خرید تور تابستان ایران بوم گردی

تحلیلگر ساکن لندن در مورد «روس ستیزی» به ظریف نامه نوشت

علی علیزاده تحلیل‌گر سیاسی ایرانی ساکن لندن است. علیزاده به‌عنوان تحلیل‌گر در برنامه‌های: شبکه افقِ جمهوری اسلامی ایران، بی‌بی‌سی فارسی، الجزیره و سی‌ان‌ان حضور داشته‌است. او در دانشگاه میدلسکس در رشته فلسفه تحصیل و تدریس کرده است

به گزارش مشرق، علی علیزاده تحلیلگر سیاسی ساکن لندن در کانال تلگرامی خود نوشت: 

جناب جواد ظریف!

بهتر از هرکس میدانید سالگرد گریبایدوف (مشابه قتل دیپلماتهای ایرانی در مزارشریف و روز دیپلمات روسیه) هرساله بدون استثنا دقیقا همانجا برگزار و عکسش منتشر شده. میدانید چرا که بنای یادبود گریبایدوف درست یا غلط در ابتدای وزارت شما در دی۹۳ احداث شده.

در هشت سال وزارت شما اما یکبار یک رسانه اعتراض نکرد و به غیرت ملی هیچ کفن پوشی برنخورده. امسال اما محافلی مشخص با تحریک غیرت ملی ایرانیان مشغول بُریدن سر رابطه ایران و روسیه هستند. آقای ظریف! فقط شما میتوانید جلوی این موج روس‌ستیزی را بگیرید.

 این موج روس‌ستیزی هم مثل تمام امواج این چندماه (واکنش گله‌ای به عکسهای ملاقات اولیانوف/مالی، رییسی/پوتین، باقری/ریابکوف) توسط شبکه خبرنگاران برجامی کلید خورده. توسط همان خبرنگارانی که بین تیر نود و دو تا خرداد امسال از داخل وزارت شما هماهنگ میشدند.

 بهتر از هرکسی میدانید تخریب رابطه ایران و روسیه یعنی بستن منافذ تنفسی ایران زیر تحریم و این یعنی تضعیف بیشتر اقتصاد و معیشت هشتاد و پنج میلیون ایرانی. آقای ظریف! جلوی خبرنگاران نزدیکتان را بگیرید و نگذارید با هیاهوی رسانه‌ای با تحریک غیرت ملی منافع ملی را ذبح کنند.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا