خرید تور تابستان ایران بوم گردی

آقای مجلس! فضای مجازی مصونیت می‌خواهد نه محدودیت

غلامرضا بنی‌اسدی، روزنامه‌نگار در یادداشتی با عنوان «آقای مجلس! فضای مجازی مصونیت می‌خواهد نه محدودیت!» که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت:

آقای مجلسِ محترمِ شورای اسلامی! مشکل اول مردم اقتصادی است به قول خودتان که قبل تا انتخابات بر آن تاکید داشته‌اید، همین مقدار رای را هم با شعارهای اقتصادی گرفته‌اید اما در این یک سال و اندی که از نشستن‌تان بر کرسی‌های سبز گذشته است چه گلی به سر ملت و یا حداقل رای دهندگان خویش زده‌اید؟ اگر کسی به رصد مصوبات و طرح‌ها و سخنان‌تان بپردازد چه نمره‌ای پای کارنامه شما خواهد گذاشت نسبت به اقتصاد و معیشت؟
به گفته حضرت آیت الله جوادی آملی، «ظاهر مردم، باطن مسئولان است» و وضع ظاهر زندگی ما که اظهر من الشمس، جلوی چشم جهانیان است و این هم نشانگر باطن شماهاست. حداقل باطن یک سال و چند ماه شما هم هست هرچند قبل از نمایندگی، هرکدامتان مسئولیتی داشته‌اید که باز ذیل تعریف آیت‌الله می‌گنجید. بله آنچه ظاهر ماست، باطن شماست و تا نخواهید و نتوانید باطن خود را اصلاح کنید، ظاهر ما هم اصلاح نخواهد شد.

آقای مجلس محترم! مصائب مردم را فهرست کنید، بحران‌های پیش رو را رصد کنید، تشنگی دامن‌گستر شده از سیستان و بلوچستان تا خوزستان را ببینید، بعد به طرح‌هایی چون محدودیت اینترنت بپردازید. چطور اگر رقیبتان به مسائلی از این دست می‌پرداخت، با همه توان بر قابلمه خالی می‌کوفتید و فقر مردمان را چند برابر رنگ می‌زدید و به رخ می‌کشیدید؟ چطور از آنان یقه می‌دراندید که مشکل مردم اقتصادی است و به دیگر سو نباید نگاه کرد اما حالا خودتان با این طرح و از این قبیل طرح‌ها نه تنها فرصتی برای پرداختن به کلان مسائل اقتصادی نمی‌گذارید که عملا تیشه به ریشه اقتصاد شکل گرفته بر پهنه فضای مجازی، می‌زنید!

آقای مجلس شورا! می‌دانید چه تعداد از مشاغل مردم که تامین‌کننده معیشت‌شان است بر پهنه فضای مجازی و همین پلتفرم‌های شناخته شده است؟ فکر می‌کنید با مسدودسازی آنها چه جمعیت انبوهی شغل خود را از دست می‌دهند و چون دست‌شان از حرکت بایستد باید دهان‌شان هم بایستید؟ از مردم فقیر و فقیر شده و تحقیر شده چه توقعی دارید؟ کلام آیت الله را بخوانید که از نشستگان بر ولیچر نمی‌توان توقع ایستادگی و مقاومت داشت. حالا هم چه توقعی می‌توان داشت از کسانی که دست‌شان از نان کوتاه می‌ماند به برکت این قبیل طرح‌های شما؟

آقای مجلس شورای اسلامی! فضای مجازی نیازمند مصونیت‌سازی است نه محدودیت‌سازی. محدودیت، مردم را از کسب و کار می‌اندازد، از دسترسی آزاد به اطلاعات و غنی‌سازی علمی، باز می‌دارد اما شما را به هدف نمی‌رساند. شفاف‌سازی کنید که شعارش را دادید و نان‌اش را خوردید. با ارتقای فرهنگی، با تعالی اخلاقی، مصونیت‌سازی کنید که باز شعارش را دادید اما به سمت محدودیت‌سازی و مسدودسازی نروید که در زندگی امروز، فضای مجازی مثل اکسیژن است، مثل هواست که دریغ آن جز مرگ معنایی ندارد. تازه اگر ممکن باشد که تجربه تلگرام نشان داد ناشدنی است و خود حضرات به وفور دارند از آن استفاده می‌کنند. معلوم نیست بازپرسی که دستور فیلترینگ را داد امروز پشت میله‌های زندان می تواند از آن استفاده کند یا نه!

آقای مجلس! لطفا تامل کنید. از تجربیات گذشته چون ویدئو و ماهواره و تلگرام و… درس بگیرید و به فرداهای نزدیک که تکنولوژی فیلترناپذیر شود هم توجه داشته باشید. لطفا کارشناسی‌شده اقدام کنید. لطفا به فکر امروز مردم و فردای انقلاب باشید و بدانید که مردم رفتار شما را به عیان می‌بینند و می‌پرسند که چطور خود حضرات از فضاهای متعدد و پلتفرم‌های گوناگون استفاده می‌کنند اما نوبت به ما که می‌رسد فیلتر و محدودیت‌سازی، پا به میدان می‌گذارد؟ این استاندارد چند گانه را چطور توجیه می‌کنند؟ جالب است که خود در همان فضایی می‌نویسند که برای بستن‌اش مسابقه گذاشته‌اند! به فکر امروز مردم و فردای انقلاب باشید آقای مجلس شورای اسلامی!

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا