خرید تور تابستان ایران بوم گردی

دیدار جهانگیری و نمایندگان مشهد

جمعی از نمایندگان شهر مشهد در مجلس شورای اسلامی بعداز ظهر امروز(سه شنبه) با اسحاق جهانگیریمعاون اول رییس جمهور دیدار کردند.

به گزارش ایسنا،  اسحاق جهانگیری در این دیدار با اشاره به نقش و جایگاه مشهد در تحولات تاریخی به ویژه انقلاب اسلامی، این شهر را پایتخت معنوی ایران توصیف کرد و گفت: باید مسایل و مشکلات مربوط به شهر مشهد با دقت احصاء و پیگیری شده و با کمک دولت و مجلس راهکارهای مناسبی برای حل چالش های پیش روی این شهر اندیشیده شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به پیامدهای منفی تحریم های ظالمانه آمریکا از یک سو و شیوع و گسترش بیماری کرونا در پیشبرد طرح های عمرانی و خدمت رسانی به مردم، گفت: متأسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا بیشترین آسیب به خدمات وارد شده و بیشترین شغل را در این بخش از دست داده ایم، بخش اقتصاد شهر مشهد نیز که اشتغال و درآمد آن متأثر از ارائه خدمات به زائران امام رضا(ع) است بیش از پیش از این شرایط آسیب دیده است.

جهانگیری با تأکید بر برنامه ریزی جدی برای جبران خسارات بخش خدمات در کشور و مشهد، تصریح کرد: نمایندگان مشهد با همدلی و همراهی مدیران استان باید پیشنهادات مناسبی برای مقابله با این شرایط با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ارائه نمایند و دولت نیز تلاش خواهد کرد این پیشنهادات سریعتر عملی شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به شیوع کرونا در کشور و شهر مهم مشهد گفت: امیدواریم با همدلی و همراهی مردم و تدوین دستورالعمل های سخت گیرانه تر ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت و تلاش کادر پزشکی و درمانی شاهد کاهش مبتلایان به کرونا در کشور و مشهد باشیم.

جهانگیری همچنین در خصوص مسأله حاشیه نشینی در مشهد و تعیین تکلیف برخی مناطق در استان، گفت: دولت در زمینه تقسیمات کشوری اقدامات موثری انجام داده است و در این خصوص از وزارت کشور می خواهیم که مطالبه جدیدی انجام داده و پیشنهاد به دولت ارائه شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین درباره احداث شبکه فاضلاب شهری مشهد گفت: مجوز احداث این تصفیه خانه در صورت تأمین مالی ابتدایی طرح در شورای اقتصاد تصویب خواهد شد تا این طرح هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

در این دیدار دکتر امیری، معاون امور مجلس رییس جمهور با اشاره به همکاری های خوب نمایندگان شهر مشهد با دولت، اظهار امیدواری کرد: برگزاری نشست های دولت با نمایندگان مجلس دوازدهم علاوه بر افزایش همبستگی منجر به حل مشکلات مردم شود.

همچنین قاضی زاده هاشمی نایب رییس اول مجلس و نماینده مردم مشهد و سایر نمایندگان مشهد دیدگاه های خود در خصوص حاشیه نشینی، تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان های مشهد، ایجاد شبکه فاضلاب شهری و تقسیمات کشوری بیان کردند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا