خرید تور تابستان ایران بوم گردی

تامین سرمایه 800 میلیون یورویی ایتالیا برای متقاضیان حضور در ایران

مدیرعامل آژانس تجارت ایتالیا (Italian Trade Agency) از تامین سرمایه 800 میلیون یورویی آژانس اعتبار صادرات ایتالیا برای شركت های كوچك و متوسط این كشور خبر داد كه به فعالیت در ایران علاقه مندند.

«روبرتو لونگو» به خبرنگار ایرنا گفت: آژانس اعتبار صادرات ایتالیا (Italy’s export credit agency) با ایجاد 800 میلیون یورو تامین سرمایه برای شركت های كوچك و متوسط این كشور كه به فعالیت در ایران علاقه مندند، از معاملات تجاری دو كشور حمایت می كند.
لونگو اضافه كرد: این اقدام ها بتدریج موجب كاهش نگرانی بانك ها و شركت های اروپایی برای برقراری روابط تجاری با ایران می شود.
مدیرعامل آژانس تجارت ایتالیا گفت: نمایندگان بسیاری از شركت های مهم و بین المللی ایتالیا مانند «انی» و «ساچه» در ایران حضور یافتند و قراردادهای بسیار بزرگی نیز در زمینه های انرژی، فولاد، برق، راه و شهرسازی، بهداشت و پوشاك بین دو كشور به امضا رسید.
وی اعطای چهار میلیارد یورو خط اعتباری و تضمین صادرات به ایران را از مهمترین دستاوردهای سفر هیات ایتالیایی به تهران عنوان كرد.
لونگو گفت: این دستاوردها، پیشرفت بزرگی است كه تامین مالی پروژه های بزرگ زیرساختی مانند راه آهن و بزرگراه را امكان پذیر می كند و می تواند ازسرگیری تجارت ایران با ایتالیا و حتی اروپا را سبب شود.
لونگو تاكید كرد این توافق ها می تواند دستاورد مهمی برای ایران پس از اجرای برجام در ژانویه (دی ماه گذشته) باشد.
شامگاه بیست و ششم دی ماه با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترك (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه 1+5) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.
مدیرعامل آژانس تجارت ایتالیا تاكید كرد ایران با توافق های خود در دوران پسابرجام می تواند چرخ توسعه پروژه ها را به حركت در آورد.
به گزارش ایرنا، نخست وزیر ایتالیا به همراه یك هیات بزرگ تجاری سه شنبه گذشته به تهران سفر كرد.
در نخستین روز سفر «متئو رنتزی» هفت سند همكاری در زمینه های مختلف، تفاهمنامه همكاری صنعتی بین وزارت نیرو جمهوری اسلامی ایران و وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا و همچنین چارچوب همكاری راه آهن جمهوری اسلامی ایران و راه آهن دولتی ایتالیا امضا شد.
وی صبح چهارشنبه در نشست تجاری ایران و ایتالیا با حضور «محمدرضا نعمت زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران شركت كرد.
در این نشست، 12 موافقتنامه همكاری در زمینه انرژی، فولاد، مخابرات، هوانوردی، فرودگاهی و پزشكی بین بخش خصوصی و دولتی دو كشور در محل اتاق ایران امضا شد.
بیست و پنجم فروردین ماه «لیچا ماتیولی» معاون رئیس كمیته بین‌المللی كنفدراسیون صاحبان صنایع ایتالیا (كنفیندوستریا)، در نشست اقتصادی ایران و ایتالیا گفت: حجم مبادلات تجاری ایران و ایتالیا پیش از تحریم های بین المللی هفت میلیارد و 200 میلیون یورو بود اما پس از تحریم ها به یك میلیارد و 700 میلیون یورو كاهش یافت كه می خواهیم این حجم بار دیگر افزایش پیدا كند و حتی بیش از مقدار پیشین شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا