خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«با هیأت زوار البقیع برخورد جدی صورت خواهد گرفت»

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص تخلف صورت گرفته در هیأت زوارالبقیع تهران که بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به عزاداری پرداختند، گفت: به دلیل نوع رفتارها و تعمد موجود برای عدم رعایت دستورالعمل‌ها برخورد جدی با این هیأت صورت خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام رضا عزت‌زمانی، معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در گفت‌وگو با فارس در خصوص برگزاری عزاداری شب اول محرم اظهار داشت: مجالس عزاداری از شب گذشته با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز شد و الحمدلله در بسیاری از هیأت‌ها شاهد رعایت کامل دستورالعمل‌ها هستیم و متاسفانه در برخی از هیأت‌ها کم‌کاری‌های صورت گرفت که تذکرات لازم ارائه شد.

وی در خصوص تخلفات صورت گرفته در هیأت زوارالبقیع تهران که بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به عزاداری پرداختند، گفت: به این هیأت تذکرات لازم ارائه شد و کمیته انتظامی ستاد ملی کرونا که شامل نهادهای امنیتی و انتظامی و ناظران بهداشتی است، پیگیر موضوع هستند و به دلیل نوع رفتارها و تعمد موجود برای عدم رعایت دستورالعمل‌ها برخورد جدی با این هیأت صورت خواهد گرفت. اگر هم این رفتار، تداوم داشته باشد، قطعا هیأت را تعطیل خواهیم کرد.

عزت‌زمانی افزود: مردم می‌توانند در طول برگزاری عزاداری ماه محرم و صفر در صورت مشاهده هرگونه تخلفی از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی موارد را از طریق سامانه بیرق از اینجا و یا ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۴۶۱۵ تخلفات هیأت‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی را اطلاع‌رسانی کنند.

مراسم عزاداری هیأت زوارالبقیع در شب‌های دهه محرم در تکیه شاهزاده علی‌اکبر ترمینال جنوب برگزار می‌شود که تصاویر منتشر شده از این هیأت، نشان می‌دهد که دستورالعمل‌های بهداشتی در آن رعایت نشده است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. واقعا برراتون متاسفم هیچ وقت هیئت و امام حسین دلیل مریض شدن نمیشه این همه علما گفتن اما بازم بعضیا مثل شما چرت میگید

    3
    1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا