خرید تور تابستان ایران بوم گردی

میناب، شهر بی‌حساب و کتاب!

مهدی میرآبی، نویسنده و روزنامه‌نگار در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «میناب، شهر بی‌حساب و کتاب!» نوشت:

شهره‌ی میناب به آبادانی و توسعه‌اش نیست، بلکه به خرابکاری، سنگ‌اندازی و جلوگیری از پیشرفت و ترقی است. به عبارت دیگر ما در میان مدیران دستگاه‌ها، همدلی و اتحاد به جهت کار رواجی ارباب رجوع‌ها در قیاس با شهرهای همجوار کمتر شاهد هستیم. این سخن بیراهه نیست و این شهر ید طولایی در این زمینه دارد و مسئولانش هر کدام به سهم خود و در دوره خود به‌خاطر نوع نگرش و نگاه کوته‌بینشان سهمی در این قضیه داشته‌اند.

کسانی که با فضا و ساختار دستگاه‌های اجرایی میناب خوب آشنا هستند و افراد ذی‌نفوذ این ادارات را می‌شناسند یا خود در گذشته یکی از نیروهای فعال درون دستگاه بوده‌اند نیک می‌دانند که سخن از چه می‌گویم. بسیاری از شهروندان بارها و بارها نارضایتیِ مطلق خود را برای کسب و کارهای کلان و طرح‌های تولیدی که به علت عدم مجوز و عدم موافقت به سرانجام نرسیده است نقل محافل کرده‌اند و گلایه‌ای شدید از عدم همکاری و عدم انعطاف‌پذیریِ مسئولین شهر دارند.

از اینها گذشته، در بخش عمرانی که مسئولین خود مجری طرح‌اند کار را اصولی و استاندارد پیش نمی‌برند.
یعنی شاهد هستیم که بسیاری از پروژه‌ها که در دید مردم است از روی اصول اجرا نمی‌شود. در همین خصوص دسته‌گل آنها پروژه‌ی خیابان شهید امینی است. مسیر پر رفت و آمد و شلوغی که آن را بستند و به پیاده رو تبدیل کردند. ماه‌های زیادی طول کشید تا پروژه به بهره‌برداری برسد و به همین دلیل کسب و کار مغازه‌ها با افت شدیدی روبرو شد و از رونق افتاد. حال در یک اقدام بسیار نادر و عجیب هنوز یک سال از بهره برداریِ آن نگذشته که دارند تخریبش می‌کنند و قصدشان این است که به حالت اولش برگردانند!

مسئولان و متولیان امر از خجالت آب نمی‌شوند و به ریش خود نمی‌خندند؟! که میلیاردها تومان از پول بیت‌المال را دارند به ثمن بخس می‌برند و اینگونه هدر می‌دهند؟! با همین پول می‌شد ده‌ها کار مهم و ضروری برای این شهر انجام داد. اگر از ابتدا، چنین طرح مهم و پر هزینه‌ای خوب نبود و می‌دانستند به ضرر دکان‌داران است چرا اجرایش کردند و اگر خوب بود و مورد رضایت همه بود چرا به یکسال نکشیده دارند خرابش می‌کنند؟!

در این شرایط تحریم و بی‌پولی و کسریِ بودجه کشور، اینگونه پول بیت‌المال را به هدر دادن واقعاً هنر می‌خواهد. مسببان اول و اصلیِ این خرابکاری در درجه اول شهردار سابق و اعضای شورای شهرند، مردم میناب باید از تک‌تک آنها بازخواست کنند و آنها را پاسخ‌گو بدانند!

واقعاً آدمی از کار مسئولان این کشور متحیر می‌شود و انگشت به دهان می‌ماند.

مولا علی می‌فرماید: “کار را به دست اهلش بسپارید.”
آنچه ما در این مُلک می‌بینیم کار را به دست نااهلان سپرده‌اند!

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا