خرید تور تابستان

حاشیه‌های مراسم ۱۳ آبان در تهران [+عکس]

ایسنا نوشت: در مراسم سیزده آبان ۱۴۰۰ در تهران که صبح امروز؛ پنجشنبه در مقابل لانه جاسوسی و خیابان های منتهی به آن برگزار شد، تعدادی از دانش آموزان و دیگر اقشار مختلف تهران حضور یافتند.

این مراسم با قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

در این مراسم پلاکاردها و پوسترها در دست شرکت‌کنندگان در ارتباط با اهمیت سیزده آبان و اظهارات مقام معظم رهبری در ارتباط با اهمیت و تأثیرگذاری این روز در تاریخ انقلاب اسلامی مشاهده می شود.

در این مراسم مقابله با داعش و نیروهای نظامی آمریکا به عنوان عاملان کشتار منطقه برای حاضران بازسازی شد.

حضور تعدادی از دانش آموزان شرکت کننده در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان ماه با موضوع استکبار ستیزی نیز مشهود است.

تعدادی از دانش آموزان عضو سازمان جوانان هلال احمر در حاشیه این مراسم به ارائه ماسک به شرکت کنندگان پرداخته و با استفاده از تب سنج، تب آن‌ها را می گیرند و مردم را دعوت به ماسک زدن و انجام واکسیناسیون می‌کنند.

پلاکارد های در دست کودکان شرکت کننده در این مراسم با مضمون «ما ایستاده ایم» و «مرگ بر آمریکا».

و دانش‌آموزانی که با شرکت در مراسم ۱۳ آبان ماه روز دانش آموز و شهدای دانش آموز را گرامی داشتند.

در این مراسم شرکت کنندگان و عوامل برگزاری مراسم سعی خود را به کار بردند که پروتکل های شرایط کرونایی در حد امکان رعایت شود.

دانش آموزان شرکت کننده در این مراسم دست نوشته هایی با محتوای تقدیر از عملیات اخیر سپاه در خلیج فارس در مقابله با ناوهای امریکایی همراه داشتند.

در ادامه مراسم ۱۳ آبان در تهران گروه سرو دانش آموزی به اجرای سرود «ما موجیم» پرداختند و سپس یکی از مداحان اهل بیت به مدیحه سرایی پرداخت.

تعدادی از دانش آموزان شرکت کننده این مراسم با برگزاری تریبون «آزاد دانش آموزی»، به انجام گفت وگو به شرکت کنندگان در این مراسم از سن و اقشار مختلف می پرداختند و جویای نظرات آنها را در مورد ۱۳ آبان ماه و موضوع استکبار ستیزی می شدند.

شرکت کنندگان در این مراسم فقط جوانان و دانش آموزان نبودند، از بزرگترهایی هم شرکت داشتند که به همراه خانواده خود این روز را گرامی داشتند.

تعدادی از دانش آموزان دختر شرکت کننده در مراسم ۱۳ آبان ماه تهران هم در حاشیه شرکت در این مراسم به همراه دوستان خود اقدام به سلفی گرفتن و ثبت حضورشان در این مراسم کردند تا یادگاری از این حضور برای خود داشته باشند.

و برخی از دانش آموزان و جوانان پسر در گعده‌ای با حضور یک روحانی شرکت داشتند.

«زینب سلیمانی» فرزند شهید قاسم سلیمانی به نمایندگی از خانواده شهدا امروز در جایگاه سخنرانی سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سخنران مراسم ۱۳ آبان حضور یافت.

در پایان قرائت بیانیه این مراسم و هنگام سخنرانی سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جمعیت شرکت کننده در حمایت از اقدام اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلیح فارس شعار دادند، «سپاه انقلابی تشکر ،تشکر» سر دادند.

عکس: اکرم احقاقی


متن قطعنامه پایانی این مراسم بدین شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
قطعنامه تظاهرات سراسری و اجتماع مردمی یوم الله سیزدهم آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی»

وَلَا تَرْکَنُوا إِلَی الَّذِینَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ وَمَا لَکُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِیَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ (سوره هود آیه۱۱۳)

خداوند کریم و نعیم را سپاسگزاریم که به ملت ایران توفیق داد در پرتو نعمت “اسلام” و “ولایت” و رهبری‌های حکیمانه و پیامبرگونه حضرت امام خمینی و خلف صالح و شایسته ایشان مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای، پرچمدار احیای “تمدن نوین اسلامی” در عصر ” طاغوت و جاهلیت مدرن” گردند و الگوی نجات بخشی از زندگی عزتمندانه، شرافتمندانه و رو به سوی فلاح و رستگاری را پیش‌روی جامعه بشری بگشایند.

اینک در لحظات شورانگیز و غرورآفرین گرامیداشت سیزدهم آبان ماه “روز ملی مبارزه با استکبار جهانی” و در شرایطی که “افول امریکا” با شکست راهبردها و سیاست‌های منطقه‌ای کاخ سفید و خروج نظامیان تروریست این کشور از افغانستان و به فضل الهی از غرب آسیا و نیز فروپاشی تدریجی لیبرال دموکراسی غربی پدیدار شده است و طنین “مقاومت و استکبارستیزی ملت ایران”، پیش روندگی انقلاب اسلامی و اقتدار روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پرتو “بیانیه گام دوم انقلاب” را به حقیقتی انکارناپذیر تبدیل کرده است؛ ما شرکت‌کنندگان در تظاهرات سراسری و دشمن‌شکن ۱۳ آبان ماه، مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی و ولایی “الله اکبر” و “خامنه ای رهبر” به جهانیان اعلام می‌کنیم:

۱- ملت مومن، انقلابی و ولایتمدار ایران، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی امام راحل ؛ تبعیت از منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری را رمز موفقیت و ضمانت پیش‌روندگی انقلاب اسلامی دانسته و بر پایبندی به اصل ماندگار و مترقی “ولایت فقیه” به عنوان مبنای اساسی عزت و اقتدار ایران اسلامی، همبستگی و وحدت ملی را تکلیف شرعی آحاد مردم، مسئولین و جناح‌های وفادار به انقلاب و رکن رکین موفقیت‌ها و پیروزی‌های ایران اسلامی دانسته و هرگونه اقدام و عمل تفرقه افکنانه و وحدت شکنانه در کشور را محکوم می نماید.

۲- ما ملت مقتدر و استکبار ستیز ایران، ضمن بی اعتمادی مطلق به قدرت‌های سلطه‌گر و در رأس آن، رژیم تروریست و جنایتکار امریکا، خروج عهدشکنانه آمریکایی ها از برجام و تشدید سیاست‌های خصمانه سردمداران جنایت‌پیشه کاخ سفید علیه نظام و ملت ایران با تحمیل جنگ گسترده روانی، رسانه‌ای و اقتصادی را تجربه‌ای بزرگ در این عرصه دانسته و از آنجا که رایزنی‌ها برای آغاز مرحله جدید مذاکرات هسته‌ای با رعایت اصل عزت، حکمت، مصلحت و اقتدار ایران اسلامی به مراحل نهایی نزدیک شده است، مواضع حکیمانه و هوشمندانه رهبر عظیم الشأن انقلاب و “قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران” مصوب مجلس شورای اسلامی را نقشه راه مذاکرات پیش‌رو دانسته و بر لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی و راستی‌آزمایی انتفاع ملت ایران از آن و تعهد امریکایی‌ها بر عدم عهدشکنی مجدد و تداوم روند شیطنت‌آمیز گذشته بعنوان خواسته و مطالبه حق و خدشه‌ناپذیر خود تاکید می‌کنیم.

۳- ماجرای حمله سایبری به سامانه توزیع بنزین کشور را توطئه‌ای شوم و ساخته و پرداخته افکار مزدوران امریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی برای تشدید فشار، تولید نارضایتی و عصبانیت در جامعه، ایجاد فتنه و آشوب خیابانی می‌دانیم که در برخورد با دیوار مستحکم بصیرت و هوشمندی مردم ایران و اقدام جهادی و سریع دولت مردمی ناکام ماند، ضمن محکوم کردن این اقدام پلید، از دولت و دستگاه‌های ذیربط می‌خواهیم با بهره‌مندی از جوانان انقلابی و بکارگیری تمهیدات و ساز و کارهای جدی “پدافند و امنیت سایبری و حفاظت زیرساخت‌های کشور” را تقویت و از آسیب‌پذیری‌های این حوزه برابر توطئه‌های دشمن، پیشگیری و جلوگیری نمایند.

۴- شکست راهبردها و سیاست‌های امریکا در غرب آسیا و خروج خفت‌بار نظامیان تروریست این کشور از افغانستان، عراق و سوریه را نشانه “سرعت گرفتن افول امریکا” و نتیجه قدرت مقاومت و ایستادگی ملت‌های منطقه تحت گفتمان مقاومت، وحدت و استکبارستیزی ملت ایران دانسته و بر ضرورت هوشیاری و هوشمندی ملت‌های منطقه برابر توطئه‌ها و دسیسه‌های کاخ سفید مانند آنچه در صحنه جنایات تروریستی اخیر در مساجد افغانستان و در حین برگزاری نماز جمعه اتفاق افتاد، تاکید می‌نماییم.

۵- حمایت همه جانبه خود از آرمان قدس و مقاومت اسلامی فلسطین و همچنین حماسه آفرینی‌های حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن، مجاهدان بحرین و بسیج مردمی عراق و سوریه به عنوان “ارتش قدرتمند امت اسلامی” برابر “نظام سلطه و صهیونیسم جهانی” و “ارتجاع منطقه ای” را اعلام و هرگونه اقدام برای تضعیف آنان را بازی در زمین دشمنان قسم‌خورده اسلام عزیز و پیامبــر اعظم دانسته و ضمن محکومیت اقــدام خیانت‌بار برخی دولت‌های منطقه در عادی‌سازی روابط با رژیم جعلی صهیونیستی و مشروعیت بخشی به آن و تفرقه بین کشورهای اسلامی، به سردمداران این دولت‌ها هشدار می‌دهیم، با تمکین خواست و اراده ملت‌های خود در حمایت از فلسطین مظلوم و مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی، نسبت به این اقدام ننگین تجدید نظر و ادامه روابط با اشغالگران قدس را متوقف سازند.

۶- با ارج نهادن به اقدام هوشمندانه، انقلابی و تاریخی تسخیر لانه جاسوسی امریکا در سال ۱۳۵۸ از مجلس و دولت محترم می‌خواهیم در راستای رهنمودها و مطالبات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم آشنایی نسل جوان و جدید جامعه با توطئه‌های امریکا در ایران، استفاده از مضامین اسناد لانه جاسوسی شیطان بزرگ در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها را به سرعت در دستور کار قرار داده و مانع فراموشی عملکرد شیطانی، خباثت‌گونه و جنایت‌کارانه امریکایی‌ها در جامعه اسلامی شوند.

۷- استقرار دولت سیزدهم با شعار “دولت مردمی برای ایران قوی” را فرصتی ارزشمند و راهبردی برای خدمت صادقانه و مجاهدانه به مردم قلمداد و از دولت خدمتگزار می‌خواهیم با اقتداء به امامین انقلاب اسلامی و نصب العین قرار دادن آرمان‌ها و شعارهای بلند انقلاب، همت و تلاش همه جانبه خود برای مقابله قاطعانه با جنگ اقتصادی و تحریم دشمن را به کار گرفته و با آسیب شناسی و تجویز نسخه‌های کارآمد و موفق برای قوی ساختن ایران؛ رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

۸- با تعظیم به مقام شامخ شهیدان بویژه سیدالشهدای مقاومت اسلامی، سردار دل‌ها “سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی” و “شهید ابومهدی المهندس” تاکید می‌کنیم مجاهدان مقاومت با زنده نگهداشتن “مکتب حاج قاسم سلیمانی” تا انتقام خون این شهیدان عزیز از آمریکا و خیانتکاران از پای نخواهند نشست.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
۱۳آبان ماه ۱۴۰۰
۲۸ ربیع الاول ۱۴۴۳

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا