خرید تور تابستان ایران بوم گردی

بیانیه مهم آیت الله سیستانی درباره انتخابات آتی عراق

حضرت آیت الله العظمی سیستانی مرجع تقلید عالیقدر شیعیان مطالب مهمی درباره انتخابات پارلمانی آتی عراق ایراد کردند.

به گزارش شفقنا، حضرت آیت الله العظمی سیستانی در پاسخ به استفتایی، مردم عراق را به مشارکت گسترده در انتخابات آتی این کشور دعوت کردند.

متن بیانیه مرجع تقلید عالیقدر شیعیان به شرح زیر است:

مرجعیت عالی دینی همگان را به مشارکت آگاهانه و مسوولانه در انتخابات آتی دعوت می کند و هرچند این امر بدون کاستی نیست اما سالم ترین راه برای عبور کشور به سمت آینده ای است که امید می رود بهتر از گذشته باشد و از طریق آن، از خطر افتادن در ورطه هرج و مرج و بن بست سیاسی جلوگیری می شود.

رای دهندگام محترم باید از تجارب گذشته درس بگیرند و ارزش آرای خود و نقش مهم انها در ترسیم آینده کشور را بدانند و از این فرصت مهم برای ایجاد تغییر واقعی در اداره کشور و دور کردن دستهای فاسد و بی کفایت از پست هیا کلیدی آن استفاده کنند واین امر با همبستگی افراد آگاه، مشارکت فعال و انتخاب احسن امکان پذیر است و در غیر این صورت، ناکامی های پارلمان های قبلی و دولت های ناشی از آن تکرار خواهد شدو آن زمان دیگر زمان پیشمانی نیست.

مرجعیت عالی دینی امروز نیز  آنچه را که پیش از انتخابات گذشته تصریح کرد، تایید می کند و عنوان می کند که از هیچ نامزد یا لیست انتخاباتی حمایت نمی کند و همه این ها به نظر رای دهندگان بستگی دارد.

اما در عین حال خطاب به آنها تاکید می کند که روزمه نامزدها را در حوزه های انتخاباتی به دقت بررسی کنند و تنها افراد صالح و شایسته ای را از بین آنها انتخاب کنند که نسبت به حاکمیت عراق، امنیت و شکوفایی آن اصرار و علاقه داشته باشند و امانت دار ارزش های اصلی و منافع عالی آن باشند و مراقب انتخاب افراد بی کفایت، فاسد و یا طرف هایی که به اصول ثابت مردم عزیز عراق ایمان ندارند و یا خارج از چارچوب قانون اساسی فعالیت می کنند، باشید زیرا این موضوع خطرات بزرگی برای آینده کشور دارد.

مرجعیت همچنین تاکید می کند که مسئولان انتخابات در راستای برگزاری آن در فضایی مطمئن و دور از تاثیرات جانبی پول، سلاح غیرقانونی و دخالت های خارجی اقدام کنند و ناظر بر شفافیت آن و حافظ آرای رای دهندگان باشند زیرا امانتی بر گردن آنهاست. والله ولی التوفیق

۲۱ صفر / ۱۴۳۳ه/ ۲۹/ ۹/ ۲۰۲۱

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا