خرید تور تابستان ایران بوم گردی

خاطرات هاشمی | «اظهار نگرانی احمد آقا»

به‌کوشش ناصر غضنفری، انصاف نیوز:

يكشنبه 18 آذر 1369

شب با آيت‌الله خامنه‌اى جلسه داشتيم. درباره مسأله توافق با فرانسه و مبادلات پيشنهادىِ تسليحاتى و نفتى با كره شمالى، وضع بودجه فرماندهى دو نيروى دريايى ارتش و سپاه توسط آقاى علي شمخانى و همچنين درباره شركت آقاى خامنه‌اى در مانور نيروى دريايى و مسائل جارى كشور، مذاكره و تصميم‌گيرى كرديم. دكتر ولايتى، وزير امورخارجه خبر داد كه رييس‌جمهور الجزاير، مى‌خواهد آخر هفته به ايران بيايد؛ موافقت كردم.

دوشنبه 19 آذر 1369

رهبرى، براى شركت در مانور نداجا [= نيروي دريايي ارتش] با من مشورت كردند؛ نظر موافق دادم.

سه‌شنبه 20 آذر 1369

آقاى سيدمحمد خاتمى، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و معاونت سينمايى‌اش آمدند. گزارش وضع سينما و فيلم‌سازى را دادند؛ خيلى راضي‌اند. سالانه حدود پنجاه فيلمِ خوب توليد مى‌شود. از مشكلات ساخت سالن سينما و توليد فيلم گفتند و استمداد كردند. از اينكه صنف فيلمسازي ايران، در دنيا اعتبار بالايى كسب كرده و در مسابقات جهانى پيروزى‌هاي خوبى به دست مى‌آورد، گفتند.

شنبه 24 آذر 1369

اَنيس نقّاش و يكى ديگر از هم‌بندى‌هايش آمدند. تشكر كردند و توضيحات مختصرى از دوران زندان در فرانسه دادند؛ روحيه خوبى دارند.
آقاى رضا امراللهى، رييس سازمان انرژي اتمي از سفر فرانسه آمد و آمادگى فرانسوى‌ها، براى همكارى و فصل اختلافات مالى را گفت.

با احمدآقا، شب مهمان آقاى خامنه‌اى بوديم. ايشان امروز بندرعباس و ديروز در كيش بوده‌اند؛ از وضع جزيره كيش اظهار خرسندى داشتند. درباره منطقه و مسائل مطروحه در شوراىعالى امنيت ملي مذاكره كرديم و تصميم شورا تأييد شد.

به خانه آمدم. شوفاژ خراب و هواى خانه كمى سرد بود؛ چند روزى است كه گاه‌به‌گاه خاموش مى‌شود و تحت تعمير است.

يكشنبه 25 آذر 1369

شب با آيت‌الله خامنه‌اى جلسه داشتيم. درباره اختلاف مجلس و شوراى نگبهان، مناطق‌آزاد و گروگان‌ها در لبنان مذاكره كرديم. به خانه آمدم. كسى در خانه نبود. سريال سيدجمال‌الدين اسدآبادي را تماشا كردم و خوابيدم.

چهارشنبه 28 آذر 1369

عصر براى انجام كارها، به جلسه هيأت دولت نرفتم. به آنها گفتم، به پيشنهاد رهبرى، فردا را به مناسبت وفات حضرت زهرا(س) تعطيل كنند.

جمعه 30 آذر 1369

شب احمدآقا آمد. از برخورد بعضى تندروها در مقابل تصميمات آيت‌الله خامنه‌اى، در صورت ادامه روند قبلى، اظهار نگرانى كرد.

منبع: خاطرات هاشمی رفسنجانی در سال 1369

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا