خرید تور تابستان ایران بوم گردی

علی باقری «گفت‌وگوی مستقیم با آمریکا» را تکذیب کرد

بنا بر آنچه سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اعلام کرد، علی باقری کنی، مذاکره‌کننده‌ی ارشد جمهوری اسلامی در مذاکرات احیای برجام گفت: تا به حال هیچ گفتگوی مستقیمی با آمریکایی ها نداشته ایم.

به گزارش ایسنا، محمود عباس زاده مشکینی در توضیح جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جلسه ای با باقری معاون سیاسی وزارت امورخارجه و رئیس تیم مذاکره با اعضای ۱+۴ برای ارائه گزارشی درباره آخرین روند مذاکرات تشکیل داد و به سوالات نمایندگان نیز پاسخ داده شد.

وی توضیح داد: آقای باقری روند مذاکره را مثبت ارزیابی کرد و بر حسن نیت و جدیت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و همچنین این نکته را مورد اشاره قرار داد که تا به حال هیچ گفتگوی مستقیمی با آمریکایی ها نداشته ایم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جمع بندی از مباحث مطرح شده در این جلسه گفت: طبق مباحث مطرح شده، در شرایط موجود اساسا نتیجه داشتن و مابه ازای عینی مذاکره مستقیم با آمریکا روشن نیست. با وجود مثبت و روبه جلو بودن روند مذاکرات، هنوز مسائل مهمی باقی مانده است که باید بر سر آن مذاکره و توافق شود. همچنین حق ماست که تمام تحریم ها لغو شود ولی تا به امروز تنها لغو بخشی از تحریم ها را پذیرفته اند.

عباس زاده مشکینی در پایان اظهار کرد: مجموعه قراین و شواهد و واقعیت ها از جمله برگه هایی که جمهوری اسلامی ایران در دست دارد، نشان می دهد شرایط برای یک توافق خوب و برد- برد آماده است به شرط اینکه غربی ها هم حسن نیت و جدیت داشته باشند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا