خرید تور تابستان

استاندار تهران: جلسه اضطراری آلودگی هوا امشب تشکیل می‌شود

استاندار تهران گفت: وقتی شاخص هوا به بیش از 150 برسد شرایط ناسالم برای همه افراد است و باید جلسه اضطراری و اعمال محدودیت صورت گیرد. امشب در خصوص وضعیت آلودگی هوا جلسه برگزار خواهد شد و اطلاع رسانی می شود.

به گزارش فارس، محسن منصوری استاندار تهران در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به آخرین وضعیت کرونای این استان، اظهار داشت:‌ شیب ابتلا در استان تهران همچنان کاهشی است، به شکلی که شاهد کاهش مراجعات سرپایی، بستری و فوتی‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه 3 دانشگاه علوم پزشکی تهران پای کار هستند و دستگاه‌های مختلف نیز با جدیت مشغول به کار هستند،افزود: سویه جدید کرونا در کشور آفریقای جنوبی ممکن است توسط مسافران خارجی وارد کشور شود و باید به صورت جدی مرزها را کنترل کنیم.

استاندار تهران با اشاره به ضرورت پروازهای فرودگاه امام خمینی، ابراز داشت:‌ مقرر شد در سطح این فرودگاه تیمی از دانشگاه علوم پزشکی تهران مستقر شود و تست کرونا از مسافران بگیرد. همچنین سازمان هواپیمایی و شرکت‌های ایرلاین نیز موظف هستند تا زمانی که فردی تست کرونایش منفی نبوده از سوار کردن آن خودداری کنند.

منصوری با تاکید بر اینکه یکی از پیش شرط‌های لازم برای سوار شدن در پروازها داشتن تست منفی کرونا توسط مسافر است، گفت:‌ اگر تست کرونای فردی مثبت باشد اجازه ورود به کشور را ندارد.

وی با اشاره به استقرار یگانی از نیروی انتظامی برای کنترل مراجعات در فرودگاه امام خمینی، متذکر شد: اگر تست کرونای فردی مثبت باشد و این فرد مهمان خارجی باشد باید با هزینه خودش در هتل قرنطینه شود.

استاندار تهران افزود:‌ اگر فرد مسافر هموطن باشد و دارای تست مثبت کرونا باشد باید خود را در منزل قرنطینه کند.

منصوری درباره برگزاری مسابقات ورزشی، یادآور شد:‌ کارشناس این موضوع درباره رعایت پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت است؛ در نتیجه تا زمانی امکان برگزاری مسابقات وجود دارد که وزارت ورزش و جوانان درخواست برگزاری مسابقه بدهد و وزارت بهداشت نیز با این موضوع موافقت کند.

وی درباره واکسیناسیون دانش‌آموزان، بیان داشت:‌در سطح استان تهران حدود 94 درصد مدارس شاخص‌های باز گشایی را کسب کرده‌اند؛ البته به این معنا نیست که 94 درصد باز گشایی شده اند.

استاندار تهران با بیان اینکه 25 درصد دانش‌آموزان وارد مدارس شده‌اند، افزود:‌ مواردی از ابتلا به کرونا در سطح مدارس دیده شده اما نگران کننده نبوده است.

منصوری درباره وضعیت آلودگی هوا در تهران، اظهار داشت: وقتی شاخص هوا به بیش از 150 برسد شرایط ناسالم برای همه افراد است و باید جلسه اضطراری و اعمال محدودیت صورت گیرد.

وی اضافه کرد:‌ امشب در خصوص وضعیت آلودگی هوا جلسه برگزار خواهد شد و اطلاع رسانی می شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا