خرید تور تابستان

سردار فضلی: امیدوارم فردای قیامت شرمنده شهدا نباشیم

به منظور شناسایی هویت شهید محمدشاهی، مراسم تکریم از خانواده این شهید بزرگوار در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مراسم احراز هویت و تکریم از خانواده شهید جمال محمدشاهی که ۳۸ سال پیش به مقام والای شهادت رسیده بود و سال ۹۰ به عنوان شهید گمنام در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خاک سپرده شده بود، امروز ( چهارشنبه ۱۲ آبان ماه)  در این مجموعه فرهنگی- ارزشی با حضور سردار علی فضلی، جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دکتر علی اصغر جعفری، مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مصلحی، رییس روحانیت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار شد.

در این مراسم سردار فضلی و برادر شهید محمدشاهی به اظهاراتی در خصوص مقام شهدا و به ویژه شهدای گمنام پرداختند.

سردار فضلی: ایثار شهدا باعث استحکام پایه‌های انقلاب اسلامی است

جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران گفت: اگر خون مطهر شهدا نبود، ما ارمغانی برای نسل‌های آینده نداشتیم، خون شهدا پایه‌های انقلاب اسلامی را مستحکم کرد و اگر چهار دهه از عمر انقلاب می‌گذرد از برکت خون شهیدان است.

مراسم تکریم از خانواده شهید جمال محمدشاهی که ۳۸ سال پیش به مقام والای شهادت رسیده بود و سال ۹۰ به عنوان شهید گمنام در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خاک سپرده شده بود، امروز ( چهارشنبه ۱۲ آبان ماه)  در این مجموعه فرهنگی- ارزشی با حضور سردار علی فضلی، جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دکتر علی اصغر جعفری، مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مصلحی، رییس روحانیت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار شد.

در این مراسم که همزمان با سالگرد شهادت این شهید والامقام برگزار شد، سردار فضلی  با تاکید بر نقش شهدا در حفظ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی گفت: اگر خون مطهر شهدا نبود، ما ارمغانی برای نسل‌های آینده نداشتیم، خون شهدا پایه‌های انقلاب اسلامی را مستحکم کرد و اگر چهار دهه از عمر انقلاب می‌گذرد از برکت خون شهیدان است.عملیات والفجر ۲ از جمله عملیاتی است که همه آحاد رزمنده‌ها در آن سهم و نقش بزرگی داشتند.  عملیات والفجر ۲ که در منطقه پیران شهر اجرا شد، همه نیروهای دفاعی کشور اعم از سپاه و ارتش عازم این عملیات شدند، البته قبل از شروع عملیات برای آماده‌سازی  به منطقه اعزام شدیم.

این فرمانده دوران ۸ سال دفاع مقدس عملیات والفجر را از جمله عملیات‌های سرنوشت‌ساز دانست و افزود: در حقیقت همه بزرگان ما و فرماندهان دفاع مقدس از جمله شهید صیاد شیرازی، شهید آبشناسان، شهید باکری، شهید همت، شهید سردار سلیمانی و بسیاری از شهدای دیگر در  عملیات والفجر سهم و نقش به سزایی داشتند.

سردار فضلی با تاکید بر پیروزی جبهه حق علیه باطل تصریح کرد: همه مراحل عملیات والفجر با موفقیت انجام شد. ۲۷ مهر ۱۳۶۲ مرحله اول عملیات نیز به همین ترتیب صورت گرفت، مرحله دوم نیز با پیروزی رزمندگان اسلام سپری شد و بخشی از دره در اختیار ما قرار گرفت و در چهارم آبان سال ۱۳۶۲ هم مرحله سوم به اجرا در آمد. برادران ارتش و سپاه مصمم به ادامه عملیات بودند و در این رشته ارتفاعات، شاهد مقابله حق و باطل بودیم، در مرحله چهارم شهید همت فرماندهی عملیات را برعهده داشت که در بخش‌های موفق و در بخش‌های روبرو شد.

سردار فضلی با اشاره به دستاوردهای عملیات والفجر اظهار کرد: در نتیجه عملیات والفجر و تلاش رزمندگان اسلام بخش زیادی از مناطقی که در دست دشمن بود به تصرف سپاه اسلام درآمد. در این عملیات شهید علی رضاییان از جمله رزمندگانی بود، که به درجه والای شهادت نائل شد. حضور شهدا در عملیات‌هایی از این قبیل خارج از انتظار نیست چراکه همواره شاهد حضور رزمندگان در جبهه‌های حق علیه باطل بوده و هستیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: همچنین  شهید جمال محمدشاهی از جمله شهدایی بود که در عملیات والفجر به شهادت رسید. در واقع عملیات والفجر نبرد سختی بود، که همه رزمندگان اسلام در جبهه حق علیه همه باطل ایستادگی کردند. عراقی‌ها با ۱۲۷ گردان وارد عمل شدند و ایران نیز با ۱۳۱ گردان وارد عملیات شد. اگر شهید محمدشاهی ها نبودند، در عملیات والفجر دستاوردی نداشتیم اینها رفتند که در جغرافیای امن جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم همه دشمنی‌هایی صورت می‌گیرد، امروز آسوده زندگی کنیم.

سردار فضلی در پایان یادآور شد: در عملیات والفجر نه تنها خود شهدا بلکه خانواده آنها نیز حضور داشتند، کما اینکه خاندان محمدشاهی همواره در عملیات بودند و امیدوارم فردای قیامت شرمنده شهدا نباشیم.

برادر شهید محمدشاهی: شهدا سرّالله هستند

برادر شهید محمدشاهی گفت:کسی نگوید شهید جمال از گمنامی درآمده چراکه او و همه شهدا سرّالله است.

ماشاالله محمدشاهی، برادر شهید جمال محمدشاهی، در مراسم تکریم از خانواده شهید جمال محمدشاهی که ۳۸ سال پیش به مقام والای شهادت رسیده بود و سال ۹۰ به عنوان شهید گمنام در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خاک سپرده شده بود، امروز ( چهارشنبه ۱۲ آبان ماه)  در این مجموعه فرهنگی- ارزشی با حضور سردار علی فضلی، جانشین معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دکتر علی اصغر جعفری، مدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مصلحی، رییس روحانیت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار شد، گفت: وقتی خبر شهادت برادرم را به ما اعلام کردند، آیت‌الله حق‌شناس به منزل ما آمد و در جمع خانواده ما حاضر شدند. خدا را شاکرم که ما را به این صورت مفتخر کرد.

وی با تاکید بر اینکه شهدا زنده هستند، افزود: جمال پیدا نشد بلکه ما خود را پیدا کردیم، برادرم در قلب‌ها و دل‌های عاشق بود. او پیدا و در دلها ساکن بود.‌در حقیقت امروز خواست خدا بود که مزار او پیدا شود. جمال در خانواده‌ای که ساده زیستی را سرلوحه خود قرار داده بود، به دنیا آمد و رشد کرد کما اینکه پدرم کارگر بود و شرافتمندانه زندگی کرد.

برادر شهید محمد شاهی در ادامه تصریح کرد: بنده به عنوان برادر شهید صادقانه می‌گویم که گریه بنده به خاطر شهادت برادرم نیست چرا که او به جایگاه والایی دست پیدا کرد، بلکه به دلیل انتظار مادرم در این ۳۷ سال بود. مادرم بسیار صبور بود اما در سال‌های آخر زندگی خود مدام زمزمه می‌کرد که فرزندم کجاست.

وی در پایان یادآور شد: کسی نگوید شهید جمال از گمنامی درآمده چراکه او و همه شهدا سرّالله است.  شهدا وقتی شناخته می‌شوند که به هدف مدنظر آنها دست پیدا کنیم. ما از برنامه امروز شگفت زده شدیم بنده فکر نمی‌کردم از شهیدی که ۳۷ سال پیش به شهادت رسیده، به این صورت تجلیل شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. اگر نگاهی به کودکان خیابانی بیاندازید و یا دست خالی پدران خانواده و یا زورگویی نظامیان و تندروها در انتخابات و یا ایجاد دودستگی توسط صدا‌و‌سیما و یا فعالیت‌های اقتصادی سپاه و آستان و بنیاد و ستاد و غیره، بدون شک همه شرمنده‌ی شهدا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا