خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«خرابکاری ضدانقلاب» در صنعت برق؛ اصرار فارس، انکار حراست

ادعای خبرگزاری فارس مبنی بر دستگیری سه نفر در یک نیروگاه مهم تامین برق و مرتبط دانستن آن با خاموشی‌های اخیر با تکذیب حراست صنعت برق همراه شد. تکذیبی که از سوی این رسانه‌ی نزدیک به نهادهای امنیتی رد شده است.

به‌گزارش انصاف نیوز، خبرگزاری فارس روز گذشته نوشت: «سه تن از پرسنل یکی از نیروگاه‌های مهم برق در کشور که وظیفه تولید و برق رسانی به شهرهای بزرگ را داشتند به جرم همکاری با گروهک‌های ضد انقلاب توسط نهادهای نظارتی شناسایی و دستگیر شدند. این افراد در راستای تخریب و از کار انداختن بخشی از نیروگاه برق و ایجاد قطعی‌های مکرر برق در برخی شهرهای بزرگ فعالیت داشتند. در اعترافات صورت گرفته مشخص شد سازماندهی این افراد توسط بخشی از بدنه ضدانقلاب از خارج کشور صورت گرفته است. ضمناً عملیات برای دستگیری بقیه مجرمین این پرونده ادامه دارد و اطلاعات تکمیلی در آینده منتشر خواهد شد».

در واکنش به این خبر، باشگاه خبرنگاران جوان صداوسیما از قول مدیرکل حراست شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی نوشت: «این خبر تایید نمی‌شود. تاکنون هیچ مرجع امنیتی خبر را تایید نکرده و کلیه نیروگاه‌های کشور طبق روال در مدار تولید قرار دارند».

خبرگزاری فارس در واکنش به این تکذیبیه نوشت: «پیگیری های مجدد خبرگزاری نشان می دهد خبر مذکور دقیق است و تکذیبیه‌های صورت گرفته عاری از واقعیت است. همچنین برخی تلاش کردند در تفسیر این خبر، علت قطع برق را صرفا خرابکاری اعلام کنند که این موضوع نیز صحت ندارد و در سایر اخبار به دلایل اصلی قطع برق به تفصیل پرداخته شده است».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا