خرید تور تابستان ایران بوم گردی

اخبار تازه جنگ اوکراین و روسیه

رئیس جمهور اوکراین پیام های مذاکرات صلح را مثبت خواند وخواستارعدم لغو تحریم روسیه تا پایان جنگ شد. همچنین نماینده روسیه درجلسه شورای امنیت گفت:تحریم روسیه منجر به بحران اقتصادی جهانی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، در آغاز سی وپنجمین روز جنگ اوکراین ولودیمیر زلنسکی در پیامی ویدئویی اعلام کرد، پیام‌های مثبتی در مذاکرات صلح با روسیه وجود دارد. مهمترین تحولات سی و پنجمین روز جنگ اوکراین را در زیر می‌خوانید:

۵:۵۳ نبنزیا: تحریم روسیه به بحران جهانی منجر می‌شود

«واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت، تحریم‌های یکجانبه غرب علیه روسیه منجر به یک بحران اقتصادی جهانی در مقیاس تاریخی می‌شود.

نماینده روسیه در این ارتباط گفت: «علل واقعی که بازار جهانی غذا را با آشفتگی جدی تهدید می‌کند در اقدامات روسیه نیست، بلکه تحریمی لجام گسیخته‌ای است که غرب علیه روسیه به راه انداخته است. کشورهای غربی نه به جمعیت کشورهای به اصطلاح جنوب جهانی و نه به مردم آن‌ها فکر نمی‌کند. تلاش برای منزوی ساختن روسیه از لحاظ اقتصادی، مالی و لجستیکی از کانال‌های همکاری چند ساله منجر به یک بحران اقتصادی در مقیاس تاریخی شده است و تنش در حمل و نقل و لجستیک و روابط مالی به تنش در عرضه بی وقفه و ایجاد ثبات در بازارهای بین المللی کشاورزی و مواد غذایی منجر شده است.»

نبنزیا گفت که روسیه به شدت به تعهدات بین المللی خود متعهد است و امنیت آن دسته از نیروهای اوکراینی را که تصمیم به تسلیم خواهند داشت، تضمین خواهد کرد.

۵:۳۳ بایدن هیچ نشانه‌ای از کاهش تنش در اوکراین دیده نمی‌شود

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به برخی گزارش‌ها درباره جابه جایی نیروهای ارتش روسیه از شمال اوکراین گفت: هیچ نشانه‌ای از کاهش تنش نظامی در اوکراین دیده نمی‌شود.

۲:۰۰ انگلیس: روسیه اهداف حمله را تغییر می‌دهد

وزارت دفاع انگلیس مدعی شکست حمله روسیه در حمله اوکراین شد و پیش بینی کرد مسکو به دنبال تغییر اهداف حملات از شمال به شرق اوکراین است.

۱:۴۰ زلنسکی: پیام‌های مثبت در مذاکرات صلح وجود دارد

زلنسکی در یک پیام ویدئویی گفت: پیام‌های مثبتی از مذاکرات دریافت می‌کنیم، اما این پیام‌ها انفجارها و گلوله‌باران روسیه را کاهش نداده است. رئیس جمهور اوکراین با این حال تاکید کرد که تا زمان پایان جنگ، تحریم‌های روسیه نباید لغو شوند.

وی همچنین با ابراز تردید از تصمیم مسکو برای کاهش عملیات نظامی در اوکراین اظهار داشت: ما تمهیدات دفاعی خود را کاهش نخواهیم داد.

۱:۱۵ پنتاگون: روسیه عقب نشینی نکرده است

روسیه در پی مذاکرات روز سه‌شنبه میان هیئت‌های این کشور و اوکراین در استانبول، اعلام کرد که قصد دارد فعالیت‌های نظامی نیروهای خود را در شمال اوکراین، به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد، اما پنتاگون با رد این ادعا گفته که نشانه‌ای از عقب نشینی ندیده است.

الکساندر فومین معاون وزارت دفاع روسیه گفت، کشورش تصمیم گرفته برای افزایش اعتماد متقابل و ایجاد شرایط لازم برای ادامه مذاکرات و دستیابی به هدف نهایی توافق و امضای توافقنامه؛ عملیات نظامی را در اطراف کی‌یف پایتخت اوکراین و چرنی‌هیف، به شدت و در ابعاد گسترده کاهش دهد.

۱۰:۳۷ وزیر امور خارجه چین: روابط روسیه و چین در مسیر صحیح حفظ شده است

وزرای امور خارجه چین و روسیه طی دیداری دوجانبه بر بی فایده بودن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه روسیه تاکید کردند. همچنین وزیر مور خارجه چین اظهار داشت: روابط روسیه و چین در برابر چالش‌های ناشی از تغییرات در معادلات جهان، ایستادگی و مسیر صحیح خود را حفظ کرده است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

 1. سلام‌تلوزیون‌ورسانه‌های‌حکومتی‌و
  رسمی‌‌ایران‌درآغاز‌حمله‌به.گونه‌ای
  تفسیر‌میکردند‌که‌‌انگار‌اوکراین‌در‌عرض‌چند‌رور‌تسلیم‌خواهد‌شد‌ودولت‌دست
  نشانده‌روسیه‌برسرکار‌خواهد‌آمد‌.در
  مناقشه‌قره‌باغ‌نیزتفسیر‌رسانه‌های‌ایران
  به‌گونه‌ای‌بود‌که‌انگار‌جمهوری‌آذربایجان
  زور‌وتوان‌نظامی‌برای‌آزادی‌اراضی‌خود
  را‌هرگز‌ندارد‌.شاید‌به‌دلیل‌عدم‌اشراف‌
  اعطلاعاتی‌‌دقیق‌بود‌که‌دولت‌ایران‌در
  قبال‌این‌دو‌قضیه‌نتوانستند‌موضع
  منطقی‌‌وعقلانی‌بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا