خرید تور تابستان

اجرای حکم یک سال زندان هستی امیری

کانال تلگرامی دانشجویان متحد خبر داده است که صبح دیروز نهم مرداد ۱۴۰۱، هستی امیری، دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه علامه طباطبایی، برای اجرای حکم یک سال حبس تعزیری، در منزل خود بازداشت شد.

بنا به نوشته‌ی این کانال، «هستی امیری، سه‌شنبه‌ی گذشته و در پی ابلاغیه‌ای مبنی بر مهلت یک‌روزه برای معرفی خود به اجرای احکام، به دادسرا مراجعه کرده بود و به علت عدم حضور قاضی، اجرای حکم به زمان دیگری موکول شده بود. پس از آن، درحالی که مسئولان اجرای احکام را بابت پیگیری امور پزشکی خود، مطلع ساخته‌ و اعلام کرده بود که تا دوروز آینده برای اجرا مجددا مراجعه خواهد کرد، صبح یکشنبه با ورود مامورانی که مدعی در دست داشتن حکم جلب سیار بودند، در منزل خود بازداشت و برای اجرای حکم یک‌سال حبس به زندان اوین منتقل شد. این در حالی است که این دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی در آستانه‌ی اتمام نگارش و دفاع از پایان‌نامه‌ی خود بود‌ه است.

پرونده‌ی هستی امیری، دی ماه سال گذشته و در پی بازداشت او به جریان افتاد. این فعال دانشجویی پس از تشکیل جلسه‌ی دادرسی در شعبه‌ی دادگاه انقلاب، بابت حضور در گردهمایی دانشجویان علامه طباطبایی به مناسبت ۸ مارس و مواضعش در رابطه با دفاع از حق حیات و لغو مجازات اعدام در فضای مجازی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، به یک‌سال حبس تعزیری و دوسال منع اقامت در گردهمایی‌هایی دانشجویی (به غیر از کلاس‌های موظفی درسی) محکوم شده بود».

انتهای پیام

بانک صادرات

پیام

  1. دفاع از حق حیات هم جرمه ؟؟ کلا چی جرم نیست بجز تایید و تملق ؟؟ بفرمایید لطفا

  2. رهبری محترم بارها حق آزادی بیان را در کشور موجود دانسته اند. قوه قضائیه به نقض عملی گفتار رهبری اقدام نکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا