خرید تور تابستان ایران بوم گردی

آخرین خبرها از انتخاب شهردار جدید [+اسامی انصرافی‌ها]

خبرگزاری فارس نوشت: منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران برای انتخاب شهردار آینده تهران جلسات متعددی برگزار کردند. شاخص‌های انتخاب شهردار نهایی شد و بعد از آن منتخبین 41 گزینه برای شهرداری تهران اعلام کردند. هر چند عده‌ای معتقد بودند تعداد گزینه‌ها زیاد است، اما منتخبین اعلام کردند که تعداد گزینه زیاد باعث می‌شود که دست منتخبین باز باشد.

مخبر، فتاح، سردار وحیدی، حاجی‌زاده، رهبر و محمد فروزنده و سردار سعید محمد انصراف دادند

قرار بود که مهدی چمران و پرویز سروری دو منتخب شورای ششم با گزینه‌های مطرح برای شهرداری صحبت کنند و شنیده شده که تعدادی از گزینه‌ها انصراف دادند. ناصر امانی منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: عده‌ای داوطلب نبودند و زمانی که با آنها صحبت شد اعلام کردند که نمی‌خواهند در لیست حضور داشته باشند چرا که مسئولیت‌های دیگری دارند.

وی ادامه داد: مخبر، فتاح، سردار وحیدی، حاجی‌زاده، رهبر و محمد فروزنده و سردار سعید محمد از جمله افرادی بودند که گفتند داوطلب برای شهرداری نیستند و برنامه‌ای هم ندارند.

تا چهارشنبه اسامی اولیه قطعی می‌شود/از شنبه بررسی رزومه‌ها و نمره‌دهی براساس شاخص‌ها آغاز می‌شود

امانی ادامه داد: امروز تماس‌ها با 41 گزینه به اتمام می‌رسد و از فردا وارد تطبیق گزینه‌ها با معیارها می‌شویم و قطعا تا چهارشنبه اسامی اولیه قطعی می‌شود و از شنبه بررسی رزومه‌ها و نمره‌دهی براساس شاخص‌ها آغاز می‌شود و این موضوع تا دوشنبه ادامه داشته و 10 نفر قطعی برای شهرداری تهران مشخص می‌شوند.

وی ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم که یک گزینه خوب برای شهرداری تهران انتخاب کنیم.

نظرسنجی از مردم در خصوص انتخاب شاخص‌های شهردار

منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران در ادامه تأکید کرد که ما بدون هیچ فشاری شهردار آینده را انتخاب می‌کنیم.

امانی همچنین به نظرسنجی از مردم در خصوص انتخاب شاخص‌های شهردار گفت:‌ این اقدام هم انجام شد.

وی در خصوص زمان انتخاب شهردار گفت: تلاش می‌شود تا نیمه اول مرداد شهردار مشخص شود.

قرار است به زودی بررسی روزمه‌های گزینه‌های شهرداری آغاز شود و همچنین موضوعاتی در خصوص انتخاب رئیس شورا و مشخص شدن کمیسیون‌های شورا هم مطرح است.

چمران: شروع به گرفتن رزومه کرده‌ایم و تا فردا ادامه دارد

مهدی چمران منتخب ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: شروع به گرفتن رزومه کرده‌ایم و تا فردا ادامه دارد.

وی ادامه داد: تعدادی از دوستان برای اینکه اسمشان را در لیست گزینه‌های شهرداری گذاشته بودیم تشکر کردند و بعد به دلیل داشتن مشاغل، از حضور در لیست عذرخواهی کردند. از جمله آنها سردار وحید، حاجی‌زاده، مخبر و… بود.

بررسی گزینه ها از فردا آغاز می شود

چمران با تأکید بر این موضوع که ان‌شاءالله تمام رزومه‌ها را دریافت می‌کنیم گفت: با یک معیار همگن شروع به بررسی گزینه‌ها می‌کنیم و از فردا بررسی آغاز می‌شود تا به گزینه نهایی برسیم.

تصمیمی برای ریاست شورا و کمیسیون ها گرفته نشده است

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای ریاست شورا هم تصمیماتی گرفته شده است، گفت:‌خیر، هنوز بحثی نشده است.

چمران در پاسخ به پرسش دیگر مبنی بر اینکه تکلیف کمیسیون‌ها مشخص شده است، گفت:‌ فعلا انتخاب شهردار از همه چیز مهمتر است و تلاش می‌کنیم تا به یک گزینه درست برسیم.

وی در خصوص زمان انتخاب شهردار گفت:‌ تلاش می‌‌کنیم تا قبل از آغاز به کار رسمی شورا شهردار آینده انتخاب شود.

در جریان انتخاب شهردار 10 شاخص مشخص شد و قرار شد که گزینه‌ها براساس شاخص‌ها مشخص شوند. شورای ششم به صورت رسمی از 15 مرداد فعالیت خود را آغاز می‌کند و یکی از مهمترین وظایف آنها انتخاب شهردار است.

پرویز سروری منتخب ششمین شورای شهر تهران در این باره به خبرنگار ما گفت: بررسی انتخاب شهردار با شاخص‌ها را اغاز می‌کنیم و قرار بود بنده و آقای چمران با گزینه‌های پیشنهادی تماس بگیریم. عده‌ای تمایل نداشته و انصراف دادند و بررسی الباقی گزینه‌ها از فردا آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه از روز گذشته تماس با گزینه‌ها را آغاز کرده‌ایم گفت:‌ امروز این کار به اتمام می‌رسد. با 20 نفر آقای چمران و با 20 نفر دیگر هم بنده تماس گرفتم.

وی در خصوص انصراف برخی گزینه‌ها گفت:‌ آقای مسکنی بیانیه دادند و اعلام کردند که تمایلی ندارند. آقای محمد فروزنده،‌ مخبر و فتاح هم همینطور ما بررسی سایر گزینه‌ها را آغاز می‌کنیم.

سروری در پاسخ به این پرسش که شهردار تهران چه زمان انتخاب می‌شود گفت: قدری طول می‌کشد، 41 گزینه است.

وی ادامه داد: ما باید با گزینه‌ها مصاحبه کنیم تا به یک گزینه مطلوب برسیم.

ما کسی را انتخاب می‌کنیم شایسته‌تر باشد مگر آقای قالیباف از داخل شهرداری بود؟

وی در پاسخ به این پرسش که گزینه نهایی شهرداری از داخل یا خارج شهرداری است گفت: این موضوع را رسانه‌ها مطرح می‌کنند. ما کسی را انتخاب می‌کنیم شایسته‌تر باشد مگر آقای قالیباف از داخل شهرداری بود؟ اما اگر گزینه‌ای داخل شهرداری باشد که شایسته باشد قطعا اولویت ماست.

منتخبین ششمین دوره شورای شهر تأکید دارند که باید شهرداری ملی و جهادی برای تهران انتخاب شود.

شهردار تهران جدای از بحث تعهد و تخصص باید فردی جهادگر باشد

احمد صادقی منتخب ششمین دوره شورای شهر تهران می‌گوید: شهردار تهران جدای از بحث تعهد و تخصص باید فردی جهادگر باشد. منظور از جهادگر بودن این است که این قابلیت را در خود ببیند که فرایندها را متصل به نتیجه کرده و هیچ مانعی را برای رسیدن به هدف بر سر راه خود نبیند.

وی تأکید کرد که یک مدیر جهادی عرصه فعالیت خود را میدان جنگ دانسته و از جان و مال و آبروی خود برای رسیدن به هدف والای خود که همانا خدمت به مردم است می‌گذرد.

صادقی ادامه داد: شهردار آینده تهران علاوه بر اینکه باید شهر را شناخته و سابقه اداره آن را داشته باشد باید بتواند با قوای سه‌گانه تعامل داشته و مطالبات شهر را از آنان پیگیری کند.

به گفته این منتخب، آنچه باید جدای از شاخص‌های متداول همچون تعهد و تخصص در شورای ششم مدنظر قرار گیرد این است که به دنبال انتخاب فردی برای اداره پایتخت باشیم که تحول‌گرا بوده و در طراز ملی فعالیت‌هایی را در کارنامه خود داشته باشد.

براساس این گزارش، منتخبین ششمین دوره شورای شهر به دنبال انتخاب شهرداری جهادی و کارآمد هستند و معتقدند باید کسی تهران را انتخاب کنند که بتواند مشکلات آنرا برطرف کند. گزینه‌ها مطرح شده و قرار است به زودی بررسی آغاز شود و قبل از نیمه اول مرداد شهردار انتخاب شود. باید دید که سکان اداره شهر به دست چه کسی خوهد افتاد؟

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا