خرید تور تابستان ایران بوم گردی

طرح ضربتی ایجاداشتغال میراث، صنایع دستی و گردشگری

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: طرح ضربتی ایجاد اشتغال با استفاده از ظرفیت های سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دست تهیه است و ظرف دو ماه آینده این طرح به دولت و شورای عالی اشتغال ارائه می شود.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسعود سلطانی فر در دیدار جمعی از مدیران ستادی، فرمانده و اعضاء پایگاه بسیج سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: امیدواریم با لغو تحریم‌های غیرقانونی و ناعادلانه و سرمایه گذاری هایی كه در حال انجام است، در سال 95 شاهد رشد اقتصادی مطلوب در كشور باشیم.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به نامگذاری سال 95 توسط مقام معظم رهبری، افزود: با توجه به اهمیت رونق اقتصادی در كشور، مبانی اقتصاد مقاومتی كه در اسفند ماه سال 92 توسط مقام معظم رهبری تبیین شده است توسط مجموعه دولت و دستگاههای اجرایی به صورت جدی در دستور كار قرار گرفته و پیگیری می شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: با برگزاری جلسات مكرر و اجرای طرح های كارشناسی شده، باور داریم كه در آینده نزدیك شاهد تاثیرات مثبت این اقدامات خواهیم بود.
سلطانی فر تصریح كرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی نقش و جایگاه ویژه ای دارد، مسئولیتها و وظایف این سازمان به گونه ای است كه در فرآیند توسعه اقتصادی و توسعه فرهنگی كشور، وظیفه و مسئولیت ویژه دارد.
معاون رئیس جمهوری اضافه كرد: با استفاده از این طرح و ظرفیتهای سه بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این سازمان در بخش اقتصادی و به ویژه برای حل مشكل معیشت و معضل اشتغال، كمك جدی و تاثیرگذاری به دولت خواهد كرد.
وی ادامه داد: همه مدیران در تمامی بخش ها و استانها و همچنین بسیج و نیروهای دلسوز باید همت كنند تا با استفاده از ظرفیت طرح های پایدار و منسجم در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، حل معضل اشتغال و رفع مشكل معیشتی، گام های اساسی برداشته شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه یادآور شد: با منابع كم و سرعت بسیار، می توان در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشتغال ایجاد كرد این در حالی است كه ایجاد اشتغال در سایر بخش های صنعتی به سرمایه های هنگفتی نیاز دارد.
وی افزود: زمینه سازی اشتغال در صنایع دستی، اقشار ضعیف كشور را در بر می گیرد.
معاون رئیس جمهوری در پایان با اشاره به ثبات و آرامش فعلی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نسبت به حركت در مسیر درست و تحقق منویات مقام معظم رهبری ابراز امیدواری كرد.
همچنین در این جلسه سرهنگ حسن اكبری فرمانده مركز مقاومت بسیج و فخرالدین صابری دبیر ستاد اقامه نماز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سخنانی از اقدامات و فعالیتهای معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تقدیر و تشكر كردند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا