خرید تور تابستان ایران بوم گردی

روایت خبرگزاری اصولگرا از گزارشی درباره‌ی «گرانی در اسرائیل»

خبرگزاری تسنیم در خبری با عنوان «گزارش رسانه عبری از گرانی در سرزمین اشغالی/مهاجران صهیونیست: اسرائیل جای زندگی کردن نیست» که در خبرهای اصلی صفحه‌ی نخست این خبرگزاری اصولگرا قرار گرفته است، به گزارش یک رسانه‌ی عبری درباره‌ی «گرانی در اسرائیل» پرداخت.

گفتنی‌ست بنا بر خبری که چندی قبل وبسایت شفقنا به نقل از اسکای نیوز منتشر کرده بود، شاخص تورم در اسرائیل در ماه جولای نسبت به ژوئن که 4.4 درصد بود، 1.1 درصد افزایش یافته که ناشی از افزایش قیمت حمل و نقل، میوه‌های تازه و اجاره بهای مسکن بوده‌است.

متن کامل خبر منتشرشده در تسنیم به این شرح است:

«یسرائیل هیوم روزنامه پر مخاطب رژیم صهیونیستی در تحلیلی در این رابطه تاکید کرد کرد: واقعیت‌های تاریک اقتصادی شمار قابل توجهی از خانوادهای (مهاجر صهیونیست) را مجددا به فکر تغییر در روند زندگی خود کرده است، آنها تاکید می‌کنند که زندگی در اسرائیل الزاما تقدیر حتمی ما محسوب نمی شود، و در این میان آنهایی که برای سال‌ها به دنبال مهاجرت به اسرائیل بودند، امروز نظر خود را تغییر داده‌اند و می‌گویند، ما در جایی که در آن گرانی سرسام آور است؛ زندگی نمی‌کنیم.

به اعتراف نویسنده این تحلیل یکی از معضل‌ها اخلاقی که بسیاری از اسرائیلی‌ها با آن دست به گریبان هستند و در اسرائیل نسخه 2022 به شدت قابل لمس شده است و مبتلا به تعداد زیادی از خانواده است این است که آیا در اسرائیل باقی بمانند یا برای بهبود وضعیت زندگی خود به جای دیگر مهاجرت کنند.

در ادامه هم تاکید می‌کند: با این حال شرایط (بد) اقتصادی از جمله آنچه که در سال اخیر شاهد آن بودیم و گرانی مخارج زندگی که به حد نصاب‌های بی سابقه‌ای رسیده است، باعث می‌شوند تا بسیاری از خانواده‌ها به این نتیجه گیری قاطع برسند که باید اینجا را ترک کنند.

یسرائیل هیوم به نقل از یک زوج چهل ساله می‌نویسد: ما اینجا را دوست داریم اما به طور حتم طی 3 ماه آینده به لس آنجلس مهاجرت خواهیم کرد.

پدر این خانواده که دارای سه فرزند است با اشاره به فشارهای اقتصادی وارد شده به خانواده‌اش در اسرائیل می‌گوید: ما تلاش خود را کردیم که در اینجا مستقر شویم اما گرانی بسیار زیاد زندگی را غیر ممکن کرده است، به سادگی بگویم اینجا جای زندگی کردن ما نیست.

این مرد در مقابل پرسش روزنامه در رابطه با نحوه اطمینان از شرایط بهتر در ایالات متحده هم تاکید می‌کند.. من اطمینان دارم که شرایط متفاوت است، من برادری دارم که از 20 سال پیش در آمریکا زندگی می‌کند و از طریق او می‌دانم که آنجا زندگی آسان تر است، در آنجا زندگی متفاوت است، ما در اسرائیل بی ارزش بودن پول خود را احساس می‌کنیم هر ماه با کسری شروع می‌کنیم.

زفی کتسب نویسنده این گزارش نسبتا طولانی یسرائیل هیوم در بخش دیگری از آن اعتراف می‌کند: گرانی زندگی و آینده‌ مبهم باعث شده است تا تعداد قابل توجهی از خانواده‌ها (مهاجر صهیونیست) تلاش خود را برای مهاجر معکوس آغاز کنند، حتی بسیاری از خانواده‌‌هایی که قصد مهاجرت داشتند نیز با شنیدن شرایط اقتصادی حاکم بر اسرائیل از این‌ ‌ایده خود صرف نظر کردند».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. آقای تسنیم خبرگزاری معتبر !!! عزیز دل برادر شما اگر بیل زن هستی بفرما باغچه خودت را بیل بزن چکار داری به گرانی در کشوری که اگه بخای بهش برسی باید دو تا کشور خارجی دیگه رو رد کنی تا به اونجا برسی. دیروز رفتم چشم پزشکی دو تا عینک دوربین و نزدیک بین خودم را عوض کردم شد سه میلیون و صد و پنجاه هزار تومان. مگر من کارمند مفلوک چقدر درآمد دارم که با این هزینه ها زنده بمانم؟ راستی قیمت عینک در اسرائیل ارزانتر نیست؟!! اونجا آشنا!!!!!!! نداری ما رو معرفی کنی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا