خرید تور تابستان ایران بوم گردی

بیانیه سازمان تبلیغات درباره 23تیر علیه اصلاح‌طلبان و «سلام»

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به بهانه سالروز ۲۳ تیرماه ۱۳۷۸ بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایکنا، متن این بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

بیانیۀ تحلیلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

به مناسبت حماسۀ حضور بیست و سوم تیرماه ۱۳۷۸ ملت بزرگ ایران

وَ مَنِ اعْتَبَرَ أَبْصَرَ وَ مَنْ أَبْصَرَ فَهِمَ وَ مَنْ فَهِمَ عَلِم‏، على (ع) فرموده است: هر کس از وقایع گذشتگان عبرت بگیرد بینا مى‏‌شود، کسى که بصیرت و بینایى پیدا کرد مى‏‌فهمد، و آن کس که فهمید عالم مى‏‌شود. نهج البلاغه نامه ۲۰۸

آنچه در ۱۸ تير ۷۸ رخ داد، عبرتی بزرگ برای ملت عزیز ایران است ،که در حقيقت و واقعيت شبه‌كودتایی آشكار و همه‌جانبه بود، كه اساس نظام اسلامی را نشانه رفت. اين واقعه كه صفحه ننگینی از كارنامه سياه جریان برانداز مدعی داخلی بود که روزنامه چپ‌گرای سلام، در انتقاد به اصلاح قانون مطبوعات اين مطلب تحریک‌آمیز را انتشار داد که با شکایت وزارت اطلاعات وقت و توقيف قانونی و به حق آن روزنامه كه در واقع، در راستای انجام شبه‌كودتای طراحی شده به عمليات انتحاری دست زده بود، بهانه دوم قرار گرفت.

در غائله کوی دانشگاه و آشوب‌های بعد از آن، افراد شناخته‌شده‌ای از برخی جریانات و احزاب در جمع دانشجویان معترض حاضر شدند. بهانه این امر، تلاش برای آرام کردن اوضاع بود؛ اما بعدها مشخص شد که این اقدامات تنها در جهت تحریک دانشجویان بوده است که عناصر آن بعدها به فعالان فتنه۸۸ تبدیل شدند.

فتنه‌های سال‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ که هر دو را یک جریان رهبری می‌کردند هر دو خسارات سنگینی را به کشور و ملت بزرگ ایران وارد کردند، در سال ۱۳۷۸ با فضاسازی‌هایی که از آغاز طرح اصلاح قانون مطبوعات شروع شده بود، مقدماتی فراهم می‌کرد تا با اقدامات خاص کلید فتنه زده شود و نیات مدعیان آزادی و اصلاحات در اغتشاش و آشوب‌سازی تجلی کرده و هم‌نوایی دشمنان داخلی و خارجی انقلاب اسلامی بستر را برای براندازی نظام مقدس و مردم سالار جمهوری اسلامی فراهم کند.

غافلان از دلدادگی ملت بزرگ ایران به اسلام و انقلاب تصور می‌کردند می‌توانند با پشتیبانی دشمنان خارجی و تبلیغات دروغ و نیرنگ‌های عمروعاصی خود نظام مقدس جمهوری اسلامی را براندازی و نظام مطلوب استکبار را با مدیریت خویش جایگزین کنند.

نهاد انقلابی و مردمی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان خدمتگزار اسلام و انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران عزیز با لحظه‌شناسی و درک ضرورت آن روز، با ایفای نقش تاریخی خود و دعوت از صاحبان اصلی انقلاب اسلامی و کشور برای حضور زمان‌شناسانه، خدمتگزاری خود برای خلق حماسه بزرگ و فتنه‌شکن مردم شریف و ولایتمدار را به منصه ظهور رساند و کار کارستان ملت بزرگ و بصیر ایران اسلامی در ۲۳ تیر ۱۳۷۸ صفحۀ زرین و ماندگاری در تاریخ انقلاب و ایران عزیز به ثبت رسید و فتنه‌گران را سال‌ها منفعل و در انتظار فرصت‌ها و بهانه‌های دیگر قرار داد.

ده سال بعد بهانه‌هایی از پیش تدارک دیده شده و فتنه‌ای بزرگتر با رهبری همان جریان و حمایت و پشتیبانی آشکارتر استکبار جهانی و در برابر آن خدمتگزاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و فراخوانی دیگر و حماسه‌ای ماندگار و قله پرافتخار حضور دشمن‌شکن و عزت‌آفرین ملت، برآمده از بصیرت و میثاق با ولایت در یوم الله نهم دی ماه ۱۳۸۸ عبرتی گران‌سنگ و بزرگ برای دوستان و دشمنان داخلی و خارجی انقلاب، ملت و کشور اسلامی است.

در فاصلۀ حماسه نهم دی ماه ۱۳۸۸ تاکنون به خصوص در سالهای اخیر نیز تلاش‌های مذبوحانه‌ای برای به آشوب کشیدن کشور عزیز ایران با همان پیوندهای شوم دشمنان خارجی و داخلی به وقوع پیوسته و با عنایات الهی و روشنگری‌ها و هدایت‌های رهبر حکیم و بصیر انقلاب اسلامی و دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و بصیرت و هشیاری ، ولایتمداری و حضورهای به هنگام و زمان‌شناسانه ملت بزرگ ایران در هم شکسته است.

در شرایط سخت و سنگین کنونی، ناشی از دشمنی‌های جنایتکارانۀ آمریکا و اذنابش و شیوع بیماری منحوس کرونا و تأثیرات شدید اقتصادی و معیشتی آن و برخی عوامل مدیریتی شاهد تحرکات جدیدی از همان جریانات و افراد باسابقه در شکل‌گیری فتنه‌های قبل هستیم. فضاسازی‌ها و فرافکنی‌ها و آدرس‌های غلط در شناسایی مقصر وضع موجود همگام با پشتیبانی پروپاگاندا و تبلیغات بدخواهان همیشگی ملت ایران در خبرگزاری‌ها و شبکه‌های متعدد ماهواره‌ای و پیوند دشمنان بیرونی و بدخواهان و منافقین داخلی بسترسازی فتنه‌های جدید را گزارش می دهد. ولی ملت بزرگ و آزمودۀ ایران عزیز، که با بصیرت و میثاق با ولایت بارها و بارها از بحران‌ها و فتنه‌ها عبور کرده‌اند و حماسه‌های بزرگی همچون بیست و سوم تیرماه ۱۳۷۸ و بزرگ‌تر از آن حماسۀ نهم دی ماه ۱۳۸۸ را خلق کرده‌اند، این بار حتی شکل‌گیری فتنه را مجال نداده و شناخت عمیقی که از سران داخلی فتنه و رفتار فتنه‌گرانه آنها پیدا کرده‌اند به فضاسازی و نامه سرگشاده پراکنی‌ها و تحرکات باغیان انقلاب و مسببان بخشی از مشکلات کنونی وقعی ننهاده و با عبرت از تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی و رجال‌شناسی فتنه‌گران مذبذب، بار دیگر با هوشیاری و بصیرت و رصد تحرکات آمریکایی طرفداران ذلت و وادادگی در برابر استکبار و مصداق اتمّ آن، آمریکای جنایتکار فتنه‌های پیش رو را در نطفه خفه کرده و فتنه‌گران را چنان بر جای خود خواهند نشاند که انشاءالله تا طلوع خورشید ولایت عظمای موعود عدالت‌گستر حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا لتراب مقدمه الفداء نتوانند از جای خود برخیزند.

در انتها بار دیگر حماسۀ حضور ملت در بیست و سوم تیرماه ۱۳۷۸ را گرامی می‌داریم و پیمان ناگسستنی خویش را با اسلام و انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی و ملت بزرگ و شریف ایران عزیز تجدید و به خدمتگزاری اسلام و قرآن و ولایت و ملت بزرگ ایران افتخار می‌کنیم و خرسندیم که حلقۀ وصل نظام مقدس جمهوری اسلامی و حضور زمان‌شناسانه و مسئولانۀ ملت بزرگ ایران عزیز در عرصه های نیاز کشور و صحنه های افتخار و اقتدار هستیم.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

بیست و سوم تیرماه ۱۳۹۹

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا