خرید تور تابستان ایران بوم گردی

محسن هاشمی: لیست شورای ائتلاف احتمالا برنده باشد

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به انتخابات شورای شهر گفت: هنوز نتایج نیامده ما هم منتظریم که آراء اعلام شود و بعد در این زمینه صحبت کنیم البته گمانه‌زنی‌ها حکایت از این دارد که لیست شورای ائتلاف احتمالا برنده باشد که البته الان گفتنش شاید صحیح نباشد، بگذارید نتیجه بیاید و بعد صحبت کنیم.

به‌گزارش فارس، هاشمی در حاشیه صحن امروز شورا در جمع خبرنگاران درباره برگزاری انتخابات در 28 خرداد اظهار داشت: این انتخابات با وقار انجام شد و مردم علیرغم مشکلات در انتخابات شرکت کردند و نظرات‌شان را ارائه دادند و آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور منتخب شد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: ضمن تبریک به ایشان امیدواریم برنامه‌ها با کمک همه نخبگان، گروه‌های سیاسی و غیرسیاسی همچنین مردم انجام شود و جهت انجام وعده‌های صورت گرفته به ویژه در حوزه رفع مشکلات معیشتی کمک کنند.

وی درباره انتخابات شورای ششم تهران گفت:‌ هنوز نتایج نیامده ما هم منتظریم که آراء اعلام شود و بعد در این زمینه صحبت کنیم البته گمانه‌زنی‌ها حکایت از این دارد که لیست شورای ائتلاف احتمالا برنده باشد که البته الان گفتنش شاید صحیح نباشد، بگذارید نتیجه بیاید و بعد صحبت کنیم.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد:‌ امروز در صحن شورا پیشنهادات مختلفی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و چندین دستور جلسه داشتیم از جمله در مورد مصرف کیسه‌های پلاستیکی در شهر محدودیت‌هایی در نظر گرفته شد و بررسی تفریغ بودجه سال 98 مورد بحث قرار گرفت قبلا این تفریغ بودجه با 50 پیشنهاد به صورت مشروط تصویب شده و باید به پیشنهادات پاسخ داده شود تا تأیید نهایی را بگیرد.

هاشمی خاطرنشان کرد: همچنین موضوع تفکیک پسماند نیز مطرح شد و لایحه‌ای برای نرخ خدمات پسماند مسکونی مورد تصویب قرار گرفت البته این موضوع اضافه پرداخت برای شهروندان نخواهد داشت.

وی تصریح کرد:‌33 مورد نامگذاری خیابان و کوچه به صورت قانونی انجام شد و جلسه در حال حاضر ادامه دارد و قرار است چندین دستور دیگر به تصویب برسد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که شورای شهر را چه زمانی به منتخبان جدید تحویل می‌دهید، گفت:‌ در قانون آمده است که دوره شوراها 4 ساله بوده و اگر بخواهیم بر اساس قانون شورا را تحویل دهیم اواخر مرداد و اول شهریور تاریخ آن است ولی از آنجایی که دولت اواسط مرداد فعالیتش را آغاز می‌کند خوب است شورا هم در آن زمان برای منتخبین جدید آغاز به فعالیت کند که برای این جابه‌جایی تناقض وجود دارد.

هاشمی گفت: نمی‌دانم در وزارت کشور چه تمهیداتی اتخاذ شده تا الان که پاسخ جدی به دست ما نرسیده که آیا بر اساس قانون اواخر مرداد و اول شهریور شورا را تحویل دهیم یا 13 تا 15 مرداد که دولت جدید فعالیت خود را آغاز می‌کند؟

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا