خرید تور تابستان

آخرین خبر از مذاکرات احیای برجام

وزیر امور خارجه دولت سیزدهم درباره‌ی آخرین وضعیت مذاکرات احیای برجام گفت: به توافق نزدیک هستیم.

به‌گزارش انصاف نیوز، حسین امیرعبداللهیان با بیان اینکه «توپ در زمین آمریکاست»، می‌گوید: پیشنهادات‌مان را در مورد موضوعات باقیمانده از طریق مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا به طرف آمریکایی منتقل کرده‌ایم.

آقای امیرعبداللهیان در بخش دیگری از اظهارات خود پیرامون آتش بس در یمن گفت: اکنون زمان آن رسیده که قدم‌های اساسی در راستای برقراری صلح و ثبات در یمن و به ویژه لغو کامل تحریم‌های انساندوستانه برداشته شود.

خبرگزاری فارس نوشت:

«آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تلفنی گفت‌وگو کرد.

آتش بس در یمن و مذاکرات وین از جمله موضوعات مورد گفت‌وگو در این رایزنی تلفنی بود.

دبیرکل سازمان ملل در این گفت‌وگو برقراری آتش بس در یمن را تبریک گفت و آن را یک موفقیت و پیروزی مشترک خواند که در نتیجه تلاش‌های همه طرف‌‌ها به دست آمده است.

abdolahian

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن ابراز خرسندی از برقراری آتش بس در یمن و قدردانی از نقش دبیرکل در این خصوص، تأکید کرد: اکنون زمان آن رسیده که قدم‌های اساسی در راستای برقراری صلح و ثبات در یمن و به ویژه لغو کامل تحریم‌های انساندوستانه برداشته شود.

امیرعبداللهیان ضمن اعلام تداوم حمایت جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل بحران یمن و پایان جنگ در این کشور گفت: امیدواریم همزمان با برقراری آتش‌بس، محاصره کامل مردم یمن نیز متوقف شود تا این فرصت مهم از دست نرود.

وزیر امور خارجه کشورمان بر اهمیت ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم یمن تاکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین ضمن استقبال از سفر هانس گروندبرگ، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن به منطقه و با اشاره به دستورکار شورای امنیت برای صدور دو بیانیه مختلف در مورد یمن اظهار داشت: ما از صدور بیانیه شورای امنیت در حمایت از آتش بس استقبال می‌کنیم، اما بیانیه دیگری که به صورت یکجانبه و بدون در نظر گرفتن حملات عربستان به یمن و در محکومیت دولت نجات ملی مطرح می‌باشد، غیرسازنده است.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در گفت‌وگو با گوترش در مورد آخرین تحولات مربوط به مذاکرات رفع تحریم‌های ایران در وین اظهار داشت: ما در مذاکرات به توافق نزدیک هستیم و پیشنهادات‌مان را در مورد موضوعات باقیمانده از طریق مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا به طرف آمریکایی منتقل کرده‌ایم و اکنون توپ در زمین آمریکاست.

آنتونیو گوترش دبیر‌کل سازمان ملل هم مذاکرات انجام شده در وین را حائز اهمیت خواند و ابراز امیدواری کرد که طرفین هر چه زودتر به توافق برسند.

وی در پایان با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: تلاش داریم تا برنامه‌ای را تحت عنوان «ابتکار همبستگی رمضان» با هدف برقراری صلح و اقدامات بشر دوستانه در دستورکار خود قرار دهیم.

لازم به ذکر است دو طرف در خصوص موضوعات دیگر بین‌المللی از جمله افغانستان و اوکراین نیز به بحث و تبادل نظر پرداختند».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. آقای وزیر خارجه
    توافق نزدیک است یعنی چه ؟
    چند ماه گذشته، شما می گوید توافق نزدیک است . حقیقت را شفاف و روشن به مردم بگوید ،جیزی روی ….. (مردم ایران ) می بینید……..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا