خرید تور تابستان ایران بوم گردی

واکنشی به «بازجویی موساد از سردار خدمتی در تهران»

ایرنا، خبرگزاری دولت، در متنی با عنوان «خبرسازی دیگری از رسانه تحت حمایت سعودی/ افسران اطلاعاتی موساد یا اراذل و اوباش کف تهران؟» نوشت:

«شب گذشته یکی از شبکه‌های تلویزیونی وابسته به عربستان سعودی با انتشار تصاویری مدعی بازجویی ماموران موساد از یکی از مقامات ارشد سپاه با نام «یدالله خدمتی» در تهران شد که در این بازجویی اطلاعاتی درباره انتقال سلاح به سوریه، عراق و لبنان و یمن از وی اخذ شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد آنچه که این شبکه وابسته به دولت سعودی مدعی آن است، سوژه گزارشی است که در خردادماه سال جاری درباره بکارگیری اراذل و اوباش سابقه‌دار توسط موساد منتشر شده بود و باند اراذل و اوباشی که در خدمت سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی بودند، دستگیر شدند.

در حقیقت فردی که شبکه سعودی از آن تحت عنوان مقام ارشد سپاه یاد می‌کند، یکی از نیروهای جهادی وابسته به سپاه است که توسط اراذل و اوباش ربوده و به اطراف تهران برده می‌شود و در آنجا وی را با تهدید و شکنجه مجبور به اعرافات ساختگی می‌کنند به طوری که مجبور به بیان مطالبی می‌شود که حتی در حوزه کاری و تخصصی او نیز نبوده است مانند آنچه که در این فیلم فرد مورد نظر درباره محل کار خود و یا موضوعات دیگری مانند انتقال سلاح و … می‌گوید.

پس از آنکه فیلم و اعتراف اجباری از فرد مورد نظر اخذ می‌شود، تیم ربایش متشکل از اراذل و اوباش قصد فرار از مرزهای کشور را داشتند که در رصد اطلاعاتی قرار می‌گیرند و در عملیاتی مشترک توسط سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات بازداشت می‌شوند.

همچنین علاوه بر کشف محل اختفای سلاح‌ها و همچنین بازیابی پیام‌های رد و بدل شده میان اعضای تیم با سرپل ارتباطی آنها در موساد، افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی نیز در عملیات سایبری دیگری در تور اطلاعاتی ایران قرار می‌گیرد.

البته این نخستین‌بار نیست که شبکه تحت حمایت دولت سعودی دست به چنین خبرسازی‌هایی می‌زند و تا کنون موارد متعددی از خبرسازی‌های دروغ که با اندکی بررسی، موارد نقض و دروغ بودن آن عیان است، از این رسانه مشاهده شده است.

در این فیلم که مربوط به ۲۴ خردادماه سال جاری است، روایت کاملی از این اقدام و همچنین اعضای دستگیر شده تیم و ارتباطشان با سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی بیان شده است».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا