خرید تور تابستان ایران بوم گردی

بشتابید! واریز یارانه 75 میلیون نفر تا ساعاتی دیگر

اولین یارانه سال 1395 تا چند ساعت دیگر به حساب حدود 75 میلیون نفر واریز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، ساعت 24 امشب-پنج شنبه- موعد واریز یارانه‌ای دیگر است و دولت نزدیک به 3500 میلیارد تومان از منابع مالی خود را بین مردم توزیع می کند.

به نظر می رسد با مصوبات اخیر مجلس در بودجه امسال و تاکید بر حذف سه دهک درآمدی که به اعتقاد مجلس حدود 24 میلیون نفر و بر اساس برآوردهای دولت حدود هفت میلیون نفر را در بر می‌گیرد، امسال ، سالی متفاوت برای پرداخت‌های نقدی باشد حتی اگر به تعداد هیچ یک از این دو رقم، یارانه بگیران حذف نشوند.

این در حالی است که در سال گذشته حدود سه میلیون از جمع متقاضیان دریافت نقدی کنار گذاشته شدند، اما به هر حال این تعداد درد چندانی از هزینه‌ سنگین یارانه‌ای دولت و کسری‌های ناشی از پرداخت های نقدی ماهانه در قانون هدفمندی دوا نکرد و حداکثر در هر ماه حدود 140 میلیارد تومان از هزینه نزدیک به 3500 میلیاردی را کاهش داد.

به هر حال هنوز هم سامانه yaraneh10.ir برای حذف شدگان از دریافت نقدی باز بوده و این خانوارها می توانند با مراجعه به آن اعتراض خود را در این رابطه ثبت کنند. وزرات “کار، تعاون و رفاه اجتماعی” مسئول بررسی این موضوع بوده و در صورت بروز خطا و تشخیص استحقاق دریافت یارانه، مجددا خانوارها به جمع یارانه بگیران برخواهند گشت.

پیشتر نیز که حذف حدود 3.5 میلیون نفر انجام شد و با اعتراض 900 هزار نفری همراه شد، یارانه حدود 500 هزار نفر برقرار شده بود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا