خرید تور تابستان ایران بوم گردی

یادداشت علی مطهری درباره‌ی «طرفداران بی‌‌حجابی»

علی مطهری در یادداشتی به مناسبت روز عفاف و حجاب با عنوان “طرفداران بی‌‌حجابی” در اینستاگرام نوشت:

به طور کلی سه گروه طرفدار بی‌حجابی هستند. یک گروه بانوانی که تحت تأثیر سبک زندگی غربی آن را از مقوله آزادی به شمار می‌آورند. گروه دوم، بانوانی که در اثر محروم بودن از تربیت دینی می‌خواهند میل ذاتی خود به تبرج و خودنمایی را که دست خلقت برای بقای نسل در او قرار داده است ارضاء کنند. و سوم به تعبیر استاد مطهری، مردان شکارچی که می‌خواهند بانوان برای کامجویی آنها به آسانی در دسترسشان باشند.

به این سه گروه باید گفت اولاً جواز برهنگی از مقوله آزادی انسانی نیست. برهنگی امروز دنیای غرب هم یک بیماری است که درمان خواهد شد. تا حدود هفتاد سال پیش این وضع رسوا در غرب نبود، بلکه بانوان پوشش تقریباً کامل داشتند. سیاستهای نظام سرمایه‌داری برای بهره‌کشی از زنان این وضع را پدید آورد. ثانیاً اسلام به خاطر مصلحت خانواده خواسته است که بانوان میل ذاتی خویش به تبرج و خودنمایی را مدیریت کنند. و ثالثاً اسلام نمی‌خواهد ارزش و احترام زن در جامعه پایین بیاید و زن به آسانی در دسترس مردان شکارچی و هرزه قرار گیرد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. اقای مطهری..این […] چیه ردیف کردی؟؟ پدربیامرز این سناریو مضحک برای اسکات مردم از دزدی ها و اختلاس هاست.. فهم این موضوع اینقدر مشکل است؟؟

    2
    3
  2. اقای مطهری قرارنبودشمااینقدربطئی الذهن باشیدکه ندانیداین سناریوچراوبرای چه چیز ساخته واجراشده…قدری هم به این بازداشتی ها وغیره نگاه کنید..

    1
    2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا