خرید تور تابستان

تاج زاده ریاست لاریجانی را به مصلحت می دانست

سیدمصطفی تاج زاده، معاون سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات می گوید که ریاست علی لاریجانی را بر مجلس به مصلحت می دانسته اما به خاطر تصمیم شورای عالی اصلاح طلبان و فرامسیون امید، «به ویژه حفظ حرمت» برای نظر آقای خاتمی، از ریاست عارف حمایت می کند.

به گزارش انصاف نیوز، فخرالسادات محتشمی پور همسر تاج زاده از قول او در ملاقات روز سه شنبه، در مورد ریاست مجلس شورای اسلامی نوشته است:

من از لحاظ اندیشه اصلاحی، ثبات قدم سیاسی و نیز صداقت، شفافیت، تفاهم جویی و ترجیح منافع ملی بر منافع جناحی نمره به مراتب بالاتری به دکتر عارف در مقایسه با دکتر لاریجانی می دهم. با این وجود ریاست دومی را بر مجلس بیشتر به مصلحت می دانستم. نه به دلیل ناتوانی دکتر عارف که او را یکی از شایسته ترین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 می دانم و شاید هم مناسب ترین آن ها. دلایلم عمدتا به حساسیت شرایط و کم ظرفیتی جناح راست برمی گردد که همه چیز را در قدرت خلاصه می کند.

اکنون که جمع بندی شورایعالی اصلاح طلبان و فراکسیون امید ریاست دکتر عارف بر مجلس است و آقای خاتمی نیز از تصمیم مزبور آشکارا حمایت می کند، احترام به تصمیم جمع و به ویژه حفظ حرمت پرچمدار اصلاحات ایجاب می کند که نمایندگان عضو فراکسیون امید و حتی نمایندگان مستقل که برای برون رفت از وضعیت دشوار کنونی و حل مشکلات کشور دل در گروی اصلاحات دارند به دکتر عارف رأی دهند.

نکته دوم انتظار عمومی از فراکسیون امید است که هم چنان بر اساس روش عقلانی و اخلاقی حرکت کنند. بنا را بر حفظ وحدت برجامیان و اداره مشترک مجلس بگذارند و از یاد نبرند که ما به رغم برخی ضعف ها و نارسایی ها، اما در مجموع تجربه مثبتی از کابینه فراجناحی دکتر روحانی داریم. همین ویژگی دستیابی به توافق هسته ای را تسهیل کرد. پس باید به تعمیم مدل مزبور پرداخت و آن را در مدیریت مجلس حفظ کرد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا