خرید تور تابستان ایران بوم گردی

حمایت مجمع مدرسين حوزه علمیه قم از تاکید آیت الله صافی بر تعامل با جهان

مجمع مدرسين و محققین حوزه علمیه قم در حمایت از مواضع آیت الله صافی گلپایگانی مبنی بر تعامل با جهان بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش انصاف نیوز، متن کامل این بیانیه در پی می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم
قل الحق من ربکم (الکهف:29)
به دنبال درخواست بجا و خردمندانه مرجع بزرگوار حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، مبنی بر گشودن باب مذاکره و تعامل با جهان جهت حل مشکلات معیشتی مردم در ملاقات با رئیس مجلس، جریان تندرو از سخن حق و اظهار نظر خردمندانه معظم له سخت برآشفت و در یکی از سایتها که همیشه خودش را محور حق وعدالت می داند، این مرجع بزرگوار را مورد تنقیص قرار داد و تعابیری دور از ساحت علم و اخلاق بکار برد. بدیهی است بسیاری از مراجع وعالمان دین همواره ملجا و مرجع مردم بوده و در برابر هرگونه بی عدالتی و آسیبی که مردم را تهدید نماید، بی تفاوت نبوده اند؛ حال چه آسیبی مهلک تر از فقر و مشکلات معیشتی که دامن کثیری از افراد جامعه را گرفته و نظام و ملت را تهدید می‌کند.

آیت الله صافی، برحسب وظیفه دینی، از این تهدید و آسیبی که مردم را نشانه گرفته، سخت نگران و بیمناک است و براساس وظیفه ای که به فرمایش امام علی (ع) به عهده عالمان دین است و خدا از علما پیمان گرفته است که در برابر پرخوری و سیری ظالم و گرسنگی مظلوم آرام و قرار نداشته باشند (نهج البلاغه، خطبه 3)، حاکمان و مسئولان را انذار و اندرز داده است. در مورد مظلومان افغانستان نیز این مرجع بزرگوار فریاد برآورد، و نجات آنان را از چنگ ظالمان وظیفه همه دانست.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، حمایت از سخنان و مواضع این مرجع بزرگوار شیعه را وظیفه خود دانسته و از همه علما و مراجع محترم می خواهد تا در برابر انحرافات و مشکلاتی که مردم و نظام را تهدید می کند، بی تفاوت نبوده و سخن حق را بر زبان آورند؛ چراکه وانهادن امر به معروف و نهی از منکر، به تعبیر مولا علی (ع) موجب سلطه بدان و بدیها در جامعه می شود.
مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم.
۱۴۰۰/۸/۷

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. خطاب به رجا و کیهان: جمهوری اسلامی رو شما بنا کردید؟!! کدام اسلام؟!! اسلام با نظر و بعد شخصی یا واقعی؟!! مبانی انقلاب حمایت کوکورانه از حکومت و دولت بوده؟!! امام خمینی هیچگاه قهر را جایز ندانست و اگر هم دانست برای زمان خودش. شما به اصلاح جماعت مسلمان منحرف از اسلام واقعی هیچگاه نیازهای زمانه خود را نشناخته و ندانستید و همیشه تندرو و به دور از عقل سخن کردید و به دور از عقل عمل… بالا رفتن از سفارت شیوه صحیح نیست تیشه به ریشه اسلام زدن است. درود بر آیت الله بروجردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا