خرید تور تابستان ایران بوم گردی

توهین قومیتی بهاره رهنما به لرها [+فیلم]

سایت برترین‌ها نوشت: در جدیدترین قسمت این برنامه بهاره رهنما در بخشی از صحبت‌هایش اینطور گفت :»ماشاءالله دخترهای امروزی سرو وضعشون نیکول کیدمنه ،طرز فکرشون لر» این جمله بهاره رهنما واکنش‌های زیادی را به همراه داشت.

در ادامه فیلم این صحبت‌هارا مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. متاسفم برا شما که الگوی دیگران هستی با این طرز تفکرت که ادعای روشنفکری دارید و اقعاً هم ادعا دارید .
  من لر هستم و افتخار می کنم به قومیت و فرهنگ و پیشنه تاریخی قوم کاسیت و غارهای 65 هزار ساله لرستان به عصر مفرغ و تا ظهور روشنفکری و آزادیخواهی به رهبری قوم لر سردار اسعد بختیاری و وکیل الرعایا و افتخار می کنم به اقوام دیگر ایران کرد و ترک وبلوچ و عرب که ایران برای همه ایرانیان است.
  لطفاً هر چه سریعتر از قوم بزرگ لر و همه ایرانیان عذر خواهی کنید

  134
  6
  1. همیشه میگن انسان باید حرف و در دهنش مز مزه کنه بعد حرف بزنه قطعا این خانوم خوب میدونه اکثر لر ها چ انسانهای با وفا و دختران نجیبی دارد اما برای طنز و سرگرمی ی حرف نسنجیده زده که خود درش مانده!!!
   لرها هیچ چیز اگر نداشتند و فقط ی فرد رو داشتند بنام وکیل الرعایا کریم خان ب کل دنیا می ارزد در تمام تاریخ معاصر شاهی به مردانگی و انصاف و شجاعت نداریم از مردانگی و فهم والاش اینکه با وجود ترک بودن نواده نادرشاه بخاطر این شاه بزرگ و خدماتش ب مرزهای ایران قوم گرایی رو کنار گذاشت و کل خراسان بزرگ رو به دست نوه نادر قرار داد و این کار در ان زمان ک هر قوم قوم دیگر را میکوبید واقعا عجیب هست و اگر ان اقا محمد خان متجاوز شرور کمر به قطع این سلسله نبسته بود قطعا تاریخ حال حاضر ایران جور دیگری رقم میخورد .

   54
   3
  2. من خودم یه کوردم و تا آنجایی که به ذهنم میرسد مشترکات تاریخی و فرهنگی زیادی باهم داریم و اینگونه افرادهتاک هنوزاصالت خودشان رانمیشناسندپس انتظاری بیشتر ازاین براشان نبایدقائل درودبرتمام اقوام ایرانی وایران دوست.

   19
   1
 2. از چنین شیرین عقلی از این بیشتر انتظار نمیره. واقعا بحال تلویزیون ایران باید تاسف خورد که همچین نابغه هایی رو داره . بعد از نیم قرن کار تو رسانه هنوز نمیدونه چطور حرف بزنه بعد مثلا میخاد الگوی مردم باشه؟؟ من نمیفهمم برای یک ایرانی کیلدمن ارزشه و لر مایه سرافگندگی؟؟؟ب قول مادر بزرگم تو اگه درک و شعور داشتی … نمیگرفتی. خاااک تو سرت عقده ای. خاک تو سرت عشق کیدمن

  91
  5
  1. این تنها هنرش عکس گرفتن ازعقده هاومعرکه گرفتن برای دیده شدن.ناخن کوچیکه پاهای یک لر هم نیست بی شخصیت بی حیا

   12
   1
 3. من اگر جای شما بودم جای اینکه اینطوری مسخره توجیح کنم بگم منظورم فیلم دختر لر بود . از همه لر های با اصالت عذرخواهی میکردم . قوم لر تنها قومی بود که اجازه ورود استعمار به داخل خاکش و کشف حجاب از زنانش را نداد . این خانم نیکول کیدمن که برای شما نماد زیبایی هست اگر زنان شیر دلی چون بانو مریم بختیاری و سرداری چون سردار سلیمانی و… در تاریخ کشورش داشت هرگز به خود اجازه توهین به انها را نمیداد .
  درست است که برهنگی در فرهنگ انها بوده و هست ولی من مطمعنم که اگر این خانم ایرانی بود خیلی با وقار تر از “شما ظاهر میشد . انها زیبایی را در روح زیبا و فکر زیبا میدانند و اگر شما هیکل نیکول کیدمن رو داشتید چطور خود را به نمایش میگذاشتید؟
  درود بر زنان لر که زیبای هایشان را فقط برای محارمشان به نمایش میگذارند و درود بر مادران لر که حفظ زیبایی و نجابت را به دخترانشان یاد میدهند و خوشا به حال مردان لر که این زیبایی را که ناب ترین زیبایی هاست در کنار خود دارند “

  88
  6
 4. راست میگه ،شعورشون باید مثل بهاره باشه که به گفته خودشون وهم سلبریدی هاشون اگه با گارگردانها همخوابه نشن هیچ پیشنهاد کاری نخواهند داشت .حالا باید پرسید

  82
  11
  1. واقعا متاسفم برای جامعه ی ایرانی که این خانم هنرمندشه
   قوم لر که در طول تاریخ حماسه آفرین بوده و تنها قومی است که تنها در ایران هستند و نه در هیچ کشور دیگری. این نشان از اصالت دیرینه ی لرهاست.
   توهین به هیچ قشر از جامعه ای در جهان شایسته ی یک انسان فرهیخته نیست
   ولی این گونه توهین ها از سمت خانم بهاره رهنما و امثالهم یک چیز عادیه

   54
   2
 5. تو اصلا در حدو اندازه ای نیستی که بخوای درباره ی لر حرف بزنی،تو یه بشکه ی بی ریخت بودی که با صد تا عمل خودتو کردی شبیه آدم،دفع آخرت باشه درباره ی قوم بزرگ لر توهین کنی،ایران اصالتش به لر بودنش،چه جان هایی که برای این میهن دادن لرها،اون زمانی که تو دنبال قروفرت بودی این لرها بودن که استوار وایسادن…زنده باد ایران زنده باد لر

  58
  3
 6. تو اصلا در حدو اندازه ای نیستی که بخوای درباره ی لر حرف بزنی،تو یه بشکه ی بی ریخت بودی که با صد تا عمل خودتو کردی شبیه آدم،دفع آخرت باشه درباره ی قوم بزرگ لر توهین کنی،ایران اصالتش به لر بودنش،چه جان هایی که برای این میهن دادن لرها،اون زمانی که تو دنبال قروفرت بودی این لرها بودن که استوار وایسادن…زنده باد ایران زنده باد لر

  41
  3
 7. واقعا جای تاسف داره,.. قوم غیور لر بزرگتر از اونه که با حرفای یک بازیگرنمای درجه 4 که بیشتر به خاطر حاشیه هاش سر زبونها افتاد تا بازی درخشانش کوچک بشه, بهتره هر چه زودتر بابت…….. که خوردی عذر خواهی کنی

  46
 8. واقعا متاسفم برای جامعه ی ایرانی که این خانم هنرمندشه
  قوم لر که در طول تاریخ حماسه آفرین بوده و تنها قومی است که تنها در ایران هستند و نه در هیچ کشور دیگری. این نشان از اصالت دیرینه ی لرهاست.
  توهین به هیچ قشر از جامعه ای در جهان شایسته ی یک انسان فرهیخته نیست
  ولی این گونه توهین ها از سمت خانم بهاره رهنما و امثالهم یک چیز عادیه

  25
 9. واقعا متاسفم برای جامعه ی ایرانی که این خانم هنرمندشه
  قوم لر که در طول تاریخ حماسه آفرین بوده و تنها قومی است که تنها در ایران هستند و نه در هیچ کشور دیگری. این نشان از اصالت دیرینه ی لرهاست.
  توهین به هیچ قشر از جامعه ای در جهان شایسته ی یک انسان فرهیخته نیست
  ولی این گونه توهین ها از سمت خانم بهاره رهنما و امثالهم یک چیز عادیه

  18
 10. من با افتخار لر هستم تو کی باشی که بخوای به لر توهین کنی ؟! نه دقیقا کی هستی که همچین حرفی میزنی؟! چندبار رفتی لرستان؟! چندبار رفتی کهگیلویه و بویراحمد که ببینی فرهنگشون و طرز فکرشون چیه؟! شخصیت لر یعنی غیرت و حمیت و مردانگی نیازی به سخنان امثال تو نیست بدون اگه لر نبود ایرانی هم نبود

  37
 11. وقتی نفت و گازمون را میبرند توی تبریز و اراک و…. پالایشگاه میزنند. این هم حقمونه که این سیب زمینی هر چه می خواهد میگه.منتظر باش. اسکندر همه ی ایران را … و تنها قومی که جلوشون را گرفت لرها بودند.

  32
  1
 12. خانم رهنما ادب شما هم عین……… هستش.
  بچه ی لر ادبش از شما خیلی بیشتر
  من به عنوان یک لر از شما خواهش میکنم انقدر……… نزنید چون عاقبت بدی داره

  24
 13. وقتی فیلم سرزمین کهن با بوجه دولتی درست شد و اقای گمال تبریزی به قوم بختیاری توهین کرد .. دیگه چه انتظاری از بهاره خودنما داریم .. در صدا سیمای جمهوری اسلامی هر وقت یک تبلیغی از اقوام ایرانی هست قوم لر جوری نشان داده میشود که سر تا پا توهینه انقدر بالباس های کثیف و کلاهای پلاسیده وووو اما ما لرها همان هایی هستیم که در جنگ با عثمانی شاه صفوی را از محاصره مرگ نجات دادیم ما لر ها همانهایی هستیم که در جنگ با روسیه برای سرزمین های شمالی صدها کشته دادیم ما لرها همانهای هستیم شاهمان میشود وکیل الرعایا ما لرها همان هایی هستیم ما لرها همان هایی هستیم که افغانی ها را از سرزمین ایران راندیم و قلعه ای که نادر چند ماه محاصره کرده بود را یک شبه فتح کردیم .. ما همان هایی هستیم که مشروطه را ب قاجار دیکته کردیم سردار مشروطه مان میشود سردار اسعد ماهمان هایی های هستیم که زنانمان میشوند ببی مریم و ببی حکیمه و ببی قدم خیر .. ماهمان هایی هستیم که اولین دکترای پزشکی را از امریکا گرفتیم دکتر ابوالقاسم بختیار ما همان لر هایی هستیم که جنگ را اداره کردیم با محسن رضایی ما همان هایی هستیم که فرزندمان میشود سردار سلیمانی و جلوی داعش می ایستد ما همان هایی هستیم که مرزهای کشور ایران را با خون خودمان نگه داشتیم ماهماان هایی هستیم که هیچ گاه به ایرانی بودنمان پشت نکردیم و در تاریخ چند هزارساله ایران به این مرزو بوم خیانت نکردیم … ما لرها همچنان لر هستیم و هیچ گاه با گذر زمان خودمان را نفروخته ابیم و بخودمان و گذشتگانمان افتخار میکنیم و برای حفظ میهنمان خون دادیم و باز هم میدهیم با افزایش سطح تکنولوژی مثل خیلی ها تغییر قیافه و تغییر هویت نمیدهیم .. در اخر از ماست که بر ماست عزیزان ….

  44
  1. فیلم هالیوودی زیاد نگاه نمیکنی!!!! یدفه بگو کلا اقوام دیگه ایران بوقن دیگه!!!

   4
   1
  2. واقعا متاسفم برای این خانم مثلا هنرمند
   حقا که بی فرهنگ ترین و بی اصالت ترین هستی خانم رهنما
   درود بر زنان و مردان با اصالت لر

 14. ایشان که نه سر وضعش به کیدمن می رسه نه نزاکت لر را داره! اونا هر کدوم چیزی دارند ایشون چی دارن؟

  35
  1
 15. مانه تنها به همه ی اقوام عزیز وگرامی میهن مان ایران احترام می گذاریم بلکه به تمامی ملتهای سراسرجهان باهررنگ,نژاد,زبان ومرام……….
  اما تو,,,,,,
  که نه نشان از بهار داری ,,,,,و نه رهنمای خرد هستی…
  به قول حضرت مولانا
  مه فشاند نور و سگ عو عو کند….

  43
  3
 16. بهاره رهنما آدم طرز فکرش لری باشه ب که برای خودش ارزش قایل باشه و شیر بها بگیره خیلی بهتره تا مثل امثال تو باشه تو یه آدم …هستی که فقط بلدی خودت رو نمایش بدی اگر فساد کلاسه با کلاس ترین بازیگر ایرانی شما گند کاری هاتو جمع کن نیاز نیست نظر بدی مثل … بودی هر …هم بکنی همون …قبلی هستی این از داغ داده که پیر شدی دختر امروزی نیستی پس بهتره فکر کفن خریدن باشی نه نظر دادن

  5
  1
 17. دخترای لر یکی هستن مثل بی بی مریم
  یه دختر لرم و به لر بودنم افتخار میکنم هیچ کس ام اجازه نداره توهین کنه هر حرفی ک زده باید به خودش یه نگاهی کنه تا متوجه شه.

  7
  1
 18. من یک دختر لر هستم
  خانم رهنما التماس تفکر………
  عزیزم شما عددی نیستی که بخوای در مورد شیر زن لر اظهار نظر کنی
  بهتره یکم وقت بزاری برای مطالعه تاریخ لر

  7
  1
 19. دخترای لر یکی هستن مثل بی بی مریم
  یه دختر لرم و به لر بودنم افتخار میکنم هیچ کس ام اجازه نداره توهین کنه هر حرفی ک زده شد باید به خودش یه نگاهی کنه تا متوجه شه.

  6
  1
 20. هرکی از راه رسیده بازیگر شده
  تا دیروز …
  با پول و …
  هنوزم هیچ… نیستی
  مردمان این سرزمین شاهدند در طول تاریخ قوم لربا اصلت ترین و دلاورترین قوم ایران میباشد… بارها در طول تاریخ افرادی همچون سردار سلیمانی(روحش شاد) جان خود را برای این سرزمین و مردمانش داده است
  مرسی که افرادی مثل شما هستند که این مردمان بزرگ رو به سخره بگیرند
  تنها خدا میدونه که اصالت خریدنی نیست(کاش همین لرها کمی اصلات داشتی)
  لر نیستم ولی با اصالت ترین افراد لرها هستن

  6
  1
 21. یه توصیه خواهرانه به خانم رهنما:
  آدمی که زیاد حرف میزنه بیشتر از دیگران سوتی میده، اگه قبل از اینکه تندتند و بدون نفس حرف بزنی، کمی تامل میکردی ،مجبور نمیشدی برای جمع کردن افتصاحش آسمون ریسمون ببافی

  6
  1
 22. من به مظلومیت قوم لر فکر می‌کنم، چرا که اگه این توهین به قوم دیگه ای می شد مسوولان صدا و سیما آسمان و زمین رو به هم می دوختند تا کسی رو که بی احترامی کرده سر جاش بشونن مثل همون کار هایی که چند سال پیش تو برنامه عمو های فیتیله ای در توهین به قوم ترک اتفاق افتاد ولی با این که، این چندمین بار هست که به قوم لر توهین می شود صدا و سیمای ما انگار مرده است، فقط می توانم تاسف بخورم.

  8
  1
 23. دوستان تو این اتفاق ناراحت کننده یه چیزی باعث خوشحالیه من شد اونم اینکه همه مردم از قومیت های مختلف از لر های عزیز حمایت کردن و این نشان خوبی از همدلی و نوع دوستی و وطن پرستی ماست
  من به عنوان یک تهرانی به لرهای غیور و مهربان سرزمینم افتخار میکنم و همینجا بهشون میگم شما بزرگتر از اونی هستین که با حرف نسنجیده یک نفر چیزی از شما کم بشه.
  دوستان بیایین مثل کوه پشت هم باشیم

  6
  1
 24. من فقط میتونم بگم متاسفم شما حتی نمیتونید درست حرف بزنید اگه الان پدرانتون اجنبی نیستن از سایه سری ما لر هاست ماییم که در هر شرایطی برای میهن و خاک و ناموسمون جون دادیم نه شماها که نصفتون پلاستیکه نصف دیگتون ارایش…..ماها افتخار میکنیم که لریم خانم رهنما بد نیست یه کم مطالعه کنی ببینی لر ها کجاها نیستن ما اونقدر بالاتر از حد تصور شما هستیم که حتی نمیتونی فکرشم کنی …… بی بی مریم یک لر بود اسمش توی تاریخ هست به عنوان یک ژنرال دارای سواد به زبان های زنده دنیا صحبت میکردن اصلا هم مث شما قر و فر نداشتن ولی موندگار شدن ….. شما چی دارید هیچی جز اینکه فقط حرف بزنید و شخصیت خودتون و سطح تفکر پاینتون رو به عموم مردم نشون بدین …..

  7
  1
 25. متاسفم براتون ..اما یه حسن خوبی که داشت تمامی شخصیت زشتتونو عین همه عکسهای مزخرفتون که دنیای با ارزش گوگل وفضاهای مجازی رواشغال کردی به نمایش گذاشتی گرچه شما شناخته شده هستین اگه همه ادمها عین شما اعتماد به سقف داشتن که ….واقعا خجالت نمیکشی پیرزن با این رفتارهای زشتت کارهای که تو میکنی یه دختر نه ساله هم انجام نمیده واقعا پیش خودت تواون ذهن ویرونه ات چی فکرمیکنی که اونهمه خودتو به نمایش میگذاری که چی چیزی داری برای دیده شدن؟جای سواله ؟؟؟مثلا روم به دیوار میخوایی بگی خوشگلی ؟اره والا .خوش هیکلی اره والا .عجب عجب!!!!!داشتن امید برای پیرزن ها بدنیست عکس گرفتنم عیب نیست مرور خاطره برای اینکه فراموشی نگیری تواین سن وسال ننه بزرگ بد نیست

 26. سلام.من یک معلم استان فارسی هستم….وقتی میبینم که رسانه های کشور ما به افرادی بازیگر نما انقدر توجه میکنند واقعاااا تاسف میخورم….ای کاش کمی هم به دانشمندان وفرهیختگان کشور توجه میکردید…من اصلا لر نیستم واهل شیرازم اما این حرف شما خیلی توهین آمیز بود…ای کاش شما هم شعور وادب لرها راداشتید….مگر شما که هستید که به خود اجازه ی توهین به یک قوم بزرگ و شریف ایران رامیدهید؟؟؟؟؟؟

  8
  1
 27. توهین یک زنک معلوم الحال(بهاره بی رهنما) به قوم بزرگ و با اصالت لر اگر از طریق قانونی و با اخراج این تازه به دوران رسیده از صدا و سیما انجام نشود قطعا بی پاسخ نخواهد ماند و عواقب سختی در پی خواهد داشت

  5
  1
 28. نبایدم از یه تازه به دوران رسیده بیشتر از این انتظار داشت . بنظرم شوهر پولدار کردنش باعث شده خودشو گم کنه و یکی نیست بگه آدم حسابی شعور و شخصیت تویه که بزرگت میکنه و پول نیست حتی پولداریت نتونسته عیب هاتم بگیره کاش ۲زار فکر میکردی بد حرف میزدی

  5
  1
 29. اینطور شخصیتی مثل بهاره رهنما برن تاریخ مطالعه کنن ببین لر چه قومی چه قدمتی داشته .بعد بیان حرف بزنن تو که بلد نیستی حرف بزنی چرا حرف زدی که به غلط کردن افتادی

  2
  1
 30. اینطور شخصیتی مثل بهاره رهنما برن تاریخ مطالعه کنن ببین لر چه قومی چه قدمتی داشته .بعد بیان حرف بزنن تو که بلد نیستی حرف بزنی چرا حرف زدی که به غلط کردن افتادی بو ودنبال مطالعه

  2
  2
 31. اینطور شخصیتی مثل بهاره رهنما برن تاریخ مطالعه کنن ببین لر چه قومی چه قدمتی داشته .بعد بیان حرف بزنن تو که بلد نیستی حرف بزنی چرا حرف زدی که به غلط کردن افتادی برو دنبال مطالعه

  2
  2
 32. خانم رهنما بی سواد
  اینطور شخصیتی مثل بهاره رهنما برن تاریخ مطالعه کنن ببین لر چه قومی چه قدمتی داشته .بعد بیان حرف بزنن تو که بلد نیستی حرف بزنی چرا حرف زدی که به غلط کردن افتادی برو دنبال مطالعه

  2
  1
 33. خانم رهنما بی سواد
  اینطور شخصیتی مثل بهاره رهنما برن تاریخ مطالعه کنن ببین لر چه قومی چه قدمتی داشته .بعد بیان حرف بزنن تو که بلد نیستی حرف بزنی چرا حرف زدی که به غلط کردن افتادی برو دنبال مطالعه

  4
  1
 34. خانم رهنما بی سواد
  اینطور شخصیتی مثل بهاره رهنما برن تاریخ مطالعه کنن ببین لر چه قومی چه قدمتی داشته .بعد بیان حرف بزنن تو که بلد نیستی حرف بزنی چرا حرف زدی که به غلط کردن افتادی برو دنبال مطالعه

  3
  1
 35. خانم رهنما بی سواد
  اینطور شخصیتی مثل بهاره رهنما برن تاریخ مطالعه کنن ببین لر چه قومی چه قدمتی داشته .بعد بیان حرف بزنن تو که بلد نیستی حرف بزنی چرا حرف زدی که به غلط کردن افتادی برو دنبال مطالعه

  3
  2
 36. خانم رهنما بی سواد
  اینطور شخصیتی مثل بهاره رهنما برن تاریخ مطالعه کنن ببین لر چه قومی چه قدمتی داشته .بعد بیان حرف بزنن تو که بلد نیستی حرف بزنی چرا حرف زدی که به غلط کردن افتادی برو دنبال مطالعه

 37. بی تر بی ادب:///
  واقعا که پیش خودش چی فکر کرده همچین چیزی گفته؟! اصلا فکر کرده؟! مگه ادعای تمدن و آدمیت و روشنفکریش نمیشد؟!
  ودهل:|||

 38. کل ایران وقتی صحبت از غیرت و جسارت و معرفت میکنن حتی بلوف “لر”بودن یا”کرد”بودن میزنه لر و کرد یعنی غیرت جسارت جرات معرفت…بهاره رهنما رو کل ایران میشناسن که اینقدر کمبود داره که از صبحانه خوردنش تا دستشویی رفتنش استوری و پست میزاره و رکورد ازدواج ناموفق و پشت پرده رو شکونده در حدی نیست که توهین کنه

 39. ایشان دلتنگ دیده شدن است. هر از گاهی که تواتر کوتاهی هم دارد یه گل میزند. شهرت نیازمند دیده شدن است به هر قیمتی. متاسفم برای چنین نیازی.

  4
  1
 40. ایشان دلتنگ دیده شدن است. هر از گاهی که تواتر کوتاهی هم دارد یه گل میزند. شهرت, نیازمند دیده شدن است به هر قیمتی. متاسفم برای چنین نیازی.
  ایشان ارزش دیده شدن‌ ندارند. چه برسد به پاسخگویی.

 41. من لر نیستم ولی لرها را دوست دارم
  از قدیم گفته شده با یک احمق مجادله نکنید چون معلوم نیست که کدام احمق هستید
  سخنی با بهاره حتی لیاقت خانم گفتن رو هم ندارید نادان را از هر طرف بخوانی نادان خوانده میشه افتتتتتتاد

 42. خانم بهاره رهنما من یه دختر لرم وافتخار میکنم به لر بودنم
  شما در حدی نیستی که بخوای بشینی تو یه برنامه مزخرف
  سخنرانی کنی،تو خودت کی هستی؟اگه اون رنگ و روغن صورتتو پاک کنن نمیشه نگات کرد،متأسفم برا صدا و سیما که تو بازیگرش هستی…

 43. زیبایی ایران به قومیتهاست لر و ترک و کورد و گیلک و مازنی و بلوچ و عرب فرقی نداره. این خانم خودش هیچ کدوم از این قومیتها نیستش. پس مطمئن باشید این توهین به لرها فردا تبدیل به توهین به ترک و کورد و عرب و بلوچ و گیلک و مازنی میشه. این خانم اصالتی به جز آرایش کردن نداره تفکر یه لر به وطن پرستیش و سازگاری با هم وطنهاشه. لر و ترک و کورد و بلوچ و گیلک و مازنی برادرند و اصالتشون به همبستگیشونه. این خانم توهین به یه همبستگی کرده و تفکرش تفرقه است پس باید ممنوع التصویر بشه تا تفکرش عوض شه

 44. بابا ي کاری كرده توش مونده
  بهاره رهنما چه ميدونه تمدن ١٠٠٠ ساله يعني چه
  يا فرهنگ چيه ؟؟

 45. نمیدونم چرا ایرانیا تا به جایی میرسن خودشون رو گم میکنن
  اینکه گفت طرز فکرشون لریه شرمنده اگه این نوع طرز فکر نبود ایرانی نبود
  چه برسه به تو
  حتی اگه به اشتباهم گفت کسایی که سواد ندارن بیشتر مراقب زبانشان هستن تو که مثلا تحصیل کرده هستی ببین چه سوتی دادی
  بعد ادعا ایرانی بودن هم دارن

 46. نمیدونم چرا ایرانیا تا به جایی میرسن خودشون رو گم میکنن
  اینکه گفت طرز فکرشون لریه شرمنده اگه این نوع طرز فکر نبود ایرانی نبود
  چه برسه به تو
  حتی اگه به اشتباهم گفت کسایی که سواد ندارن بیشتر مراقب زبانشان هستن تو که مثلا تحصیل کرده هستی ببین چه سوتی دادی
  بعد ادعا ایرانی بودن هم دارن

 47. احمد رضا یک لک
  سالهاست که در همسایگی مردمانی فهیم و مهماندوست
  خوشرو و خوش سخن
  با کمالات و شجاع
  زندگی میکنم و نه تنها این صفات بلکه هزاران اخلاق حسنه دیگر که تو بویی از آنها نبرده ای را در اقوام لر دیده ام و با تمام وجود حس کرده و به آن افتخار میکنم و از اینکه دو رگه لر و کرد هستم به خود میبالم
  عقابان تیز پرواز را حراسی از شغالان نیست
  حتی در حدی نیستی که لایق توهین یک لر باشی

 48. به عنوان یکی از نوادگان کریمخان زند به این خانم بی ادب میگویم به جای سفسطه هر چه سریعتر عذر خواهی کن
  عظمت قوم لر همین بس که هیچگاه به ایران خیانت نکرد و تاریخی به اندازه حیات بشر در ایران زمین دارد
  کی شود دریا به پوز …..نجس

 49. خیلی بیشرفی که یه همچین حرفی به یک بانوی لر زدی واقعا متاسفم برات اصلان توی بی اصل نسب که معلوم چه … هستی حق نداری در باره ی یه بانوی لر حرف بزنی

 50. من آذری هستم
  بیخود میکنه هر کی به قومیتی توهین میکنه
  لرها نور چشم ایرانیا هستن

  5
  2
 51. آهای که بهاره نام داری و وزنت چی تاپویی هس تف به روت بیا نارهنما
  نیم کیلو باش اما لر باش

 52. هنرمند کسیست که فرهنگ مرزوبوم خود را بشناسد به خاطر همین است که فرهنگ و هنر همیشه همزاد همند…این کوته جمله…توهین آمیز، در توهین به یک سنت اصیل بوده است و توهین به خود زن میباشد و آن پرداخت شیربها…….در فرهنگ لری یا به قول ایشون “طرز فکر لری”، شیربها به مادر عروس تعلق میگرد نه پدر عروس….و این یک کار نمادین است یعنی توجه و تکریم به زن…..شیر نماد سوگند ، و..احترام به پایه نظام خانواده که مادر سازنده آنست…..بی بی مریم شیربها داد و شیربها گرفت تا بی بی مریم شد……….بله…خانم رهنما اگر ایرانی هستی باید افتخار کنی که در قومی که نیاکانشان نه مباحث فیمینیستی به گوششان خورد و نه مثل شما کتابهای روشنفکری خواندند، و اما حقوق زن را می فهمیدند، چون شیربها را به پا کردند……تا تعهد و وفاداری ایجاد کنند…شیربها عیارش را با پول نمی سنجند بلکه عیار ش وفاداری و پایبندی است…قطعا شما هم اگر اهل شیربها دادن و شیربهاگرفتن بودی، هم به شوهر وفا می کردی و هم شوهر به مادر شما تعهد میداشت…به خاطر همین است که “ماشالله سر وضعت شده نیکول کیدمن و طرز فکرت هم شد هِرهِر و کِرکِر…………

 53. بهاره راهنما حالا یه حرفی زد دست اندرکاران برنامه چرا موقع تدوین این قسمت رو حذف نکردن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا