرگ چند میلیونی ختم شود. باید رعایت کنیم، جلوی اشاعه این ویروس را بگیریم و خودمان را در منازل محبوس کنیم تا یا این جریان تمام و یا دارویی برای آن پیدا شود.

همچنین ایرج راد، هنرمند پیشکسوت تئاتر و یکی دیگر از اعضای پویش مشاهنر نیز در ارتباط تلفنی با این برنامه، اظهار کرد: این کمپین توسط هنرمندانی که به نوعی دوست داشتند در مسائل خاصی همچون ویروس کرونا مشارکت داشته باشند، شکل گرفت. ما سعی می‌کنیم در هر زمینه و موقعیتی آنچه از دستمان برمی‌آید را انجام دهیم.

او تاکید کرد: لطفا همه هموطنان کرونا را جدی بگیرند. ما در مقابل هم مسوولیم. من مسوول هستم خودم را سالم و در قرنطینه نگه دارم به خاطر اینکه این ویروس را گسترش ندهم. این ویروس جهان ‌گیر است و اکنون همه مردم جهان به این نتیجه رسیده‌اند که تمام مردم دنیا باید دست به دست هم بدهند تا بتوانند سلامت و در کنار همدیگر با مهر، محبت و عشق زندگی کنند. ما در مقابل همدیگر مسوول هستیم و با این احساس مسوولیت است که می‌توانیم کاری انجام دهیم و اگر این احساس مسوولیت را نداشته باشیم در دنیای تنهایی خواهیم بود. امیدوارم روزی برسد که تمام مردم دنیا بتوانند دوستانه، با صلح و عشق و سلامتی زندگی کنند.

داوود گنجه‌ای، هنرمند باسابقه عرصه موسیقی نیز در سخنانی، خاطرنشان کرد: ما برای علم و جان مردم ارزش قائل هستیم و از همان روزی که وزیر بهداشت اعلام کرد که در خانه بمانیم، در منزل ماندیم تا این زنجیره قطع شود و این ویروس از کشور ما و از همه جهان خارج شود.

او همچنین با تشکر از کادر درمانی کشور، بیان کرد: باید از کادر پزشکی جان برکف که در جبهه حق علیه باطل می‌جنگند سپاسگزاری کرد. امیدوارم سلامت باشند و ما قدر آنها را با ساز و ساز دلمان بسیار می‌دانیم.

گنجه‌ای همچنین در پاسخ به دعوت مجری برای حضور در این برنامه و زدن ساز، گفت: ان‌شاءالله اگر تلویزیون تصمیم بگیرد تصویر من را نشان بدهد، من حاضرم بیایم ساز بزنم تا مردم عزیزمان لذت ببرند.

برنامه تلویزیونی «به خانه برمی‌گردیم» عصرها ساعت ۱۷ از شبکه پنج سیما راهی آنتن می‌شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا