خرید تور تابستان ایران بوم گردی

یک مقام سپاه: باید مدارس را به مساجد وصل کرد

فرمانده سپاه قم گفت: سپاه برای کاهش آسیب‌ها و تهدیدها در مدارس آمادگی دارد، باید مدارس را به مساجد و پایگاه‌های بسیج و مدیران محله وصل کرد تا باهم افزایی هم تهدیدات دشمن را بی‌اثر کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار محمدرضا موحد فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) ظهر امروز در دیدار با مدیرکل آموزش‌وپرورش استان با اشاره به اهمیت و جایگاه بسیج اظهار داشت: بسیج ذخیره تمام‌نشدنی انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: فرهنگ بسیجی به‌عنوان بخشی از فرهنگ انقلاب اسلامی توانسته از طریق جذب جوانان و نوجوانان با تهاجم فرهنگی غرب به نحو شایسته مقابله کند.

سردار موحد بابیان اینکه سپاه قم برای کاهش آسیب‌ها و تهدیدها در مدارس آمادگی دارد، بیان کرد: باید مدارس را به مساجد و پایگاه‌های بسیج و مدیران محله وصل کرد تا باهم افزایی هم تهدیدات دشمن را بی‌اثر کنند.

هم‌افزایی سپاه و آموزش‌وپرورش

فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) استان قم با اشاره به اهمیت هم‌افزایی میان سپاه و آموزش‌وپرورش گفت: اگر این هم‌افزایی شکل بگیرد جوانان و نوجوانان از تهاجم فرهنگی دشمن مصون می‌مانند.

وی افزود: آموزش‌وپرورش حساس‌ترین و مهم‌ترین بخش اداره کشور است، هیچ کشوری بدون برخورداری از نیروی انسانی کارآمد پیشرفت نمی‌کند، وقتی معلم قشر جوان را پرورش می‌دهید درواقع نیروی انسانی کشور را تربیت می‌کنید.

سردار موحد با اشاره به برنامه‌های سپاه استان برای مقابله با کرونا بیان کرد: بحث محله محوری را برای محله‌های آسیب‌پذیر قم شروع کردیم، با شیوع کرونا به این نتیجه رسیدیم که سیستم محله محوری سیستم خوبی است و با این طرح می‌توانیم محله‌ها را پشتیبانی کنیم.

فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) استان قم عنوان کرد: در ابتدای شیوع کرونا که وضعیت خوب نبود این طرح بسیار به ما کمک کرد به همین دلیل محلات را به 52محله افزایش دادیم.

وی گفت: 115محله در استان روی نقشه مشخص‌شده است و مدیران خواهر و برادر هر محله هم منتصب شده‌اند، در حال حاضر 20محل در پردیسان و 95محله در قم بر روی نقشه تقسیم‌بندی شده است.

سردار موحد ادامه داد: بسیج به‌عنوان مردمی‌ترین نهاد، مهم‌ترین نقش را در پیشبرد اهداف جامعه در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی داشته است.

سپاه استان زیرساخت‌های اردوگاه‌های آموزشی را برای دانش آموزان آماده کرده است

فرمانده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) استان قم بابیان اینکه سپاه زیرساخت‌های اردوگاه‌های آموزشی خود را به لحاظ فیزیکی و معنوی برای دانش آموزان آماده کرده است، بیان کرد: اکثر اردوگاه‌های آموزشی سپاه بازسازی‌شده است تا اثرگذاری بیشتری برای نسل جوان داشته باشد.

وی نقش اردوی فرهنگی در تربیت دانش آموزان را مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: سپاه درزمینهٔ اردوهای جهادی برای دانش آموزان آماده همکاری با آموزش‌وپرورش است تا دانش آموزان و معلمان را به مناطق محروم قم اعزام کند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا