خرید تور تابستان ایران بوم گردی

سخن «سربسته» یک امام جمعه خطاب به دولت رئیسی

امام جمعه همدان گفت: در برخی از ادارات بعضی افراد برخورد ناشایستی با مردم دارند، در حالی که هیچ مسؤولی نباید از موضع قدرت و غرور با مردم صحبت کند؛ این مسأله را سربسته در این خطبه‌ها بیان کردم و امید است در دولت مردمی رئیسی شاهد این گونه برخوردها نباشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته همدان در جمع نمازگزاران با بیان اینکه مسؤولان و کارمندانی که با مردم در ارتباط هستند را توصیه به تقوای الهی می‌کنیم اظهار کرد: در برخی از ادارات بعضی افراد برخورد ناشایستی با مردم دارند، در حالی که هیچ مسؤولی نباید از موضع قدرت و غرور با مردم صحبت کند؛ این مسأله را سربسته در این خطبه‌ها بیان کردم و امید است در دولت مردمی رئیسی شاهد این گونه برخوردها نباشیم.

وی با اشاره به اینکه اگر مسؤولی یا کارشناسی حوصله ندارد به مردم پاسخگو باشد استعفا کند زیرا اجباری به ادامه کار نیست افزود: مدیران ارشد استان نسبت به برخورد کارکنان با مردم نظارت کنند و حتی اگر درخواست مردم هم قابل اجرا نبود، باید با زبان خوش مسأله بیان شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه بیت‌المال مربوط به تک تک افراد جامعه است تصریح کرد: همه فقها فرمودند که بیت‌المال باید در مصلحت جامعه اسلامی مصرف شود و مصحلت یعنی منفعت عموم جامعه اسلامی نه افراد و رانت‌خواران.

وی با اشاره به اینکه بنای جمهوری اسلامی عمل کردن بر مبنای فقه اسلامی درباره بیت‌المال است ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بارها از چندین سال گدشته فرمودند و تذکر دادند با حقوق‌های نجومی مقابله شود، حتی اگر تعداد آنها کم باشد، فرمودند حقوق‌های نجومی برای جامعه مضر است، چرا دولت گذشته توجه نکرد و حتی برخی نجومی‌بگیران را ذخایر نظام معرفی کردند.

شعبانی با اینکه امروز در پرداخت‌ حقوق‌ها تفاوت‌های فاحشی در کشور وجود دارد خاطرنشان کرد: گاهی می‌بینیم افرادی کار سنگین انجام می‌دهند اما دریافتی آنها کم است و گاهی برعکس، افرادی هستند که کار کم می‌کنند و دریافتی بیش از میزان کار خود می‌گیرند.

وی یکی از کارهای اساسی مجلس را پرداختن به مسأله حقوق مردم عنوان کرد گفت: برخی از نمایندگان کشور، دنبال استخدام افراد دور و اطراف خود هستند که در ستاد انتخابات به آنها کمک کنند در حالی که کار اصلی آنها رسیدگی به این موارد است.

امام جمعه همدان تأکید کرد: شعار دولت مردمی مبارزه با فساد است که باید یکبار برای همیشه بساط نجومی‌بگیران را جمع کند و اختلاف فاحش دریافتی هم اصلاح شود.

کارگروه تخصصی مطالعاتی برای تهیه برنامه جامع و بلندمدت آب تشکیل دهد

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت آب گفت: برخی از استان‌های کشور مطالبات خود در حوزه آب را در بسترهای قانونی و بهترین شکل ممکن بیان کردند؛ در گذشته مردم وقتی مطالبه داشتند اغتشاشگران از آن سوء استفاده می‌کردند اما امروز مردم در یک بستر مناسب مباحث خود را را مطرح ‌کردند.

شعبانی با تأکید بر اینکه همه ما یک ملت همدل هستیم چنان که نوعدوستی ما در عالم زبانزد است افزود: همراه و در همه اتفاق‌ها تقسیم‌های قومیتی و جغرافیایی برای ما مهم نبوده است همانطور در سیل و زلزله دیدیم که همه به کمک آن منطقه می‌روند و ملت ما همدل و یکنواحت است.

وی با بیان اینکه مشکل آب یک معضل ملی است تصریح کرد: دولت در مسأله آب توجه ویژه کند باید یک کارگروه تخصصی مطالعاتی برای تهیه برنامه جامع و بلندمدت تشکیل شود و به دنبال حل مشکل امروز بدون توجه به آینده نباشد، با کمیته تخصصی که مطالعات علمی، پژوهشی را انجام دهیم و از تصمیمات غیر کارشناسی خودداری کنیم.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه مسؤولان استان به صورت جدی نگران تأمین آب در استان بودند ادامه داد: جلسات مختلفی برای حل این مشکل برگزار شد که البته به لطف خدای متعال بارندگی‌های اخیر هم به کمک ما آمد.

وی با اشاره به اینکه برای حل مشکلات باید به استغفار جمعی و وعده‌های الهی توجه کنیم ادامه داد: برخی از عملکردها، همچون رأی ناحق و صادر شده از هوای نفس یا قضاوت زودهنگام باعث کاهش نعمت‌های الهی می‌شود بنابراین همه باید در پیشگاه الهی استغفار کنیم، برخی از مسؤولان به خاطر عملکرد بد خود باید بیشتر استغفار کنند.

شعبانی با اشاره به گرامیداشت روز بسیج مستضعفان تصریح کرد: یاد امام عزیز که بسیج را لشکر مخلص خدا معرفی کرد؛ گرامی می‌داریم، بسیج همواره در خط مقدم خدمت‌رسانی به مردم بوده است.

وی تأکید کرد: شبکه صالحین از برکات بسیج و یک شبکه نورانی است که در عرصه‌های آموزشی و فرهنگی بسیار موفق بوده است و باید فرزندان خود را به سمت این شبکه‌ها و مساجد هدایت کنیم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا