خرید تور تابستان ایران بوم گردی

سرلشکر باقری: دشمنان به واسطه یک بهانه کوچک فتنه بزرگی را رقم زدند

«نیروهای مسلح یک مجموعه به هم پیوسته هستند که فقط رنگ لباس‌هایشان متفاوت است»

سپاه نیوز نوشت: «سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در سیزدهمین جشنواره مالک اشتر نیرو‌های مسلح که در محل این ستاد برگزار شد، با اشاره به تأکید امام خامنه‌ای بر ارتقای توان رزمی نیرو‌های مسلح، اظهار داشت: طی روزهای گذشته دو مراسم بزرگ در سطح نیرو‌های مسلح با حضور فرمانده معظم کل قوا برگزار شده است که این توجه و عنایت از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به نیرو‌های مسلح، جای تشکر و قدردانی دارد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه فرمانده معظم کل قوا بعد از ۲ سال از شیوع ویروس کرونا در دو مراسم تقدیر از پیشکسوتان نیرو‌های مسلح و دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح حضور یافتند، افزود: به‌حمدالله این توفیق حاصل شد تا در هر دو مراسم از فرمایشات و راهنمایی‌های ارزشمند فرمانده معظم کل قوا بهره‌مند شویم و امید است که همه ما بتوانیم با اجرای دقیق رهنمود‌های ایشان مسیر رشد و تعالی را طی کنیم و در محضر پروردگار، روسفید باشیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در ادامه ضمن تبریک هفته فرماندهی انتظامی کل کشور گفت: با توجه به شرایط امنیتی که امروز کشور به واسطه توطئه دشمنان با آن مواجه شده است، جا دارد از خدمات و زحمات فرماندهان و کارکنان فراجا به جهت ایجاد نظم و امنیت در سراسر کشور تشکر کنیم و قطعاً این مجاهدت‌ها و تلاش‌ها در پیشگاه پروردگار ثبت و ماندگار خواهد شد.

وی با اشاره به وقایع اخیر و بروز ناامنی‌هایی در کشور، گفت: در روز‌های گذشته دشمنان به واسطه یک بهانه کوچک، توطئه و فتنه بزرگی را علیه انقلاب اسلامی رقم زدند تا مسیر پیشرفت کشور را کند و ناهموار کنند؛ اما ملت بزرگ ایران با درک عمیق و بصیرت نافذ به میدان آمد و پشتیانی خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر توطئه‌گران استکباری اعلام کردند.

سردار باقری اضافه کرد: البته دشمنان با ابهام‌افکنی و دروغ‌پردازی در بستر فضای مجازی، عده‌ای از جوانان و نوجوانان کشور را فریب دادند و این افراد فریب‌خورده ممکن است مسیر آشوبگری را با تهییج عناصر مزدور ادامه دهند که البته مسئولیت و مأموریت فرماندهی انتظامی کل کشور با همکاری سپاه و بسیج این است که با دقت کامل و با رعایت تمامی موازین، امنیت و آرامش کامل را به کشور بازگردانند تا کشور در سایه امنیت مسیر رشد و تعالی خود را طی کند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه مهم‌ترین سرمایه و عامل پیشرفت هر سازمانی، نیرو و سرمایه انسانی آن سازمان و نهاد است، گفت: از این رو، فرماندهان ما باید تلاش کنند تا نیروی انسانی ضمن بهره‌وری عالی، هر روز بر توانمندی و ارتقای سطح کیفی‌اش افزوده شود.

وی تأکید کرد: فرماندهان نباید نسبت به وضعیت موجود قانع باشند. شایسته‌گزینی و شایسته‌سالاری و مراقبت نسبت به افزایش تخصص و مهارت کارکنان و همچنین استفاده از توانمندی و تخصص افراد و مدیریت مناسب این سرمایه عظیم قطعاً می‌تواند زمینه رشد بیشتر را فراهم کند.

سرلشکر باقری با بیان اینکه امروز فضای مجازی نسبت به گذشته جلوه بیشتری پیدا کرده است، افزود: اطلاعات کافی از فضای مجازی، سواد رسانه‌ای و مراقبت نسبت به آسیب‌های این فضا یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود. به‌طور قطع ارتقای آگاهی در این رابطه در مصون ماندن افراد از آسیب‌های این فضا می‌تواند کمک قابل توجهی داشته باشد؛ لذا تأکید می‌کنم که تمامی فرماندهان ما در سطوح مختلف نسبت به این موضوع حساسیت داشته باشند و با مسئولیت‌پذیری کامل در این رابطه حرکت کنند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تأکید کرد: مسئولان و فرماندهان ما باید نسبت به اتفاقاتی که امروز و یا در آینده در فضای مجازی رخ می‌دهد، درک و فهم عمیق داشته باشند و همچنین با احساس مسئولیت و بصیرت کافی خانواده‌ها، کارکنان و دیگر افراد جامعه را نیز نسبت به این فضا آگاه و در این رابطه روشنگرانه عمل کنند.

وی عنوان کرد: طبیعی است که به موازات پیشرفت روش‌ها و پیچیده‌تر شدن امکانات دشمنان برای ایجاد انحراف در جامعه، نیرو‌های مسلح ما در تمام سطوح نیاز به تعمیق در معنویات، دین‌شناسی و بصیرت سیاسی داشته باشند؛ لذا باید اذعان کرد که امروز با پیشرفت‌هایی که دشمنان در این مسیر داشته‌اند، دیگر روش‌های سنتی گذشته و انجام اقدامات تکراری و کم اثر پاسخگوی این وضعیت نیست و تعلل در این زمینه ممکن است که ما را دچار عقب‌ماندگی کند.

سردار باقری بیان کرد: تأکید می‌کنم علاوه بر مسئولیت اساسی که عزیزان ما در نمایندگی ولی فقیه در سپاه و روحانیت معظم عقیدتی سیاسی سازمان‌های نیرو‌های مسلح در تمامی سطوح بر عهده دارند، فرماندهان نیز از این مسئولیت مبرا نیستند؛ چرا که فرماندهان، مأموریت‌های خود را با رزمندگانی می‌خواهند انجام دهند که روح، فکر و ذهن‌شان در معرض تهاجمات گوناگون فرهنگی، سیاسی و اعتقادی دشمنان قرار دارد؛ از این رو، باید نسبت به این موضوع کاملاً حساس و مراقب باشیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: آنچه که بیش از گفتن و تأکید کلامی در این رابطه تأثیرگذار است، رفتار و عمل ماست؛ به واقع نیرو‌ها و همکاران و رزمندگان تحت امر ما به رفتار، عمل و نحوه زندگی و سلوک ما بیشتر از گفته‌های ما توجه می‌کنند و تأثیر می‌پذیرند؛ لذا باید تلاش کنیم تا رفتار، منش، عمل و کردارمان راهنمای خوبی برای همکاران و همرزمان ما باشد.

وی ادامه داد: امروز دشمنان تلاش می‌کنند تا اولاً در میان مجموعه نیرو‌های مسلح و ثانیاً در میان مردم و نیرو‌های مسلح، تفرقه، اختلاف و دو دستگی ایجاد کنند؛ این در حالی است که به‌حمدالله در این رابطه روز به روز اخوت و برادری و هماهنگی و هم‌افزایی در میان نیرو‌های مسلح بیشتر و بهتر شده است؛ اما باید مراقب بود و نباید از هجمه‌های دشمن در این رابطه غفلت کرد.

به گزارش دفاع‌پرس، سرلشکر باقری عنوان کرد: امروز نیرو‌های مسلح یک ید واحده و یک مجموعه به هم پیوسته هستند که فقط رنگ لباس‌هایشان متفاوت است و همگی در راستای تأمین امنیت که مهم‌ترین سرمایه اجتماعی و زمینه‌ساز تحقق زیرساخت‌های اقتصادی است، گام برمی‌دارند.

وی با اشاره به تأکیدات مکرر فرمانده معظم کل قوا گفت: نگاه به پیامد‌ها و اثربخشی اقدامات و کسب نتایج قانع‌کننده در میادین باید مورد توجه فرماندهان نیرو‌های مسلح باشد؛ چراکه عملکرد مناسب و صحیح موجب حصول اطمینان و اثربخشی و فرآیندسازی در راستای کسب پیشرفت‌های بزرگتر خواهد شد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: هر برنامه‌ریزی خط مشی و طرحی که داریم، باید در ورطه عمل نیز مراحل تکمیلی و روند رو به جلو را طی کند، در طول این فرآیند مورد بازرسی قرار گیرد و در نهایت نیز نتایج رضایت‌بخشی را در پی داشته باشد.

سردار باقری افزود: فرمانده معظم کل قوا بار‌ها بر ضرورت توجه بر تهدیدات ترکیبی تأکید کرده‌اند و به واقع نیز ما امروز با تهدیدات ترکیبی مواجه هستیم؛ تهدیدات نظامی، امنیتی، فرهنگی، تهدیدات نوظهور و بعضاً ناشناخته که به‌صورت همزمان و با ترکیب اندیشیده توسط دشمنان علیه ما بروز می‌کند و ما باید خود را برای چنین صحنه و تقابلی آماده کنیم؛ همچنین فرمانده معظم کل قوا فرمودند بازی جنگی که در این رابطه انجام می‌دهید، باید در جهت مقابله با جنگ ترکیبی باشد؛ که این کارِ فوق‌العاده سنگین و پیچیده بر عهده ما و سایر فرماندهان نیرو‌های مسلح است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با تأکید بر اهمیت آینده‌نگری و آینده‌پژوهی در حوزه تهدیدشناسی، گفت: تحقیقات و پژوهش‌های ما باید به گونه‌ای باشد که ما را در برابر تهدیدات آینده مجهز و آماده کند؛ چراکه هزینه‌های غافلگیری و نداشتن طرح و برنامه لازم، قابل توجه و سنگین است»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. از نظر شما …، کوچک هست مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و… ولی از نظر من بزرگ هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا