خرید تور تابستان ایران بوم گردی

پولِ در عمان مانده‌ی از انگلیس پس گرفته شده‌ی ایران!

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگویی با انتخاب: «ما با کشورهای منطقه به نوعی کار می‌کنیم و در زمینه گرفتن مطالبات‌مان برخی از کشورهای همسایه رایزنی و وساطت می‌کنند. مهم این بود که پول‌های مسدود شده از کشور مبدا آزاد شود. بعید می‌دانم در مراحل بعدی، به ویژه با همسایه‌ها با مشکلی مواجه شویم.»

پولی که ایران از انگلیس پس گرفته، در عمان مانده است؟

به گزارش اقتصاد انتخاب، محمود عباس‌زاده درباره اینکه بدهی پرداخت شده انگلیس چگونه قرار است از عمان وارد کشور شود، بیان کرد: « ما با کشورهای منطقه به نوعی کار می‌کنیم و در زمینه گرفتن مطالبات‌مان برخی از کشورهای همسایه رایزنی و وساطت می‌کنند. حدود 400 میلیون پوند بدهی انگلستان به ما از مبدا آزاد شده است. چندان مشکل به مقصد رسیدن را نداریم کما اینکه به مقصد هم خواهد رسید.»

محمود عباس‌زاده در گفتگویی در خصوص پرداخت بدهی انگلیس به ایران از طریق عمان، اظهار داشت: «ما با کشورهای منطقه به نوعی کار می‌کنیم و در زمینه گرفتن مطالبات‌مان برخی از کشورهای همسایه رایزنی و وساطت می‌کنند. مهم این بود که پول‌های مسدود شده از کشور مبدا آزاد شود. بعید می‌دانم در مراحل بعدی، به ویژه با همسایه‌ها با مشکلی مواجه شویم.»

این نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش که چگونه قرار است این پول‌ها از عمان وارد کشور شود، عنوان کرد: «بالاخره مذاکراتی شده است. ما یک سری کارهایی برای آزاد کردن اموال‌مان، به ویژه در مورد پول‌های بلوکه شده آغاز کرده‌ایم.»

عباس‌زاده ادامه داد: «مذاکرات و رایزنی‌های مستمری را شروع و بر اساس قواعد حقوق بین‌المللی هم اقدام کرده‌ایم. طبق گفت و گو‌های وین هم یکی از موضوعاتی که به صورت جدی توسط دیپلمات‌های ما پیگیری می‌شد، بحث آزاد کردن پول‌های ما بود. حتی بارها به آن‌ها اعلام کرده‌ایم که اگر حسن نیت دارید دست به کار شوید و بخش قابل توجهی از پول‌های بلوکه شده ما را آزاد کنید؛ ما هم این امر را دال بر حسن نیت و جدیت شما تلقی می‌کنیم. کاری هم که با انگلیس شد در همین راستا بود.»

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: «حدود 400 میلیون پوند بدهی انگلستان به ما از مبدا آزاد شده است. چندان مشکل به مقصد رسیدن را نداریم کما اینکه به مقصد هم خواهد رسید. مهم این است که یک کار هماهنگ، حقوقی، مستدل و عالمانه را برای بازگشت این پول‌ها شروع کرده‌ایم و دارد نتیجه هم می‌دهد.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا