خرید تور تابستان ایران بوم گردی

انتقاد رهبر انصارالله از محدودیت‌های کرونایی در حج

عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن با انتقاد از سعودی‌ها گفت که آن‌ها به بهانه کرونا، مناسک حج را به یک «مناسبت سمبیلک» تقلیل داده‌اند، در حالی که هیأت تفریح به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

به گزارش فارس، سید عبدالملک بدر الدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن اقدام عربستان سعودی در ایجاد محدودیت برای مراسم حج امسال را مخالف نص صریح قرآن دانست و از این کشور انتقاد کرد.

رهبر انصارالله یمن شانگاه پنجشنبه طی سخنانی فرارسیدن عید سعید قربان را به یمنی‌ها و مسلمانان جهان تبریک گفت و اظهار داشت که عید امسال در حالی فرامی‌رسد که حوادث بزرگی برای امت سلمان رخ داده که عدم استقبال حجاج از سایر کشورهای اسلامی و تبدیل آن به یک «مناسبت سمبلیک» از مهمترین این اتفاقات است.

او گفت: «منحصر کردن حج به تعداد بسیار کمی از حضار و حاجیان آن هم از یک کشور مخالفت آشکار با آیات صریح قرآن بوده و زیرپا گذاشتن یکی از ویژگی‌های برجسته مناسک حج به عنوان فریضه جهانی است».

رهبر انصارالله یمن اقدام سعودی‌ها در ایجاد محدودیت در تعداد حجاج را «اقدامی غیرقانونی» دانست و گفت که این گونه اقامات «جنایت بزرگی» در حق یکی از ارکان مهم دین اسلام و بیت‌الله الحرام و مشاعر مقدس است.

سید بدرالدین الحوثی به تاریخ مناسک حج اشاره کرد و گفت که در گذر تاریخ و حتی تاریخ معاصر بیماری‌ها و حوادث زیادی بوده ولی آیین حج از کشورهای اسلامی هرگز تعطیل نشده بود.

او گفت که در شرایط کنونی و با توجه به وجود امکانات پزشکی می‌شد بین کشورهای اسلامی در نحوه انجام اقدامات پزشکی لازم در مناسک حج امسال هماهنگی و همکاری کرد.

او گفت که تصمیمات امسال سعودی‌ها در رابطه با مراسم حج نشان می‌دهد که آن‌ها متأثر از دشمنان اسلام و مسلمین و ائتلاف با آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

او ادامه داد: «اینکه رژیم سعودی بسیاری از فعالیت‌ها[ی تجاری و اقتصادی] را از سرگرفته ولی در مقابل از برگزاری باشکوه حج ممانعت می‌کند، دلیل دیگری است بر این که این رژیم مناسک و آیین‌های اسلام را تحقیر کرده و هم‌صدا با دشمنان اسلام شده است».

رهبر انصارالله گفت: «رژیم سعودی به هیأت موسوم به هیأت تفریح که نقش ویران‌گری در تخریب ارزش‌های انسانی و اخلاقی دارد، اجازه داده است فعالیت‌های خود را از سر بگیرد و [جالب اینکه] ویروس کرونا مانع از این کار نیز نشده است!».

حوثی تناقض در تصمیمات سعودی‌ها را جنایت علیه اسلام و شعائر آن دانست و گفت که این جنایت‌ها اوج سلسله جنایت‌های رژیم سعودی از توطئه علیه قدس گرفته تا سایر مقدسات اسلامی فلسطین و خود فلسطینیان است.

رهبر انصارالله یمن حمله به یمن توسط ائتلاف سعودی را نیز یکی از جنایت‌های بزرگ رژیم سعودی علیه کشور و مردم یمن دانست که با نظارت آمریکایی‌ها و همکاری صهیونیست‌ها صورت گرفته است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا