خرید تور تابستان ایران بوم گردی

پیام ظریف و ولایتی برای درگذشت ولید المعلم

در پی درگذشت وزیر امور خارجه سوریه، جواد ظریف و علی اکبر ولایتی در پیام هایی به ملت و دولت سوریه تسلیت گفتند.

به گزارش ایسنا، در پیام ظریف آمده است: خبر درگذشت مرحوم ولید المعلم معاون رئیس شورای وزیران و وزیر امور خارجه و سوری های مقیم خارج کشور سوریه را با کمال تاسف و اندوه فراوان دریافت نمودم.

مایلم مراتب تسلیت خود را برای این ضایعه به جنابعالی، خانواده محترم آن مرحوم و همکارانم در وزارت امور خارجه سوریه ابراز نمایم.

وزیر امور خارجه کشورمان در پیام تسلیت خود تاکید کرده است: ایشان در طول دوران حیات خود نقش مهمی در جهت خدمت و دفاع از منافع ملی و امنیت کشورش داشت.

ظریف در پایان از خداوند متعال علو درجات و رحمت واسعه برای وزیر خارجه فقید سوریه  و همچنین موفقیت و سعادت برای مردم و دولت این کشور مسئلت کرده است.

به گزارش ایسنا، علی اکبر ولایتی، مشاور رهبری در امور بین‌الملل در این پیام ولید معلم را شخصیت تلاشگر عرصه حفاظت از منافع سوریه و همراه جبهه مقاومت دانست. در بخشی از این پیام آمده است:

دکتر ولید معلم که سال های طولانی در مسئولیت های مختلف در عرصه دفاع از منافع دولت و ملت سوریه تلاش کرد، نمونه بارز ایستادگی و مبارزه در مقابل زیاده خواهی ها، دشمنی ها و جنایت های گروه های تروریستی و تکفیری و حامیان غربی، عربی و عبری آنان‌ بود و در جبهه پایداری جهان عرب نیز با معامله ننگین کمپ دیوید به مقابله و مخالفت برخواست  و پس از آن  با جبهه مقاومت همراهی نمود و تا پایان عمر، بر وفای به عهد و پیمانی که در این مسیر بسته بود استوار و متعهدانه ایستاد و بی تردید نام او برای مردم مقاوم سوریه همواره به بزرگی، ماندگار خواهد بود.

ولایتی افزود: سابقه آشنایی و دوستی اینجانب با ایشان از حدود ۴۰ سال قبل و اوائل پیروزی انقلاب اسلامی است و پس از آن در سمت های مختلف از جمله قائم مقام و همچنین وزیر امور خارجه سوریه  تداوم و تعمیق یافت و باید گفت در طی سال های سخت و پیچیده اخیر که سوریه با تمام وجود در برابر متجاوزان و بدخواهان مبارزه و جهاد کرد، دکتر ولید معلم نیز در جایگاه وزیر خارجه و در عرصه منطقه ای و بین المللی همواره خواست و منفعت به حق دولت و ملت سوریه را با شجاعت وجدیت پیگیری می کرد و بارها در ملاقات های حضوری شاهد عشق به وطن و جانفشانی در راه آرمان و اهداف مردم مسلمان سوریه در وجود وی بودم.

مشاور مقام رهبری در امور بین‌الملل همچنین ضمن ادای احترام به دکتر ولید معلم گفت: اینجانب این ضایعه را به جناب دکتر بشار اسد رئیس محترم جمهور و دولت و ملت شریف سوریه تسلیت عرض نموده، غفران و رحمت الهی برای ایشان مسئلت دارم و اطمینان دارم این مسیر پرافتخار پایبندی به آرمان های مقاومت و مبارزه با جریانات افراطی و تکفیری و حامیان آنان، پیروز خواهد شد.
انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا