خرید تور تابستان

سوال اینجاست که نفت 125 دلاری را خواهیم دید؟

افراد بسیاری گرانی اخیر نفت را به بحران اوکراین و روسیه ربط می‌دهند اما بسیاری از فعالان و تحلیلگران بازارهای مالی دنیا معتقد اند اگر نفت گران شود پیشگویی این را می‌کند که خبری از جنگ در دنیا نست .

به گزارش ایسنا بانک آمریکایی جی پی مورگان پیش بینی کرد تولید پایینتر از سطح هدف گذاری اوپک پلاس و ظرفیت مازاد تولید اندک، احتمالا عرضه در بازار نفت را محدود نگه داشته و می تواند باعث صعود قیمتها به ۱۲۵ دلار در هر بشکه تا سه ماهه دوم امسال شود.

این بانک در یادداشتی به تاریخ ۱۱ فوریه نوشت: کمبود عرضه تا پایان سال ۲۰۲۲ رشد می کند زیرا بعید است اوپک پلاس از افزایش سهمیه تولید هدف گذاری شده منحرف شود که باعث افزوده شدن نرخ ریسک بیش از ۳۰ دلار در هر بشکه به قیمت نفت می شود.

تولیدکنندگان اوپک پلاس به توافق تسهیل تدریجی محدودیت عرضه پایبند مانده و ماه جاری با افزایش تولید ماهانه به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز موافقت کردند اما مکررا از تحقق افزایش تولید هدف گذاری شده بازمانده است. چندین عضو اوپک پلاس به دلیل سرمایه گذاری اندک در تولید جدید طی سالهای گذشته، موفق نشده اند تولیدشان را افزایش دهند. آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش ماهانه خود اعلام کرد اختلاف بین تولید و هدف اوپک پلاس در ژانویه به ۹۰۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرده است.

طبق گزارش جی پی مورگان، این عملکرد ضعیف در مقطع حساسی روی می دهد و از نظر ما، ضعف سایر تولیدکنندگان جهانی و سرمایه گذاری اندک در داخل اوپک پلاس و رشد تقاضا برای نفت در دوران پساکرونا دست به دست هم داده و یک بحران انرژی ایجاد می کند. بعلاوه واکنش خاموش تولیدکنندگان غیراوپک به قیمتهای بالاتر می توانند ۱۰ دلار در هر بشکه به نرخ نفت خام اضافه کند.

بر اساس گزارش رویترز، قیمتهای نفت روز دوشنبه تحت تاثیر نگرانی از حمله نظامی قریب الوقوع روسیه به اوکراین، به بالاترین حد در بیش از هفت سال گذشته صعود کردند. بهای معاملات نفت برنت که تا مرز ۹۶ دلار و ۱۶ سنت صعود کرده بود، آخرین بار با ۵۵ سنت افزایش، ۹۴ دلار و ۹۹ سنت در هر بشکه بود. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۸۵ سنت افزایش، به ۹۳ دلار و ۹۵ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا اواسط معاملات تا مرز ۹۴ دلار و ۹۴ سنت پیش رفته بود.

نظر شما چیست؟ آیا نقت به قیمت 125 دلار رسیده و جنگ می‌شود یا خیر؟

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. ما در 4 ساله اول دولت محموداحمدی نژاد مجرم ، نفت 90 دلار و بالاتر را تجربه کردیم حاصلش چه شد ؟ ” هیچ ”

  سید محمد خاتمی 9 دلار نفت فروخت با آن خشکسالی وحشتناک به این شرایط و ترتیبات نرسید که دولت رئیسی رسانده .

  البته لازم است بگویم مجلس و احزاب انقلابی هم به اندازه ترامپ در بدبخت کردن دولت روحانی و ملت سهامدار هستند ، خیلی ها در بدبختی ملت سهامدارند که اگر اسمشان را بنویسیم لاجرم باید به برادران اطلاعات و حفاظت پاسخ بدهیم و به قول نسیم شمال :

  ای قلم تا می توانی در قلمدان صبر کن
  یوسف‌آسا سال‌ها در کنج زندان صبر کن
  هم‌چو یعقوب حزین در بیت الاحزان صبر کن
  کور شو بیرون نیا از شهر کنعان ای قلم
  نیستی آزاد در ایران ویران ای قلم

 2. چه تفاوتی دارد؟؟۳۰۰دلارهم بشود..ماکه فروش ۷۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰دلاری را دیدیم….ده تای دیگرفایل صوتی وتصویری هم درز کنددیگر اب از سرگذشته است..گ

  1. متاسفانه در جامعه ما شرایط به گونه‌ای رقم خورده است که تغییر شرایط کشور تغییری در رفاه مردم ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا