خرید تور تابستان ایران بوم گردی

دیدار سرزده وزیر امور خارجه چین از افغانستان

باشگاه خبرنگاران نوشت: ملا برادر در این دیدار با تاکید بر تحکیم و گسترش روابط دو کشور گفت که دولت طالبان برای گسترش روابط با تمام کشورها بویژه چین تلاش می‌کند.

وانگ یی در ادامه دیدارهایش در کابل با ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی نخست وزیر طالبان دیدار کرد و دو طرف درباره گسترش روابط افغانستان و چین در عرصه‌های مختلف از جمله مناسبات تجاری، ترانزیتی و اقتصادی بحث و تبادل نظر کردند.

او گفت: خاک افغانستان علیه هیچ کشور دیگری استفاده نخواهد شد، ما به همکاری صادقانه با چین متعهد هستیم و تامین صلح و امنیت در افغانستان به معنای صلح و ثبات در منطقه است.

معاون اقتصادی نخست وزیر طالبان از چین خواست تا در زمینه استخراج معادن، اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و آغاز کار پروژه مس عینک در ولایت لوگر اقدام نماید.

ملا برادر با تاکید بر گسترش صادرات کشاورزی از جمله جلغوزه و زعفران افغانستان به چین خواستار شامل شدن افغانستان در پروژه «یک کمربند-یک جاده» و همچنین آغاز دروس دانشجویان افغان در چین شد.

وزیر خارجه چین گفت: ما به استقلال و اعتقادات مردم افغانستان احترام می‌گذاریم، اما ایجاد دولت فراگیر و تغییر مثبت در زندگی زنان و کودکان افغان مهم است.

او گفت: چین موافق تقویت روابط تجاری با افغانستان بوده و آماده سرمایه‌گذاری در زمینه استخراج معادن و ساخت جاده و بیمارستان است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا