خرید تور تابستان ایران بوم گردی

نامه‌ی محمود عباس به دبیرکل سازمان ملل

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نامه ای به سازمان ملل گفت، صرف صحبت در مورد راه حل تشکیل دو کشوری جهت حل و فصل منازعات فلسطین و رژیم صهیونیستی برای حفاظت از آن کافی نیست.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نامه‌ای به آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل بر لزوم ایجاد یک رویکرد چند جانبه معتبر برای پایان دادن به درگیری میان فلسطین و رژیم صهیونیستی بر اساس قوانین بین المللی و قطعنامه های مربوطه سازمان ملل به عنوان راهی برای دستیابی به این هدف تاکید کرد. امری که می‌تواند از طریق یک کنفرانس بین المللی صلح در خاورمیانه محقق شود.

وی تاکید کرد، در نشست اخیر شورای امنیت بر اهمیت حفاظت از راه حل تشکیل دو کشوری، حفظ صلح و امنیت بین المللی، جایگاه حقوق بین الملل به عنوان یک هدف فوری جهانی با اتخاذ اقدامات قانونی، سیاسی و دیپلماتیک و هماهنگ با اصول منشور سازمان ملل و ارزش‌های مشترک تاکید شد.

عباس گفت: با توجه به تهدیدهای جدی برای راه حل دو کشوری، این امر مستلزم هماهنگی و همکاری عمیق برای دفاع از منافع مشترک و پایبندی به قوانین بین المللی است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از دبیرکل سازمان ملل متحد خواست تا با همکاری کمیته چهار جانبه بین المللی و شورای امنیت، رایزنی‌های فوری برای برگزاری کنفرانس بین المللی صلح با اختیارات کامل و با مشارکت همه طرف های ذیربط طی سال آینده میلادی برگزار شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا